Σχολή Αστυφυλάκων

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Όταν βγαίνεις απο τη σχολή και εντάσεσαι στο σώμα δεν έχεις σταθερό ωράριο ετσι δεν είναι; σταθεροποιήται ποτέ; και κατι ακόμα, πώς 'ανεβαίνεις' βαθμό και με ποιά κριτήρια;
Συνήθως όχι δεν έχεις σταθερό ωράριο, εκτός κι αν έχεις κάποιες συγκεκριμένες θέσεις γραφείου (βλέπε ταυτότητες/διαβατήρια).
Το ωράριο είναι 06.00-14.00, 14.00-22.00, 22.00-06.00 και πηγαίνει συνεχόμενα έτσι με μια μέρα ρεπό, συνήθως μετά το βραδινό.
Βαθμό "ανεβαίνεις" με τα χρόνια υπηρεσίας, εκτός και αν ταυτόχρονα φοιτήσεις και πάρεις πτυχίο σε κάποιο ΑΕΙ, οπότε και έχεις δυνατότητα μετάταξης στους αξιωματικούς, κατόπιν ειδικής προκήρυξης.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fss720

Νεοφερμένος

Ο fss720 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Και μετά από ενδοαστυνομικές εξετάσεις.Δεν είναι τόσο εύκολο όσο ακούγεται!
Συγκεκριμένα μετά από 3 χρόνια υπηρεσίας ως αστυφύλακας δίνεις εξετάσεις για Αρχιφύλακας,τώρα αφού κάποιος είναι Αρχιφύλακας μετά από 5 έτη υπηρεσίας μπορεί πάλι μέσω εξετάσεων να προαχθεί σε Ανθυπαστυνόμο.Άλλα ο Ανθυπαστυνόμος όποτε θέλει μπορεί να μπει σε σχολή μετεκπαίδευσης και μπορεί να προαχθεί σε Υπαστυνόμο β και πάει λέγοντας αλλά μέχρι το βαθμό του Αστυνόμου Α. Στατιστικά οι πιο πολλοί αστυφύλακες αποστρατεύονται από το σώμα ως Ανθυπαστυνόμοι.Όσο ανεβαίνει κανείς στην ιεραρχία τόσο πιο δύσκολο γίνετε.

Για περισσότερες πληροφορίες www.astynomia.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
επείσης μπορείς όταν τελειώσεις την αστυφυλάκων να ξαναδώσεις πανελλήνιες για να μπείς στην αξιωματικών με χαμηλώτερη βάση.
αξιωματικών(αστυνομικοί)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tarx_12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tarx_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
μαλλον ο αριθμος θα ειναι ο ιδιος με περσυ. μαζι με τους ειδικους φρουρους 3500 ατομα. ετσι διαβασα στην κυριακατικη ελευθεροτυπια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alogos

Νεοφερμένος

Ο alogos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας!! Θέλω να ρωτήσω δυο πραγματάκια και αν είναι εύκολο να μου απαντήσετε :D Είμαι αθλητής και έχω φέρει 3η θέση στο παγκόσμιο πρωτάθλημα ju jitsu!! Από όσο ξέρω εφόσον είναι στη γενική γραμματεία αθλητισμού μπορώ να μπω με αθλητική κατηγορία!!!
1 Αν ξέρει κάποιος αν το ju jitsu ή αν μπορεί να μάθει αν μετράει για να μπω σε αστυφυλάκων χωρίς εξετάσεις
2 Αν μπορώ να πάω πότε πρέπει να κάνω τα χαρτιά μου για να μπω και που υπάρχουν σχολές αστυφυλάκων??
Το μόνο που ξέρω είναι ότι οι προκηρύξεις θα βγουν τώρα καπου στο Πάσχα:D:D
Ευχαριστώ για την ώρα που φάγατε να το διαβάσετε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
έτσι λένε οι εφημερίδες , άλλα λένε μέσα στα τμήματα , άλλα λένε οι φίλοι μας , άλλα λένε οι τηλεοράσεις , όλοι ότι να ναι λένε !!!! Μέχρι να βγει η προκήρυξη τίποτα δεν μπορούμε να ξέρουμε ! ! ! Από πολλούς παράγοντες παίζει το πόσους θα πάρουν !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aektzhs

Νεοφερμένος

Ο aektzhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
ρε παιδια πωσ γινεται να φτιαξω ενα θεμα για συζητηση εγω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
aektzhs καλησπέρα. Πηγαίνεις στην ενότητα που σε ενδιαφέρει και ψάχνεις να βρεις το κουμπάκι Νέα Δημοσίευση. Δεν καλοφαίνεται, αυτό είναι αλήθεια, αλλά δε θα δυσκολευτείς πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aektzhs

Νεοφερμένος

Ο aektzhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
ευχαριστω φιλε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmci

Νεοφερμένος

Η dmci αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
αυτα τα παραθυρακια, τα ενοχλητικα, πως φευγουν για να διαβαζουμε τα μηνυματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
ποια παραθυράκια ? ? ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
αυτες οι χαζες διαφημισεις της google...αν θες πατα παραθεση στο μηνυμα και διαβασε το...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trabeli

Νεοφερμένος

Ο trabeli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
ρε παιδια ποτε τελικα θα βγουν οι θεσεις για ποσους θα παρουν??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmci

Νεοφερμένος

Η dmci αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
αυτες οι χαζες διαφημισεις της google...αν θες πατα παραθεση στο μηνυμα και διαβασε το...
αυτο το ξερω! αλλα γιατι τοση ταλαιπωρια?:hmm:

ρε παιδια ποτε τελικα θα βγουν οι θεσεις για ποσους θα παρουν??
Θα περιμενεις μεχρι τα μεσα Μαιου! Μετα τις πανελληνιες θα πας στο αστυνομικο τμημα της περιοχης σου να κανεις αιτηση για συμμετοχη στις προκαταρτικες εξετασεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
θέλω πολύ να δω πόσους θα πάρουν φέτος , με την κρίση που περνάμε άντε να δω πώς θα πληρώνουν του δόκιμους εκεί μέσα , άποψη μου θα πάρουν γύρω στα 1500-1600 το πάρα πολύ , τυχεροί θα είμαστε αν πάρουν τόσους !!! Να μην ανέβουν γενικά οι βάσεις !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Platwnas

Νεοφερμένος

Ο Platwnas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κάτι.Βγήκαν οι βάσεις του 2010 για σχολές Αστυφυλάκων - Αξιοματικών Αστ/μιας? Και αν ναι, μπορεί να μου τις πει κάποιος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κάτι.Βγήκαν οι βάσεις του 2010 για σχολές Αστυφυλάκων - Αξιοματικών Αστ/μιας? Και αν ναι, μπορεί να μου τις πει κάποιος?
τον αυγουστο βγαινουν οπως οι αλλες σχολες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilias92

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
παδια να ρωτησω κατι? δινω φετος πανελληνιες,αλλα για φετος δεν το βλεπω να περναω... του χρονου υπαρχει περιπτωση μεταφορας της αστυνομιας σε αλλο πεδιο? γιατι ακουγωντας οτι για πυροσβστικη και λιμενικο πιθανοτατα απο του χρονου να μπαινεις απο παννεληνιες, σκεφτομαι μηπως τις βαλουν ολες 4ο πεδιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
ρε παιδιά να ρωτήσω, πρέπει να αφαιρέσω όλα τα τατουάζ που έχω στο σώμα μου δηλαδή και αυτά που δεν είναι εμφανείς ...το ένα στο χέρι που έχω θα το βγάλω...έχω και άλλα που δεν φαίνονται , πρέπει να τα βγάλω όλα ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
ρε παιδιά να ρωτήσω, πρέπει να αφαιρέσω όλα τα τατουάζ που έχω στο σώμα μου δηλαδή και αυτά που δεν είναι εμφανείς ...το ένα στο χέρι που έχω θα το βγάλω...έχω και άλλα που δεν φαίνονται , πρέπει να τα βγάλω όλα ???
:confused: Εχεις τατουαζ απο τοση μικρη ηλικια???????? τεσπα δεν ξερω αν θα σε ελενξουν σε ολο το σωμα για να δουν αλλα για να μην το ρισκαρεις μπορεις να τα καλυψεις με ενα ειδικο μεικ απ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τι εννοεις θα το βγαλεις αυτο που εχεις στο χερι?????? :/: :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top