Σχολή Αστυφυλάκων

Xristina06.

Νεοφερμένος

Η Xristina06. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
καλησπερα θα ηθελα να μαθω αν στην σχολη αστυφυλακων κανουμε μαθηματα οδηγησης γιατι εχω ακουσει οτι υπαρχει πιστα οδηγησης σε καποιες σχολες ή κανουν μαθηματα οσοι εχουν διπλωμα?
επισης θα βγαλουμε διπλωμα μεσα στην σχολη οσοι δεν εχουμε?
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,358 μηνύματα.
Αυτό καλό είναι να το απαντήσει άτομο που ήταν στη σχολή. Απλά θα αναφέρω πως παλιότερα που ψαχνόμουν με αυτά τα επαγγέλματα (είχα και κόλλημα με την ΔΙΑΣ) κάποια άτομα με είπαν πως στη σχολή μπορεί να βγει υπηρεσιακό δίπλωμα (για μηχανή με είπαν βέβαια αλλά λογικά θα ίσχυε και για αμάξι) που όμως δεν ισχύει και για δίπλωμα πολίτη (δηλαδή αν θες εκτός υπηρεσίας να οδηγάς πρέπει να βγάλεις κανονικά δίπλωμα όπως οι υπόλοιποι).

! Μέχρι να το επιβεβαιώσει βέβαια κάποιος/κάποια που ήταν στην αστυφυλάκων, μην το λάβεις σοβαρά υπόψιν αυτό που ανέφερα !
 

5070

Νεοφερμένος

Ο 5070 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.

protesliaos05

Νεοφερμένος

Ο protesliaos05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Που το άκουσες;
τηλεφωνησα στο υπουργειο παιδειας και μου το ειπαν. Θα μπορουσες μηπως και εσυ μεσα στη βδομαδα να τηλεφωνησεις να δουμε αν υπαρχει καποια τετοια εντολη;
 

Aggelos2003

Νεοφερμένος

Ο Aggelos2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Γνωριζει καποιος αν εμείς που μπαινουμε 2ο ετος θα αργήσουμε να μπούμε όπως οι 1οετης?
 

Eleftheria2

Νεοφερμένος

Η Eleftheria2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Γνωριζει καποιος αν εμείς που μπαινουμε 2ο ετος θα αργήσουμε να μπούμε όπως οι 1οετης?
Η αδερφή μου που είναι 3ο έτος μου είπε ότι μάλλον κι εσείς του δευτέρου θα μπείτε 21/10 μέχρι τις 19:30
 

5070

Νεοφερμένος

Ο 5070 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.

Z2000

Νεοφερμένος

Η Z2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Δεν υπαρχει καμία ομαδική με τους φετινούς επιτυχόντες για να συνεννοούμαστε καλύτερα;
 

rosemarii

Νεοφερμένος

Η rosemarii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ρε παιδιά καλημέρα.. Πείτε μου ότι δεν θα μπούμε από την καινούργια χρονιά γιατί θα σκάσω... Δεν γίνεται να περιμένουμε τόσο! Έχει κανένας ενημερωθεί για κάτι πιο συγκεκριμένο; Θέλω και εγώ να πάρω τηλέφωνο για ενημέρωση αλλά δεν ξέρω που και πιστεύω ότι θα μου την πουν κιολας...δεν ξέρω.
 

mathitisglykeiou

Νεοφερμένος

Ο mathitisglykeiou αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Παιδιά δεν γνωρίζουν ακομη τίποτα στο γραφείο στρατολογιας της ΓΑΔΑ
 

Z2000

Νεοφερμένος

Η Z2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ρε παιδιά καλημέρα.. Πείτε μου ότι δεν θα μπούμε από την καινούργια χρονιά γιατί θα σκάσω... Δεν γίνεται να περιμένουμε τόσο! Έχει κανένας ενημερωθεί για κάτι πιο συγκεκριμένο; Θέλω και εγώ να πάρω τηλέφωνο για ενημέρωση αλλά δεν ξέρω που και πιστεύω ότι θα μου την πουν κιολας...δεν ξέρω.
Πήρα στο προστασίας του πολίτη και μου έδωσαν ένα τηλ και όλοι λένε δεν έχουν καμία απολύτως ενημέρωση.. όλα όσα ακούμε είναι υποθέσεις. Από το τμήμα μου μας έστειλαν μειλ και ελεγε είναι σε αναμονή από το αρχηγείο χωρίς να γνωρίζουν για το ποτε θα εκδοθεί απόφαση
 

Player19

Νεοφερμένος

Ο Player19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καμία ενημέρωση ακόμη όλα είναι προσωπικές γνώμες και φήμες πιθανότατα αρχές Νοεμβρίου διότι οι ειδικοί φρουροί και συνοριοφύλακες εκπαιδεύονται στην Κομοτηνή οπότε δεν τίθεται κάποιο θέμα!!!
 

mathitisglykeiou

Νεοφερμένος

Ο mathitisglykeiou αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καμία ενημέρωση ακόμη όλα είναι προσωπικές γνώμες και φήμες πιθανότατα αρχές Νοεμβρίου διότι οι ειδικοί φρουροί και συνοριοφύλακες εκπαιδεύονται στην Κομοτηνή οπότε δεν τίθεται κάποιο θέμα!!!
Και που θα μπουν οι αστυφυλακες που θέλουν Κομοτηνή;
 

Pete

Νεοφερμένος

Ο Pete αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καμία ενημέρωση ακόμη όλα είναι προσωπικές γνώμες και φήμες πιθανότατα αρχές Νοεμβρίου διότι οι ειδικοί φρουροί και συνοριοφύλακες εκπαιδεύονται στην Κομοτηνή οπότε δεν τίθεται κάποιο θέμα!!!
Αν εκπαιδεύονται τώρα και η εκπαίδευση τους έχει τελειώσει τέλη Οκτωβρίου τότε όντως δεν υπάρχει πρόβλημα. Ωστόσο αν εκπαιδεύονται μέχρι τον Ιανουάριο θα δημιουργηθεί πρόβλημα καθώς δεν θα μπορεί να ξεκινήσει η εκπαίδευση των πρωτοετών στην Κομοτηνή και δεν θα ξεκινήσουν και στις άλλες περιοχές γιατί δεν γίνεται τα παιδιά που θα πάνε Κομοτηνή να μείνουν πίσω και οι πρωτοετείς των υπολοίπων περιοχών να είναι πιο μπροστά.
 

mathitisglykeiou

Νεοφερμένος

Ο mathitisglykeiou αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Αν εκπαιδεύονται τώρα και η εκπαίδευση τους έχει τελειώσει τέλη Οκτωβρίου τότε όντως δεν υπάρχει πρόβλημα. Ωστόσο αν εκπαιδεύονται μέχρι τον Ιανουάριο θα δημιουργηθεί πρόβλημα καθώς δεν θα μπορεί να ξεκινήσει η εκπαίδευση των πρωτοετών στην Κομοτηνή και δεν θα ξεκινήσουν και στις άλλες περιοχές γιατί δεν γίνεται τα παιδιά που θα πάνε Κομοτηνή να μείνουν πίσω και οι πρωτοετείς των υπολοίπων περιοχών να είναι πιο μπροστά.
Δεν υπάρχει περίπτωση να τελειώσουν Οκτώβρη. Ακόμη δεν έχουν βγει τα οριστικά αποτελέσματα των ειδικών φρουρών. Πρέπει να βγουν τα οριστικά, να βγει το πρόγραμμα για ΠΚΕ και μετά να μπουν. Οπότε έχουμε ακόμη
 

Z2000

Νεοφερμένος

Η Z2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Αν εκπαιδεύονται τώρα και η εκπαίδευση τους έχει τελειώσει τέλη Οκτωβρίου τότε όντως δεν υπάρχει πρόβλημα. Ωστόσο αν εκπαιδεύονται μέχρι τον Ιανουάριο θα δημιουργηθεί πρόβλημα καθώς δεν θα μπορεί να ξεκινήσει η εκπαίδευση των πρωτοετών στην Κομοτηνή και δεν θα ξεκινήσουν και στις άλλες περιοχές γιατί δεν γίνεται τα παιδιά που θα πάνε Κομοτηνή να μείνουν πίσω και οι πρωτοετείς των υπολοίπων περιοχών να είναι πιο μπροστά.
Ούτε αθλήματα δεν έχουν δώσει κάτσε έχουν ακόμα μέχρι να τους καλέσουν για εκπαίδευση
 

Pete

Νεοφερμένος

Ο Pete αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ούτε αθλήματα δεν έχουν δώσει κάτσε έχουν ακόμα μέχρι να τους καλέσουν για εκπαίδευση
Επομένως λογικά θα τους καλέσουν πιο μετά όταν θα κάνουμε πρακτική εμείς γιατί έτσι το πήγαιναν κανονικά
 

Z2000

Νεοφερμένος

Η Z2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Επομένως λογικά θα τους καλέσουν πιο μετά όταν θα κάνουμε πρακτική εμείς γιατί έτσι το πήγαιναν κανονικά
Δέν γνωρίζω πάντως και εκείνοι περιμένουν να δώσουν τώρα μπας και μπουν πριν τα Χριστούγεννα. Μακάρι να βάλουν εμάς πρώτα αν και τώρα είδα προκήρυξε θέσεις ο ΑΣΕΠ για τραπεζοκόμους μάγειρες καθαριστές κτλ για τις νέες σχολές.
 

Alexandross

Νεοφερμένος

Ο Alexandross αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Οι τρίτεκνοι έχουν την δυνατότητα εισαγωγής σε όποια σχολή θελήσουν?
 

Player19

Νεοφερμένος

Ο Player19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top