Σχολή Πλοιάρχων Εμπορικού Ναυτικού

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Παιδιά δείτε και εδώ https://www.nautilia.gr/forum/forumdisplay.php?f=38
Είναι φόρουμ για ναυτιλία κλπ με πολλά μέλη να φοιτούν στις ΑΕΝ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsavi14

Νεοφερμένος

Ο tsavi14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
μηπως γνωριζει καποιος αν μπορω οντας στο πρωτο πεδιο σε Ενιαιο Λυκειο και τωρα φοιτητης σε σχολη του ιδιου πεδιου( φιλοσοφια), αν μπορω να συμμετασχω στηις προκυπηξεις για τη σχολη πλοιαρχων του εμπορικου ναυτικου?? ευχαριστω:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
ενδιαφερεται κανεις για αυτην την σχολη ή σπουδαζει σε αυτην?
κανενα Info?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

G.P.a.C.

Νεοφερμένος

Ο G.P.a.C. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
φιλε μου η σχολή αυτη με ενδιέφερε αρκετα ενα χρόνο πριν και τυγχάνει να ξέρω καποια πραγματάκια γιατι έχω συγγενή που ήταν ναυτικος. Ό,τι πληροφορια θες πες μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

doradj77

Νεοφερμένος

Η ΔΩΡΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ξέρετε ποτέ ανακοινώνονται τα ονόματα , με χαρτί λυκείου, όχι μέσο πανελλήνιε. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george-pavlakos

Νεοφερμένος

Ο george-pavlakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα.Μια ερωτηση θα ηθελα να κανω μονο και θα ηθελα η απαντηση που θα παρω να ειναι αξιοπιστη!Ποσα μορια χρειαζονται για να μπω σε μια σχολη απο την οποια θα μπορεσω γινω μιχανικος Α΄ ναυτικου(με μισθο 10.000 euro το μηνα)???Το ρωταω αυτο για εχω δει οτι μιχανικος ναυτικου γινεσαι και με 18.000 μορια αλλα και με 7.300 μορια.Δεν νομιζω ομως οτι με 7.300 μπορεις να φτασεις σε μια θεση που θα παιρνεις 10.000 euro.
παρακαλω δωστε μια απαντηση στο ερωτημα μου.Ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mpap97

Νεοφερμένος

Ο mpap97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα σας! Καταρχάς θα ήθελα να ρωτήσω: οι σχολές εμποροπλοιάρχων σε ποιο επιστημονικό πεδίο βρίσκονται;
Επίσης αν πάρω Θεωρητική κατεύθυνση μπορώ να περάσω σε αυτή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,461 μηνύματα.
Στο 4ο πεδίο είναι. Απο θεωρητική μόνο αν πάρεις μάθημα επιλογής τα μαθηματικά.
Μπορείς να μπεις και με απολυτήριο λυκείου, αλλά θα έχεις ελάχιστες πιθανότητες να μπεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpap97

Νεοφερμένος

Ο mpap97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ανεξαρτήτως τι τάξη θα είμαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,461 μηνύματα.

mpap97

Νεοφερμένος

Ο mpap97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ότι και καλά και δευτέρα λυκείου να είμαι αν πάρω επιλογής μαθηματικά θα έχει ανοίξει το 4ο πεδίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Ότι και καλά και δευτέρα λυκείου να είμαι αν πάρω επιλογής μαθηματικά θα έχει ανοίξει το 4ο πεδίο;

:hmm: Αφού για να δώσεις πανελλήνιες πρέπει να είσαι στην τρίτη και αν δεν θες να δώσεις πανελλήνιες πρέπει να έχεις απολυτήριο οπότε πρέπει να τελειώσεις το λύκειο οπότε δεν καταλαβαίνω τι λες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpap97

Νεοφερμένος

Ο mpap97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μισό, εσύ εννοείς ότι στις πανελλήνιες πρέπει να πάρω Μαθηματικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Μισό, εσύ εννοείς ότι στις πανελλήνιες πρέπει να πάρω Μαθηματικά;

ναι αυτό εννοεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpap97

Νεοφερμένος

Ο mpap97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Κατάλαβα...ευχαριστώ πάντως :clapup: :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangelina96

Νεοφερμένος

Η evangelina96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Παιδια θελω βοηθεια! Ο αδερφος μου πηρε 1276 στις πανελληνιες, απολυτηριο με 17, 2 και proficiency με B. Τι πιθανοτητες εχει να περασει στη σχολη πλοιαρχων; Εχει κανει αιτηση και με τους δυο τροπους (πανελληνιες και απολυτηριο). (ΕΠΑΛ ΟΜΑΔΑ Α)
Ευχαριστω εκ των προτερων.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangelina96

Νεοφερμένος

Η evangelina96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
<<Οι υποψήφιοι που έχουν καταθέσει αίτηση προκειµένου να συµµετέχουν για την εισαγωγή τους στις ΑΕΝ και µε τις δύο διαδικασίες (µέσω Πανελλαδικών Εξετάσεων και µέσω απολυτηρίου λυκείου), εφόσον επιλέγονται ως επιτυχόντες, σε οποιαδήποτε ειδικότητα, από το υπουργείο Παιδείας με βάση τις επιδόσεις τους στις Πανελλαδικές Εξετάσεις, ΑΠΟΚΛΕΙΟΝΤΑΙ από τη διαδικασία επιλογής τους µέσω των κατηγοριών υποψηφίων µε απολυτήριο Λυκείου.>>

Θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει τα παραπανω. Ποιοι ακριβως αποκλειονται; Με τη λεξη ειδικοτητα τι εννοει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Φτανει ομως με το copy paste :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangelina96

Νεοφερμένος

Η evangelina96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Γιατι; Αφου θελω οπωσδηποτε να μαθω τι γινεται. Ειναι πολυ σημαντικο.

Πιστευω ομως οτι δε χρειαζεται to spam, αρκει ενα post σε ενα thread ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top