4ο Πεδίο Σχολές 4ου πεδίου

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Εγω δεν εχω πολλα μορια....αλλα ανηκω σε κατηγορια που μπορει να παρει μεταγραφη χωρις ποσοτητικο περιορισμο!!!!Εχω 15963 και θελω να πιασω την διοικηση στο αιγεο με 15010 η το οικονομικων επιστημων κρητης 15200κατι τεσπα!!!Αλλα και στα δυο θα παρω μεταγραφη στην ασοεε...!!!Στην αρχη ειχα στο μυαλο μου οικονομικων επιστημων.....μετα ακουσα οτι οργανωση εχει πιο πολλα χρηματα και πιο καλη αποκατασταση......μετα ακουσα εντελως αντιθετα...οτι δεν εχει ουτε χρηματα..ουτε επαγγελματικη αποκατασταση...σε σχεση με οικονομικων επιστημων!!!!Και εμενα επειδη και τα δυο μου αρεσουν....αυτο που με ενδιαφερει ειναι πιο εχει καλυτερο συνδιασμο εισοδηματος..και επαγγελματικης αποκαταστασης!!!!Εσυ τι εχεις ακουσει....?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_kelly_

Νεοφερμένος

Η _kelly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
μια χαρα ειναι τα μορια σου!!!
και εγω περιπου τα ιδια εχω ακουσει απο διαφορους!
αλλα ρωτησα μια γνωστη μου λεκτορα σε οικονομικο πανεπιστημιο και μου ειπε τα καλυτερα για οικονομικης επιστημης ασοεε,βεβαια τονισε οτι ειναι απο τα πιο δυσκολα τμηματα αλλα μετα μπορεις να κανεις οτι θελεις!
εγω το σκεφτομαι βεβαια γιατι σαν πρωτη επιλογη εχω νηπιαγωγων αθηνας(ασχετο το ξερω)!απο τεχν κατευθυνση ειμαι αλλα δεν ξερω,εχω τρομαξει με τα μαθηματα και πως τα παρουσιαζουν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
ρε τελικα θα μου πει κανενας τι ειναι το οπε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geogytheio

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γύθειο (Λακωνία). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
ρε τελικα θα μου πει κανενας τι ειναι το οπε?
δεν υπαρχει καποιο οπε....
αν εννοεις οπα ειναι το οικονομικο πανεπιστημιο αθηνας(η παλια ασοεε)
αν εννοεις οδε σημαινει οργανωση και διοικηση επιχειρησεων που ειναι τμημα του οπα και αλλων πανεπιστημιων.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλέξανδρος31750

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Το πιο παράδοξο δεν είναι που μπαίνουν από Θεωρητική. Αλλά που το τελειώνουν κιόλας!
Διακρινω ενα μικρο ρατσισμο σε μας τους θεωρηρικους που μπαινουμε στα οικονομικα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Διακρινω ενα μικρο ρατσισμο σε μας τους θεωρηρικους που μπαινουμε στα οικονομικα???

Εννοείται. Που είναι το περίεργο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλέξανδρος31750

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Το ότι εξεταστήκαμε και μεις στα ίδια΄μαθήματα με σας για να αποκτήσουμε πρόσβαση στο 5ο πεδίο και παρόλο που ήμουν θεωρητική κατ. έγραψα το 1 από τα 3 20 του σχολείου μου στο ΑΟΘ...έχω πόρωση με τα οικονομικά και δεν πρόκειται να μην ασχοληθώ με αυτά επιδή κάποιος δεν με κρίνει κατάλληλο λόγω της κατεύθυνσης μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Το ότι εξεταστήκαμε και μεις στα ίδια΄μαθήματα με σας για να αποκτήσουμε πρόσβαση στο 5ο πεδίο και παρόλο που ήμουν θεωρητική κατ. έγραψα το 1 από τα 3 20 του σχολείου μου στο ΑΟΘ...έχω πόρωση με τα οικονομικά και δεν πρόκειται να μην ασχοληθώ με αυτά επιδή κάποιος δεν με κρίνει κατάλληλο λόγω της κατεύθυνσης μου...

Για ΟΔΕ και Μάρκετινγκ και ΔΕΟΣ θα την παλέψεις άνετα, Οικονομικό, ΛΟΓΧΡΗ και ΔΕΤ θα ζοριστείς λίγο έως αρκετά, Στατιστική και Πληροφορική δεν περνάς λόγω πεδίου. Το επίπεδο των μαθηματικών που διδάχτηκαν οι μαθητές θετικής/τεχνολογικής θα τους βοηθήσει πολύ στις σπουδές τους. Εσύ ουσιαστικά μπαίνεις χωρίς μαθηματικά. Τα μαθηματικά και στοιχεία Στατιστικής Γ Λυκείου είναι πιο εύκολα και από τα μαθηματικά Γ γυμνασίου. Το 50% έγραψε πάνω από 18, σιγά το πράγμα. Μην τρελένεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_kelly_

Νεοφερμένος

Η _kelly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
αναμεσα σε δεος και οδε πειραια τι θα προτεινατε?
δεν ειναι οι πρωτες μου επιλογες αλλα θελω να ειμαι σιγουρη σε περιπτωση που εχουμε θεαματικες ανοδους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιωργος Δεδες

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος Δεδες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Μολις ρωτησα οικονομολογο που εργαζεται στο ΟΕΕ. Οι αποφοιτοι του ΟΔΕ δεν εχουν δικαιωμα εγγραφης.


ελεος ρε παιδια.γιατι λετε ψεματα.προσπαθουμε να παρουμε μια σημαντικη αποφαση για ολη μας τη ζωη.αν δε θελετε να μας βοηθησετε μην το κανετε.αλλα μην μας παραπληροφορειτε.ανιδεοι κομπλεξικοι.οι αποφοιτοι του οδε φυσικα και ανηκουν στο πε 09.των οικονομολογων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
ελεος ρε παιδια.γιατι λετε ψεματα.προσπαθουμε να παρουμε μια σημαντικη αποφαση για ολη μας τη ζωη.αν δε θελετε να μας βοηθησετε μην το κανετε.αλλα μην μας παραπληροφορειτε.ανιδεοι κομπλεξικοι.οι αποφοιτοι του οδε φυσικα και ανηκουν στο πε 09.των οικονομολογων

Όλοι οι απόφοιτοι του ΟΠΑ, πλην της πληροφορικής ανήκουν στην κατηγορία ΠΕ Οικονομικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris72

Νεοφερμένος

Ο Chris72 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας παιδια ειμαι νεος στο φορουμ και θα ηθελα να σας ζητησω την αποψη σας .Εχω βγαλει για το 5ο πεδιο 17054 μορια δηλαδη πιανω ανετα οικονομικες επιστημες ΕΚΠΑ και ΑΠΘ ομως δεν ξερω πιο να βαλω στο μηχανογαφικο πιο πρωτα.Διαβασα τον οδηγο σπουδων και απο τις δυο σχολες και νομιζω πως το ΑΠΘ εχει πιο πρακτικα μαθηματα (οπως λογιστικη, οικονομικη αναλυση κτλ)

Υ.Σ Εχω βαλει και αλλες σχολες πιο πανω απο τα μορια μου σε αυτες ομως κατα μεγαλο ποσοστο θα περασω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Γεια σας παιδια ειμαι νεος στο φορουμ και θα ηθελα να σας ζητησω την αποψη σας .Εχω βγαλει για το 5ο πεδιο 17054 μορια δηλαδη πιανω ανετα οικονομικες επιστημες ΕΚΠΑ και ΑΠΘ ομως δεν ξερω πιο να βαλω στο μηχανογαφικο πιο πρωτα.Διαβασα τον οδηγο σπουδων και απο τις δυο σχολες και νομιζω πως το ΑΠΘ εχει πιο πρακτικα μαθηματα (οπως λογιστικη, οικονομικη αναλυση κτλ)

Υ.Σ Εχω βαλει και αλλες σχολες πιο πανω απο τα μορια μου σε αυτες ομως κατα μεγαλο ποσοστο θα περασω

Επέτρεψε μου να θεωρώ ότι δεν πιάνεις άνετα, καμία από τις δύο σχολές, χωρίς να σημαίνει ότι δεν θα περάσεις και στις 2. Ο οδηγός σπουδών που ήδη κοίταξες νομίζω, θα σου δείξει το δρόμο για το τι σου αρέσει περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris72

Νεοφερμένος

Ο Chris72 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ναι αλλα ποιο πανεμηστημιο ειναι καλυτερο απο αποψη ευρεσης εργασιας και ποιο θα μου δωσει καλυτερες βασεις και για ενα καλο μεταπτυχιακο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Ναι αλλα ποιο πανεμηστημιο ειναι καλυτερο απο αποψη ευρεσης εργασιας και ποιο θα μου δωσει καλυτερες βασεις και για ενα καλο μεταπτυχιακο

Στο καλό μεταπτυχιακό θα κοιτάξουν πόσο πρακτικά μαθήματα έχεις περάσει. Άρα σε όποιο είναι ποιο πρακτικό να πας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris72

Νεοφερμένος

Ο Chris72 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Στο καλό μεταπτυχιακό θα κοιτάξουν πόσο πρακτικά μαθήματα έχεις περάσει. Άρα σε όποιο είναι ποιο πρακτικό να πας.

Αρα προτινεις το ΑΠΘ που εχει περισσοτερο πρακτικα μαθηματα απο το ΕΚΠΑ.
Και κατι τελευτεο τη γνωμη εχεις για το ΔΕΟΣ ?? Τι ακους απο τους αποφοιτους μιας και ησουν στην ΑΣΣΟΕ (το ειδα απο αλλα ποστ) ??Εχει επαγγελματικη αποκατασταση?
Γιατι ακουω πως δεν θεωρουνται οικονομολογοι οσοι βγαινουν απο αυτο το τμημα και οτι ηταν παλια της μοδας αυτο το τμημα και πλεο φθινει.

Υ.Σ.Ευχαριστω πολυ αδελφε Στατιστικε για το ενδοιαφερον σου να με βοηθας:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Το ΔΕΟΣ της ΑΣΟΕΕ μια χαρά είναι.Το τμήμα του ΠΑΜΑΚ να αποφύγεις που δεν είναι πλέον ΔΕΟΣ αλλα ΔΕΣ.Όπως και να χει και από τα δυο καλύτερο είναι το Οικονομικών Επιστημων ΑΠΘ. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Συμφωνώ με wolfie.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris72

Νεοφερμένος

Ο Chris72 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παντως απο οτι καταλαβει εως τωρα το τμημα του ΟΠΑ ερχεται πρωτο στις οικονομικες επιστημες μετα το ΠΑ.ΠΕΙ με το ΠΑ.ΜΑΚ υστερα το ΑΠΘ και μετα τα υπολοιπα.Το ΕΚΠΑ δεν το αναφερω καν γιατι τα περισσοτερα μαθηματα του ειναι εντελως θεωριτικα και το μονο μαθημα που αξιζει ειναι η χρηματοοικονομικη λογιστικη και μερικα αλλα.Ξερω πολλα παιδια που περασαν εκει και ξαναεδωσαν εξετασεις για να μπουν καπου αλλου.(πειτε μου τη γνωμη σας για την καταταξη που εκανα θα με βοηθησει πολυ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris72

Νεοφερμένος

Ο Chris72 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
επισης ειμαι μεταξυ του ΔΕΟΣ και του τμηματος οικονομοκων επιστημων του ΑΠΘ. (Σας παρακαλω δωστε μου οτι πληροφορια εχετε διοτι καταθετω ΤΟ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ !!!!!)Πειτε μου οσο πιο γρηγορα γινεται πιο να διαλεξω (να βαλω πιο πρωτα στο μηχανογραφικο) ωστε να με δεχτουν σε ενα πολυ καλο μεταπτυχιακο(ή δεν εχει καμοια σημασια?)

Σας εκλιπαρω!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top