Σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης vs ΑΠΘ vs Δυτικής Μακεδονίας

VirusX2

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
παιδια ειμαι απο σερρες και ειμαι πρωτοετης στο ημμυ δπθ και σκευτομουν για μεταγραφη λογω εισοδηματος... αλλα ακουγεται οτι ειναι πιο δυσκολα στο απθ απο την αποψη οτι γινετε λιγο "χαος" στις αιθουσες, στο μαθημα... πιο απροσοπα πραματα με τουσ καθηγητες...
ετσι αποφασισα να κανω τον πρωτο χρονο εδω και μετα βλεποντασ..

ποια ειναι οι γνωμη σας.. να κανω την μεταγραφη η οχι...? ας μασ πουν κυριως παιδια απο το απθ... Ευχαριστω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
μετα απο 3 βδομαδες στο απθ τα πραγματα τα βρηκα πολυ καλυτερα απο οτι τα περιμενα
απροσωπα δεν ειναι ισα ισα αν ενδιαφερεσαι υπαρχουν καθηγητες αρκετα ψαγμενοι που καθονται κ συζητανε μετα το μαθημα
αν κ στο κατω κατω δεν εισαι πια στο σχολειο οπου σε ξερουν με το ονομα σου
αν κανεις ομως τον 1ο χρονο ξανθη κ παρεις μεταγραφη τον 2ο δεν θα εχεις χασει μια χρονια??> αν ειναι ετσι εγω προσωπικα δεν θα το εκανα.

παντως μπορεις ανετα να ερθεις οποτε θες να παρακολουθησεις μαθηματα στο απθ για να δεις κ μονος τι παιζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VirusX2

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
οχι δεν χανω χρονια γιατι θα συνεχισω στο απθ στο 2ο ετος δηλαδη 3ο εξαμηνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
ok
τοτε απλα ελα να δεις πως ειναι το απθ κ κρινε αναλογα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παναγιωτης123

Νεοφερμένος

Ο παναγιωτης123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια σας παιδια,εχω ερωτηση και σε αυτην την περιπτωση θα μπορει να μας βοηθησει καποιος που ηδη σπουδαζει σε αυτο το τμημα.:-Pλοιπον θελω να μαθω αν το ΗΜΜΥ ΔΠΘ ασχολειτε με διαφορες ερευνες οπως πχ το ΑΠΘ που ασχολειτε με νανοτεχολογια και τετοια.Βασικα θελω να δω ποιο ειναι καλητερο το ΗΜΜΥ ΔΠΘ η το ΑΠΘ.Θα εκτιμουσα την βοηθεια σας.
Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
εννοεις ροες;;;;
δεν καταλαβαινω την ερωτηση μπορεις να επαναλαβεις...:/:

Προφανως το ΕΜΠ και το ΑΠΘ ειναι καλυτερα σε θεμα εγκαταστασεων και -ισως- και καθηγητων-τουλαχιστον σαν ονοματα-απλα το μονο αρνητικο τους ειναι οτι εχουν πολλα περισσοτερα ατομα απο οτι στο ΔΠΘ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παναγιωτης123

Νεοφερμένος

Ο παναγιωτης123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Λογικα ροες θα εννοω:DΓιατι θεωρεις αρνητικο το οτι εχει πολλα ατομα? :hmm:Ευχαριστω για την ανταποκρισει!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Καλα και εμεις φετος ειμαστε πολλα παιδια,χωρις να ξερω για το ΑΠΘ,εχουμε ενα θεματακι με τα εργαστηρια που δεν χωραμε και οι 250.
Ροες αν εννοεις τις κατευθυνσεις που πρεπει να επιλεξεις στο 6ο εξαμηνο εχουμε τον ηλεκτρονικο,τον τηλεπικοινωνιακο και τον ενεργειακο.Πολλες λεπτομερειες δεν γνωριζω γιατι ακομα 1ο ετος ειμαι.Ε και απο ερευνες οσο να'ναι το ΑΠΘ πρεπει να εχει κατι περισσοτερο χωρις παλι να ειμαι σιγουρος...εχουμε ομως πολυ καλες εγκαταστασεις γενικα ως τμημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παναγιωτης123

Νεοφερμένος

Ο παναγιωτης123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλα και εμεις φετος ειμαστε πολλα παιδια,χωρις να ξερω για το ΑΠΘ,εχουμε ενα θεματακι με τα εργαστηρια που δεν χωραμε και οι 250.
Ροες αν εννοεις τις κατευθυνσεις που πρεπει να επιλεξεις στο 6ο εξαμηνο εχουμε τον ηλεκτρονικο,τον τηλεπικοινωνιακο και τον ενεργειακο.Πολλες λεπτομερειες δεν γνωριζω γιατι ακομα 1ο ετος ειμαι.Ε και απο ερευνες οσο να'ναι το ΑΠΘ πρεπει να εχει κατι περισσοτερο χωρις παλι να ειμαι σιγουρος...εχουμε ομως πολυ καλες εγκαταστασεις γενικα ως τμημα.

Σπουδαζεις ΗΜΜΥ ΔΠΘ αν καταλαβα καλα.Θα μου το προτεινες το τμημα δηλαδη,γτ ειμαι αναμεσα σε ΑΠΘ και ΔΠΘ δεν ξερω τι να διαλεξω :hmm:Ειδα ομως οτι οι εγκαταστασεις ειναι καπου στου διαολου την μανα :/:Ευχαριστω παντος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Ε ναι,ειναι πολυ καλο.Ενας ξαδερφος μου που εβγαλε το ΗΜΜΥ στην Αθηνα ειπε οτι οι καθηγητες του εχουν απο τις πρωτες προτιμησεις τους παιδια απο το ΔΠΘ για μεταπτυχιακα,οποτε φανταζομαι οτι κατι ξερουν παραπανω αυτοι απο εμενα(δηλαδη κανουμε δουλεια). Ε ναι ειναι εξω απο την πολη,με τα ποδια δεν ειναι για καθε μερα η τον χειμωνα που εχει ασχημο καιρο αλλα εχει λεωφορειο δωρεαν οποτε βολευομαστε.
Τωρα αμα εχεις την δυνατοτητα να περασεις στο ΑΠΘ(γιατι εγω δεν το επιασα)δες μηπως το δηλωσεις πριν την Ξανθη.Και εδω να περασεις ομως δεν θα βγεις χαμενος σε καμια περιπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παναγιωτης123

Νεοφερμένος

Ο παναγιωτης123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ με βοηθεισες πολυ...:)Οι νεες εγκαταστασεις ειναι μονο για το τμημα ΗΜΜΥ η στεγαζουν και αλλα τμηματα?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Λογικα ροες θα εννοω:DΓιατι θεωρεις αρνητικο το οτι εχει πολλα ατομα? :hmm:Ευχαριστω για την ανταποκρισει!:)
ναι οκ για ροες ξερω λιγο περισσοτερα.Ροες υπαρχουν βασικα οι ενεργειακοι,τηλεεπικοινωνιες και ηλεκτρονικη.Περα απο αυτους υπαρχουν και υποκατηγοριες οπως για παραδειγμα καποιο παλικαρι που θελει να παει για ρομποτικη θα διαλεξει ηλεκτρονικος και μετα παλι με την επιλογη μαθηματων παραιτερω εξειδικευση.Γενικα δεν ξερω και τοσο αναλυτικα δυστυχως το μονο που γνωριζω ειναι οτι η Ξανθη εχει τις περισσοτερες ροες απο ορισμενα ΗΜΜΥ οπως της Πατρας που υπαρχουν(μας το εχουν πει αρκετοι καθηγητες).Αν ηταν θα πηγαινα Σαλονικη αλλα δεν την επιασα,την ειχα δηλωσει απο πανω....
Καλα και εμεις φετος ειμαστε πολλα παιδια,χωρις να ξερω για το ΑΠΘ,εχουμε ενα θεματακι με τα εργαστηρια που δεν χωραμε και οι 250.
270 νομιζω ειμαστε αλλα και παλι ναι εχεις δικιο παραειμαστε πολλα ατομα.Εργαστηρια απλα τα μισα εχουν κοπει...
Ε και απο ερευνες οσο να'ναι το ΑΠΘ πρεπει να εχει κατι περισσοτερο χωρις παλι να ειμαι σιγουρος...
συμφωνω και νομιζω ειναι θεμα επιχορηγησεων αυτο που σιγουρα το ΔΠΘ εχει παραπανω...
εχουμε ομως πολυ καλες εγκαταστασεις γενικα ως τμημα.
[αλλα ειναι στου διαολου τη μανα:(:(:(

Σπουδαζεις ΗΜΜΥ ΔΠΘ αν καταλαβα καλα.Θα μου το προτεινες το τμημα δηλαδη,γτ ειμαι αναμεσα σε ΑΠΘ και ΔΠΘ δεν ξερω τι να διαλεξω :hmm:Ειδα ομως οτι οι εγκαταστασεις ειναι καπου στου διαολου την μανα :/:Ευχαριστω παντος:)
Βαζεις πρωτα ΑΠΘ και μετα ΔΠΘ και οχι τοσο λογω τμηματος αλλα και πολης.Γενικα οπως και να το κανουμε αλλη ποιοτητα η Σαλονικη,οκ η ΞΑνθη ψηλο ιδια ειναι με την σαλ. απο αποψη σχολης...

Ε ναι,ειναι πολυ καλο.Ενας ξαδερφος μου που εβγαλε το ΗΜΜΥ στην Αθηνα ειπε οτι οι καθηγητες του εχουν απο τις πρωτες προτιμησεις τους παιδια απο το ΔΠΘ για μεταπτυχιακα,οποτε φανταζομαι οτι κατι ξερουν παραπανω αυτοι απο εμενα(δηλαδη κανουμε δουλεια).
δεν το νομιζω αυτο κυριως αν καποιο παλικαρι εχει βγαλει το ΕΜΠ.Νομιζω το ιδιο ειναι...
Ε ναι ειναι εξω απο την πολη,με τα ποδια δεν ειναι για καθε μερα η τον χειμωνα που εχει ασχημο καιρο αλλα εχει λεωφορειο δωρεαν οποτε βολευομαστε.
και αμα πας με τα ποδια εχει και αδεσποτα που χυμανε,δεν εχει πεζοδρομιο και το κυριοτερο,οταν εχει πολυ κοσμο δεν σταματαει το λεωφορειο ...:whistle:
Τωρα αμα εχεις την δυνατοτητα να περασεις στο ΑΠΘ(γιατι εγω δεν το επιασα)δες μηπως το δηλωσεις πριν την Ξανθη.Και εδω να περασεις ομως δεν θα βγεις χαμενος σε καμια περιπτωση.
συμφωνω απολυτως:clapup::clapup::clapup:


Σε ευχαριστω πολυ με βοηθεισες πολυ...:)Οι νεες εγκαταστασεις ειναι μονο για το τμημα ΗΜΜΥ η στεγαζουν και αλλα τμηματα?:confused:
μονοι μας (μεσα στο καμπο) ειμαστε,μια χαρα ειναι οι εγκαταστασεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παναγιωτης123

Νεοφερμένος

Ο παναγιωτης123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Λοιπον εχω σημαντικη απορια :P εχω ακουσει απο πολλους οτι στην ξανθη δεν κυκλοφορουνε και πολλα κοριτσια,ειναι αληθεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Λοιπον εχω σημαντικη απορια :P εχω ακουσει απο πολλους οτι στην ξανθη δεν κυκλοφορουνε και πολλα κοριτσια,ειναι αληθεια?

γενικα σε σχολες μηχανικων μην περιμενεις και πολλα. Αν θες κοριτσια πηγαινε σε καμια φιλολογια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Στην σχολη εχει πολυ λιγα κοριτσια δυστυχως..πολιτικους και αρχιτεκτονες εχει περισσοτερα,οποτε στα μπαρακια-κλαμπακια και τα σχετικα κατι παιζει,αλλα δεν φτανουν για ολους... :P ευτυχως ειναι η Κομοτηνη διπλα που εχει πολλες και καλες :clapup: αλλα πιστευω να μην ειναι οι γκομενες γνωμονας για την επιλογη της σχολης xP
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Πώς δεν είναι οι γκόμενες γνώμονας για την ορθή επιλογή σχολής;:confused:
Εγώ πρώτα έμαθα πόσες γκόμενες κυκλοφορούν στατιστικά σε κάθε σχολή και μετά το περιεχόμενο σπουδών. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παναγιωτης123

Νεοφερμένος

Ο παναγιωτης123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
χαχα...φυσικα και δεν ειναι γνωμονας σε καμια περιπτωση απλα ενημερωνομαστε:Pεξαλλου οπως λεει και το παιδι,εχω ακουσει κιολας οτι στην κομοτηνη γινετε χαμος.και αν δεν κανω λαθος νομιζω βρισκετε ενα εικοσαλεπτο μακρια εται δεν ειναι?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Αμα εχεις αυτοκινητο ναι,με το λεωφορειο ειναι 1 ωρα γιατι περναει απο χωρια κτλ.Και που λετε πολυ καλη η σχολη στην Κομοτηνη,εεεε Ξανθη.! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παναγιωτης123

Νεοφερμένος

Ο παναγιωτης123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
να σας πω ρε παιδια,ειδε ενας φιλος μου τυχαια οτι στην σελιδα του ΑΠΘ γραφει οτι επιτρεποντε οι μεττεγραφες αναμεσα σε ΗΜΜΥ ΔΠΘ και ΗΜΜΥ ΑΠΘ.του ειπα οτι ειναι επειδι δεν τις εχουν κανει ανανεωση αλλα μπηκα κ εγω και ειδα οτι τελευταια ενημερωση εγινε 22-1-12,κ επειδη ηδη ισχυει και παλι το 10% μηπως επιτρεποντε και παλι η μεττεγρεφες.Μπορει να το ψαξει καποιος στα σιγουρα ρε παιδια για να ξερουμε και τι μας γινετε?ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*StarFalLeN*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Όχι φίλε μετεγγρεφές δεν επιτρέπονται για την ώρα , αλλά και να γίνει κάτι μάλλον από του χρόνου θα ισχύσει. Και εγώ ΗΜΜΥ ΔΠΘ είμαι , γενικά από τη σχολή είμαι ευχαριστημένος αλλά όχι και ξετρελαμένος . Έτσι είναι ο ΗΜΜΥ στα πρώτα 2 χρόνια μαλακίζεται. Όσο για τα κορίτσια, ναι όντως ακόμαι και κάτω από πέτρες ψάχνουμε αλλά ΔΕΝ!Έχει... αλλά όχι για όλους. Η πόλη είναι μια χαρά θα την βρεις την άκρη φιλαράκο,διάβαζε και ό,τι προκύψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top