Σχολή Αστυφυλάκων

ranger13

Νεοφερμένος

Ο ranger13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ανοιξαν όντως σχολες, αλλά παίρνουν και ειδικούς φρουρούς ξανά... Δεδομένου ότι φέτος ήταν πάρα πολλοι οι εισακτεοι, ίσως μειωθούν του χρόνου! Από Νοεμβριο θα ξες ήδη τον αριθμό αυτόν και η επίσημη προκήρυξη θα βγει Φεβρουαριο

Ανοιξαν όντως σχολες, αλλά παίρνουν και ειδικούς φρουρούς ξανά... Δεδομένου ότι φέτος ήταν πάρα πολλοι οι εισακτεοι, ίσως μειωθούν του χρόνου! Από Νοεμβριο θα ξες ήδη τον αριθμό αυτόν και η επίσημη προκήρυξη θα βγει Φεβρουαριο
Ο Χρυσοχοΐδης ανέφερε με αφορμή την επαναλειτουργία της σχολής αστυφυλάκων Ξάνθης, ότι θα είναι περισσότεροι οι εισακτεοι από φέτος
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 19,779 μηνύματα.
Θα πάρουν ξανά ειδικούς φρουρούς; Μα καλά αυτοί δεν έλεγαν τέλος αυτός ο θεσμός και μόνο με πανελλήνιες η αστυνομία;
 

ranger13

Νεοφερμένος

Ο ranger13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Θα πάρουν ξανά ειδικούς φρουρούς; Μα καλά αυτοί δεν έλεγαν τέλος αυτός ο θεσμός και μόνο με πανελλήνιες η αστυνομία;
Βγάλε άκρη τώρα, καλύτερα να έβγαζαν περισσότερες προκηρύξεις για πυροσβεστική!
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 19,779 μηνύματα.
Βγάλε άκρη τώρα, καλύτερα να έβγαζαν περισσότερες προκηρύξεις για πυροσβεστική!
Στη Πυροσβεστική η κατάσταση είναι απελπιστική. Δεν υπάρχει μονιμότητα μέσω προκηρύξεων όπως στην αστυνομία όπου ο ειδικός φρουρός γίνεται αστυφύλακας σε βάθος οκταετίας αν δεν απατώμαι. Πάντως αν είναι να πάρουν κόσμο μέσω προκήρυξης στην Πυροσβεστική ας περιμένουν μία πενταετία να τελειώσω εγώ τώρα με στρατό και να συμπληρώσω τρία χρόνια εθελοντής Πυροσβέστης που θα με δώσει μόρια :bleh:
 

ranger13

Νεοφερμένος

Ο ranger13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Στη Πυροσβεστική η κατάσταση είναι απελπιστική. Δεν υπάρχει μονιμότητα μέσω προκηρύξεων όπως στην αστυνομία όπου ο ειδικός φρουρός γίνεται αστυφύλακας σε βάθος οκταετίας αν δεν απατώμαι. Πάντως αν είναι να πάρουν κόσμο μέσω προκήρυξης στην Πυροσβεστική ας περιμένουν μία πενταετία να τελειώσω εγώ τώρα με στρατό και να συμπληρώσω τρία χρόνια εθελοντής Πυροσβέστης που θα με δώσει μόρια :bleh:
Γιατί δεν δίνεις πανελλήνιες;
 

Lieutenant

Νεοφερμένος

Ο Lieutenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Οι σειρές αρχης γενομένης από αυτή που θα μπούνε φέτος και είναι 1030 άτομα, θα είναι τετραψηφιες....να υπολογίζετε 1200-1300 άτομα το χρόνο γι'αυτό και άνοιξαν πέρυσι πάλι Γρεβενά και Νάουσα και από φέτος επιπλέον Ξάνθη και το νέο ΤΔΑ στο μουζακι....πλέον θα αποστρατεύονται ετησίως περίπου 2000 αστυνομικοι
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 19,779 μηνύματα.
Γιατί δεν δίνεις πανελλήνιες;
Σεπτέμβρη μπαίνω στρατό (ελπίζω να με πάρουν ειδικές δυνάμεις για να έχω έξτρα μόρια σε διαγωνισμούς). Ε μετά μόλις βγω θα είμαι 24, νομίζω οι του 2001 θα έχουμε τελευταία χρονιά δυνατότητα να δώσουμε. Τώρα να ξαναδώσω πανελλήνιες με φαίνεται κάπως... Αν με ενδιέφερε η αστυνομία θα ξανάδινα έτσι όπως έχουν εξευτελιστεί οι βάσεις πια. Στη δική μου φουρνιά είχαν 16.500 μόρια. Είχα βγάλει 15.500 μόρια το 2019 και ήμουν σίγουρα εκτός. Τώρα θα έμπαινα από τους πρώτους :lol:. Αλλά για ιδεολογικούς λόγους δεν με ενδιαφέρει η αστυνομία και τώρα να φτάσω 17.000 μόρια πυροσβεστική δεν παίζει...
 

ranger13

Νεοφερμένος

Ο ranger13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Σεπτέμβρη μπαίνω στρατό (ελπίζω να με πάρουν ειδικές δυνάμεις για να έχω έξτρα μόρια σε διαγωνισμούς). Ε μετά μόλις βγω θα είμαι 24, νομίζω οι του 2001 θα έχουμε τελευταία χρονιά δυνατότητα να δώσουμε. Τώρα να ξαναδώσω πανελλήνιες με φαίνεται κάπως... Αν με ενδιέφερε η αστυνομία θα ξανάδινα έτσι όπως έχουν εξευτελιστεί οι βάσεις πια. Στη δική μου φουρνιά είχαν 16.500 μόρια. Είχα βγάλει 15.500 μόρια το 2019 και ήμουν σίγουρα εκτός. Τώρα θα έμπαινα από τους πρώτους :lol:. Αλλά για ιδεολογικούς λόγους δεν με ενδιαφέρει η αστυνομία και τώρα να φτάσω 17.000 μόρια πυροσβεστική δεν παίζει...
Η αλήθεια είναι ότι η αστυνομία αξίζει μόνο για ΕΚΑΜ και ΟΠΚΕ, ο μόνος λόγος που θέλω να εισαχθω, γιατί γενικότερα ούτε εγώ γουστάρω αρκετά πράγματα στην αστυνομία, εάν είναι να είμαι ένας απλός μπατσακος γαμάτο, το λιμενικό αξίζει περισσότερο για εμένα
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 19,779 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι η αστυνομία αξίζει μόνο για ΕΚΑΜ και ΟΠΚΕ, ο μόνος λόγος που θέλω να εισαχθω, γιατί γενικότερα ούτε εγώ γουστάρω αρκετά πράγματα στην αστυνομία, εάν είναι να είμαι ένας απλός μπατσακος γαμάτο, το λιμενικό αξίζει περισσότερο για εμένα
Στο λύκειο που ήθελα αστυνομία με έψηναν τα ΜΑΤ (με άρεζε η στολή και η ασπίδα) και η ΔΙΑΣ (και τότε και σήμερα έχω ατελείωτη αγάπη για τις μηχανές). Τώρα αν έμπαινα και εγώ προς τα εκεί θα ήθελα. ΕΚΑΜ. Όμως πλέον γενικά αστυνομία και λιμενικό δεν με τρελαίνουν καθ'όλου οπότε θα τα άφηνα για άτομα που όντως τα γουστάρουν. Από ένστολα δύο θα με έψηναν μόνο. Η Πυροσβεστική που έτσι κι αλλιώς θα πάω εθελοντής μετά το στρατό και η σωφρονιστική υπηρεσία (στις φυλακές).
 

ranger13

Νεοφερμένος

Ο ranger13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Στο λύκειο που ήθελα αστυνομία με έψηναν τα ΜΑΤ (με άρεζε η στολή και η ασπίδα) και η ΔΙΑΣ (και τότε και σήμερα έχω ατελείωτη αγάπη για τις μηχανές). Τώρα αν έμπαινα και εγώ προς τα εκεί θα ήθελα. ΕΚΑΜ. Όμως πλέον γενικά αστυνομία και λιμενικό δεν με τρελαίνουν καθ'όλου οπότε θα τα άφηνα για άτομα που όντως τα γουστάρουν. Από ένστολα δύο θα με έψηναν μόνο. Η Πυροσβεστική που έτσι κι αλλιώς θα πάω εθελοντής μετά το στρατό και η σωφρονιστική υπηρεσία (στις φυλακές)

Στο λύκειο που ήθελα αστυνομία με έψηναν τα ΜΑΤ (με άρεζε η στολή και η ασπίδα) και η ΔΙΑΣ (και τότε και σήμερα έχω ατελείωτη αγάπη για τις μηχανές). Τώρα αν έμπαινα και εγώ προς τα εκεί θα ήθελα. ΕΚΑΜ. Όμως πλέον γενικά αστυνομία και λιμενικό δεν με τρελαίνουν καθ'όλου οπότε θα τα άφηνα για άτομα που όντως τα γουστάρουν. Από ένστολα δύο θα με έψηναν μόνο. Η Πυροσβεστική που έτσι κι αλλιώς θα πάω εθελοντής μετά το στρατό και η σωφρονιστική υπηρεσία (στις φυλακές

Στο λύκειο που ήθελα αστυνομία με έψηναν τα ΜΑΤ (με άρεζε η στολή και η ασπίδα) και η ΔΙΑΣ (και τότε και σήμερα έχω ατελείωτη αγάπη για τις μηχανές). Τώρα αν έμπαινα και εγώ προς τα εκεί θα ήθελα. ΕΚΑΜ. Όμως πλέον γενικά αστυνομία και λιμενικό δεν με τρελαίνουν καθ'όλου οπότε θα τα άφηνα για άτομα που όντως τα γουστάρουν. Από ένστολα δύο θα με έψηναν μόνο. Η Πυροσβεστική που έτσι κι αλλιώς θα πάω εθελοντής μετά το στρατό και η σωφρονιστική υπηρεσία (στις φυλακές).
Το λιμενικό επίσης έχει και αυτό ωραίες ομάδες όπως είναι η ομάδα ειδικών αποστολών (ΟΕΑ) και μονάδα υποβρυχίων αποστολών(βατράχια λιμενικού, ΜΥΑ), επειδή υπηρέτησα στη παραμεθόριο ειδικές δυνάμεις είχα συναναστροφές με στελέχη της ΟΕΑ και εκεί κόλλησα με το λιμενικό, αλλά από ΕΠΑΛ ρε γαμωτο παίρνει λίγα άτομα, φέτος πήρε 3 και είμαι 15ος επιλαχών
 

Eleftheria2

Νεοφερμένος

Η Eleftheria2 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς αν φέτος που θα ανοίξει η σχολή της Ξάνθης θα είναι μόνο γυναίκες;
 

ranger13

Νεοφερμένος

Ο ranger13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.

Pete

Νεοφερμένος

Ο Pete αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω τι ισχύει σχετικά με τις πρακτικές για τους πρωτοετείς. Αν εγώ που έχω σπίτι στην Αθήνα και επιλέξω να κάνω εκεί την πρακτική μου έχω πιθανότητες να πάω; Επίσης κατά την περίοδο των πρακτικών αυξάνεται η μηνιαία αποζημίωση;
 

Makisd

Νεοφερμένος

Ο Makisd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω τι ισχύει σχετικά με τις πρακτικές για τους πρωτοετείς. Αν εγώ που έχω σπίτι στην Αθήνα και επιλέξω να κάνω εκεί την πρακτική μου έχω πιθανότητες να πάω; Επίσης κατά την περίοδο των πρακτικών αυξάνεται η μηνιαία αποζημίωση;
Αν έχεις σπίτι πας σίγουρα.
Η αποζημίωση είναι ο βασικός μισθός δοκίμου +πενθήμερα -νυχτερινα, οπότε υπολόγιζε ένα 200αρι παραπάνω από τον βασικό.
 

marry.pp

Νεοφερμένος

Η marry.pp αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω τι ισχύει σχετικά με τις πρακτικές για τους πρωτοετείς. Αν εγώ που έχω σπίτι στην Αθήνα και επιλέξω να κάνω εκεί την πρακτική μου έχω πιθανότητες να πάω; Επίσης κατά την περίοδο των πρακτικών αυξάνεται η μηνιαία αποζημίωση;
600 και κάτι ακόμα είναι όλα μαζί
 

Alex81

Νεοφερμένος

Η Alex81 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Γνωρίζει κάποιος ποτέ θα αρχίσουν να ενημερώνουν τους επιτυχόντες για να παρουσιαστούν στα ΑΤ?
 

iiTzArismaltor_

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Εμάς πέρυσι είχαν καλέσει τους επιτυχόντες του νόμου και των δύο σχολών τέλη Αυγούστου και παρουσιαστήκαμε 1η Σεπτεμβρίου. Και μετά πήγα πάλι τον Οκτώβριο για την κατάταξη.
 

Pete

Νεοφερμένος

Ο Pete αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εμάς πέρυσι είχαν καλέσει τους επιτυχόντες του νόμου και των δύο σχολών τέλη Αυγούστου και παρουσιαστήκαμε 1η Σεπτεμβρίου. Και μετά πήγα πάλι τον Οκτώβριο για την κατάταξη.
Που παρουσιαστήκατε τη 1η Σεπτεμβρίου και τι ακριβώς έπρεπε να κάνετε;
 

iiTzArismaltor_

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Που παρουσιαστήκατε τη 1η Σεπτεμβρίου και τι ακριβώς έπρεπε να κάνετε;
Στην αστυνομική διεύθυνση. Πήγαμε ταυτότητα, αντίγραφο από το απολυτήριο λυκείου και κάποιες υπεύθυνες δηλώσεις. Θα σας στείλουν αναλυτικά με email τι χρειάζεται να έχετε και θα σας πάρουν και τηλέφωνο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
 

Pete

Νεοφερμένος

Ο Pete αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Στην αστυνομική διεύθυνση. Πήγαμε ταυτότητα, αντίγραφο από το απολυτήριο λυκείου και κάποιες υπεύθυνες δηλώσεις. Θα σας στείλουν αναλυτικά με email τι χρειάζεται να έχετε και θα σας πάρουν και τηλέφωνο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
Τότε δηλώσατε και την σειρά προτεραιότητας των περιοχών;;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top