Σχολικά κυλικεία: ποιότητα;

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Εκτός από τις τιμές που είναι απαράδεκτες[Τουλάχιστον στο σχολείο μου] πως μπορούμε να είμαστε σίγουροι αν αυτά που τρώμε είναι πραγματικά ελεγμένα?
Την προηγούμενη χρονιά είχαμε 3 περιστατικά με παιδιά όπου έφαγαν προχθεσινή τυρόπιτα και καταλαβαίνετεπιστεύω τα αποτελέσματα:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
καλύτερη λύση είναι να φτιάχνεις το κολατσιό σου στο σπίτι σου. Π.χ. (από τον εαυτό μου) ένα μήλο ακαθάριστο από το χωριό , ψωμί, χυμό πορτοκάλι, τυρί από το χωριό και κανα κουλουράκι. Τα τρως αυτά σε όποιο διάλλειμα θέλεις και μετά πεινάς για να φας το μεσημεριανό σου.
Αν πάλι δεν σ'αρέσει το φαγητό, τα κρατάς στην τσάντα και τα τρως στο σπίτι.

(όλα καρατσεκαρισμένα by me)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Αυτό είναι το καλύτερο...
<>=<>=<>=<>=<>=
Εγώ και τίποτα να μην φάω δεν με πειράζει...
Το μόνο που αγοράζω απο κυλικείο είναι 1 μπουκαλάκι νερό που και που...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Παλιά έτρωγα από το κυλικείο, πλέον δεν τρώω και για θγιεεινούς και για οικονομικούς λόγους, προτιμώ να κρατάω αυτά τα χρήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα20750

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Επειδή είμαι η χειρότερη... υπερβολική στον κόσμο. :p ... Και αηδιάζω με το καθετί, μόνο όταν πεινάσω αγοράζω κάτι από το κυλικείο. :p

Βασικά φέτος αποφάσισα ότι θα πέρνω bars από τα αγαπημένα μου all-bran :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Αυτό είναι κάτι πολύ σημαντικό!
Παλαιότερα έπαιρνα και εγώ το φαγητό μου στο ταπεράκι μου ή στο αλουμινόχαρτο μου και πήγαινα στο σχολείο!
Από την στιγμή όμως που πήγα Λύκειο τα άφησα όλα και πλέον τρέφομαι δυστυχώς από το κυλικείο!Γενικά τρέφομαι από Fast Food μπορώ να το πώ αρκετά συχνά...
Το μόνο καλό της υπόθεσης είναι ότι δεν βάζω κιλά!:(
1,78 και από 64 κιλά που ήμουν πριν το καλοκαίρι τώρα πήγα 60..
Άσχετο αλλά μου ήρθε και το ανέφερα!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JAKE

Νεοφερμένος

Ο JAKE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παιδιά τα πράγματα σε όλα τα σχολεία έχουν αρχίσει και γίνονται πολύ χάλια. Πιστεύω πως καλύτερα να κάνεις από το σπίτι σου φαγητό, παρά να τρως έξω που είναι πολύ ακριβά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα20750

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
1,78 και από 64 κιλά που ήμουν πριν το καλοκαίρι τώρα πήγα 60..


Άσχετο αλλά θα μας πάθεις καμιά ανορεξία και θα σε τρέχουμε! :P

Είναι πολύ λίγα σου 60 κιλά για 1,78 κοτζάμ άντρας!!! :!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Άσχετο αλλά θα μας πάθεις καμιά ανορεξία και θα σε τρέχουμε! :P

Είναι πολύ λίγα σου 60 κιλά για 1,78 κοτζάμ άντρας!!! :!:

Εσύ θα τρέχεις???:D
Ένταξει μωρέ δεν μπορώ να βάλω..
Τρώω σα το σκασμένο αλλά δεν μπαίνουν!:!::!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Θα έχεις καλό μεταβολισμό φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RaniaPT

Νεοφερμένος

Η RaniaPT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
μετα απο καποια χρονια παθαινεις ανοσια......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matelas

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ναύπακτος (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εγώ 3 χρόνια στο λύκειο έπαιρνα από τον φούρνο που ήταν κοντά στο σχολείο. :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Διπλα στο σχολειο μου παντος εχει περιπτερο και η πορτα δεν φυλασετε, οποτε εγω και η παρεα μου συνιθος παμε απο εκει.... Τωρα γενικοτερα, δεν θα ελεγα οτι ειναι και το πιο αγνο φαγητο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το κυλικειο του σχολειου μου γενικα ξερω τι προμηθευεται. Ειναι ακριβα βεβαια. Καποιες φορες μπορει να βγω να αγορασω κι απο κανα φουρνο στο διαλειμμα. Δεν παιζει ομως 7ωρο με φρουτακι απο το σπιτι! Με καμια δυναμη ομως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Αμα δε σε κραταει το φρουτακι !!!:p παρε κανα ....sandwich απο το σπιτι σου!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μπααα! Αμα δε φαω το junk μου δεν αντεχω!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johndrim

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Είναι απλό πάς και τρώς απο το κυλικείο μια φορά πάς τουαλέτα δεύτερη φορά πάς τουαλέτα τρίτη φορά πας τουαλέτα ε μετά το άντερο συνηθίζει .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Εγώ ποτέ δεν εμπιστευόμουν τα κυλικεία. Μέχρι και τώρα δεν αγοράζω απολύτως τίποτα από το κυλικείο. Έχω συνηθίσει πλέον, ούτε τρώω, ούτε πίνω όταν είμαι στο σχολείο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The President

Νεοφερμένος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Συνήθως δεν αγοράζω από το κυλικείο γιατί γενικότερα είναι χάλια, αλλά έχει κάτι ντόνατς με μερέντα μέσα άλλο πράγμα!!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Εγώ παίρνω καθημερινά 2 κουλούρια απ' το φούρνο της γειτονιάς μου και τη βγάζω μια ΄χαρά όλη τη μέρα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top