Σχολή Πυροσβεστών: Πόσα χρόνια διαρκεί η φοίτηση;

Panos blg

Νεοφερμένος

Ο Panos blg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Να ρωτήσω λιγο κατι η φοίτηση στην σχολή πυροσβέστων ειναι πλέον 4 χρόνια όπως γράφει και στην επίσημη σελίδα?
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20200912_002633.jpg
    Screenshot_20200912_002633.jpg
    167.9 KB · Εμφανίσεις: 128

eri548

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eri548 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Από όσο ξέρω η διάρκεια φοίτησης στη σχολή πυροσβεστών είναι 5 εξάμηνα και στη σχολή ανθυποπυραγων είναι 8 εξάμηνα δεν νομίζω να έχει αλλάξει
 

Panos blg

Νεοφερμένος

Ο Panos blg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Βασικά επειδή το εψαξα έχει αλλάξει το λεει και στην φετινή προκυρηξη χωρίζεται σε 2 κύκλους και διαρκεί 8 εξαμηνα
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,395 μηνύματα.
4 χρόνια για Πυροσβέστης; Νομίζω το παραξηλώνουν. Σίγουρα θα εντάσσεται και η πρακτική λογικά.
 

Panos blg

Νεοφερμένος

Ο Panos blg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
ναι ειναι 5 εξαμηνα η θεωρητικη εκπαιδευση στην πτολεμαιδα και 3 εξαμηνα πρακτικτη μαζι με θεωρητικη εκπαιδευση στην εδρα της πυροσβεστικης στην αθηνα
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,395 μηνύματα.
Δεν βρήκα κάποιο σχετικό θρεντ οπότε το παραθέτω εδώ.

Είχα δει πως σε Πυροσβεστών και Ανθυποπυραγών υπάρχουν στο πρόγραμμα σπουδών φυσική και χημεία. Αν κάποιος μπει εκεί από πρώτο πεδίο πως σκατά επιβιώνει και περνάει αυτά τα δύο; :hmm:
 

abk2000

Νεοφερμένος

Ο abk2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Σε όλα τα μαθήματα σε περνανε εάν γραψεις απλά τα βασικά. Σε πολλά μαθήματα σου δίνουν ύλη της πλάκας πχ 5 σελίδες που για να μην γράΨεις το 50 που ζητάνε θα πρέπει να κάνεις προσπάθεια.Συν ότι πέφτει και αντιγραφή.
 
Top