Σχολικά κυλικεία: ποιότητα;

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Στο δικό μας κυλικείο, η ποιότητα είναι μέτρια.
Εγώ πάντως, προτιμώ να πέρνω ένα τόστ απο το σπίτι παρά να ψωνίζω. Είναι και πιο υγιεινό και είσαι σίγουρος για το τι τρως.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Λίγο πριν χτυπήσει το κουδούνι για έξω, ζητάς άδεια (αν ξέρεις ότι ο καθηγητής που έχεις αφήνει), πας στο κυλικείο, ψωνίζεις με την ησυχία σου και στο διάλειμμα απλά τρως.

Στην Β λυκείου έκανα κοπάνες για να προλάβω να φάω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,488 μηνύματα.
Χάλια ποιότητα (ληγμένα τρόφιμα, ροφήματα και βρώμικος χώρος)

Οι τιμές είναι πολύ τσιμπημένες (20 λεπτά η τσίχλα, 2.60 η τυρόπιτα, 3.50 η πίτσα:knife: κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
στο δικό μας δεν είχαμε πρόβλημα καθαριότητας και ποιότητας, ευτυχώς... μόνο οι τιμές, όπως και στα περισσότερα κυλικεία, ήταν τσιμπημένες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Χάλια ποιότητα (ληγμένα τρόφιμα, ροφήματα και βρώμικος χώρος)

Οι τιμές είναι πολύ τσιμπημένες (20 λεπτά η τσίχλα, 2.60 η τυρόπιτα, 3.50 η πίτσα:knife: κλπ)
Παντού είναι ακριβά αλλά πρώτη φορά ακούω(διαβάζω:P) τέτοιες τιμές! Δεν πάνε καλά οι τύποι.. Δηλαδή αν τρως μια τυρόπιτα κάθε μέρα θέλεις 13Ευρώ την βδομάδα και και 52Ευρώ τον μήνα!! Για να φας τυρόπιτα! λες και είναι χαβιάρι ορ σαμθινγκ:jumpy::blink::blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
εμεις δεν έχουμε κυλικείο και ψωνίζουμε απο το μινι-(πιο πολύ για medium θα το έλεγα :P) market ή απο τους 2 φούρνους διπλα στο σχολείο που πουλάνε μπουγάτσες κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Karkabilios

Νεοφερμένος

Ο Karkabilios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Οι τιμές είναι πολύ τσιμπημένες (20 λεπτά η τσίχλα, 2.60 η τυρόπιτα, 3.50 η πίτσα:knife: κλπ)

3.50 ή πίτσα!!!!!:stunned::crazy::crazy:
Λάλησα παιδί μου.Αλλά και σε εμάς έκανε μπινιές.Πρώτα πούλαγε πίτσα τετράγωνη 1.5 ευρώ και τώρα την κόβει διαγώνια και τν πουλάει 1.70.Και το σάντουϊτς 2 ευρώ (τυρί ζαμπόν).

Επίσης μου έχει καρφωθεί εδώ και καιρό η υποψία πως η κιλικιτζού είναι ο γυναικίος ρόμποκοπ:bot: αφού μια φορά που πήγα να πάρω πίτσα με τους φίλους μου, μόλις της ζήτησα έβγαλε το καυτό ταψί απο το φούρνο με γυμνά χέρια :eek:.Και εμείς δεν μπορούσαμε καλά καλά να αγγίξουμε την πίτσα που πραγατικά κόχλαζε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Στο κυλικείο του σχολείου μου, χριστιανικό να σημειωθεί, στις ημέρες νηστείας μας έφερναν νηστίσιμα φαγητά μόνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ελιές και ψωμί; >.<
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Στο κυλικείο του σχολείου μου, χριστιανικό να σημειωθεί, στις ημέρες νηστείας μας έφερναν νηστίσιμα φαγητά μόνο...

Βαφτίζανε τις πίτσες ψάρια ξέρω 'γω? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,488 μηνύματα.
Παντού είναι ακριβά αλλά πρώτη φορά ακούω(διαβάζω:P) τέτοιες τιμές! Δεν πάνε καλά οι τύποι.. Δηλαδή αν τρως μια τυρόπιτα κάθε μέρα θέλεις 13Ευρώ την βδομάδα και και 52Ευρώ τον μήνα!! Για να φας τυρόπιτα! λες και είναι χαβιάρι ορ σαμθινγκ:jumpy::blink::blink:
Πάλι καλά μόνο η πίτσα και η τυρόπιτα είναι πάνω από 2€
3.50 ή πίτσα!!!!!:stunned::crazy::crazy:
Λάλησα παιδί μου.Αλλά και σε εμάς έκανε μπινιές.Πρώτα πούλαγε πίτσα τετράγωνη 1.5 ευρώ και τώρα την κόβει διαγώνια και τν πουλάει 1.70.Και το σάντουϊτς 2 ευρώ (τυρί ζαμπόν).
:lol: Την κόβει διαγώνια, λέει:P

Βέβαια, το κυλικείο "άλλαξε χέρια" πριν δύο μήνες. Η προηγούμενη ιδιοκτήτρια είχε, σαφώς, πιο λογικές τιμές.

Το 15μελές είχε προτείνει μείωση των τιμών, άλλα μάλλον θα ισχύσουν από την επόμενη σχολική χρονιά:knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί παραπονιέστε. Εάν δεν σας αρέσουν οι τιμές, μην ψωνίζετε από τα κυλικεία σας. Απ' τη στιγμή όμως που έχουν το μονοπώλιο και εσείς συνεχίζετε να ψωνίζετε (ή τουλάχιστον οι περισσότεροι απ' τα σχολεία σας), μπορούν να πάνε τις τιμές όσο θέλουν.

Στο Παν/μιο, αντίθετα, επειδή κάθε σχολή έχει και το κυλικείο της, οι τιμές είναι αρκετά χαμηλές. Φερ' ειπείν η τυρόπιτα σε μας είναι στο 1.00€. Σε μία άλλη Σχολή πιο δίπλα ήτανε τόσο, αλλά από τότε που άνοιξε το κυλικείο μας πριν 2 χρόνια την έριξαν στα 0.80€, γιατί έχασαν κόσμο.

Έτσι λειτουργεί ο υγιής ανταγωνισμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί παραπονιέστε. Εάν δεν σας αρέσουν οι τιμές, μην ψωνίζετε από τα κυλικεία σας. Απ' τη στιγμή όμως που έχουν το μονοπώλιο και εσείς συνεχίζετε να ψωνίζετε (ή τουλάχιστον οι περισσότεροι απ' τα σχολεία σας), μπορούν να πάνε τις τιμές όσο θέλουν.
Συμφωνω,ακριβως αυτο, οταν ημουν ακομη μαθητρια οι τιμες ηταν στα υψη θυμαμαι.Ετσι τι εκανα?Εφιαχνε η μητερα μου τοστακια με οτι τραβουσε η ορεξη μου μεσα,και ηταν και πιο καθαρα σε σχεση με το κυλικειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 0 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top