Συμμετοχή σε σχολική εφημερίδα

smaragda

Νεοφερμένος

Η smaragda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σας!Θα ήθελα να συμμετέχω σε κάποια σχολική εφημερίδα αλλά δυστυχώς το σχολείο μου δεν έχει δημιουργήσει κάποια ομάδα.Με ενδιαφέρουν τα καλλιτεχνικά κ μουσικά θέματα...Αν έχετε κατι να μου προτίνετε πολύ ευχαρίστως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
δν ειμαι σιγουρος για το αν αυτο που ζητας ειναι εφικτο αλλα θα ρωτησω την υπευθυνη της δικιας μας αν γινεται να παει μαθητης ενος χ σχολειου σε αλλο σχολειο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smaragda

Νεοφερμένος

Η smaragda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
στο δικο μας ρωτησα και δεν γινεται μου ηταν:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smaragda

Νεοφερμένος

Η smaragda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δεν πειραζει...Σας ευχαριστω πολύ παντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

internet_robber

Νεοφερμένος

Ο internet_robber αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Iσως να είμαι off-topic αλλά τι θα λέγατε να δημιουργούσαμε ένα e-περιοδικό ischool?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smaragda

Νεοφερμένος

Η smaragda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλή ιδέα η τοπική εφημερίδα!Οσο για την άλλη ιδέα αν τελικα ξεκινήσει πείτε μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Iσως να είμαι off-topic αλλά τι θα λέγατε να δημιουργούσαμε ένα e-περιοδικό ischool?

Ειχε αναφερθει στο καλοκαιρινο meeting στην Αθηνα και αποριφθηκε:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
γιατι αποριφθηκε?πολυ καλη ιδεα ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Μετά από ΩΡΙΜΗ σκέψη και όχι επειδή κάποιος είχε βαρεμάρα και σηκωμάρες ένα πρωί που ξύπνησε ΙΣΩΣ θα μπορούσαμε να κυκλοφορήσουμε ένα περιόδικο για μαθητές/φοιτητές (όπως είναι π.χ. το Schooligans), και εννοώ έντυπο.

Δεν καταλαβαίνω τι παραπάνω θα εξυπηρετούσε ένα περιοδικό σε ηλεκτρονική μορφή though.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Κι εγώ θα ήθελα αλλά ούτε το δικό μου σχολείο έχει κάνει ποτέ κάτι τέτοιο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
'Εχω συμμετάσχει στην σύνταξη σχολικής εφημερίδας και ήταν απ' τα πιο δημιουργικά πράγματα που έχω κάνει στο σχολείο.
Αν βρείτε αρκετά παιδιά στο σχολείο σας που θα ενδιαφέρονταν να αρχίσουν μόνιμη στήλη ή να γράψουν κάποια άρθρα, μπορείτε να ζητήσετε (και να πιέσετε αν χρειαστεί) να ξεκινήσει μια τέτοια πρωτοβουλία.
Σε περίπτωση που το πρόβλημα είναι οικονομικό, χρήματα μπορεί να διαθέσει το ταμείο του 15μελούς ή της τάξης που θα επιμελείται την έκδοση, και μπορείτε να αποκτήσετε χορηγούς διαφημίζοντας μαγαζιά που υπάρχουν στο δήμο σας: με μια έρευνα στην γύρω περιοχή και σε γονείς/συγγενείς συμμαθητών σας, θα βρείτε αρκετούς που να ενδιαφέρονται. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
ειχαμε κανει κατι τετοιο στο γυμνασιο (με χορηγο ενα φροντιστηριο πληροφορικης:xixi:) αλλα δυστυχως περιοριζομασταν μονο σε copy-paste ειδησεων και αφιερωματων απο το Internet και οχι σε δικα μας αρθρα,κατι που θα ηταν imo εξαιρετικα ενδιαφερον..σκεφτομαστε (-ομαι βασικα, αλλα αν πεισω κανα δυο αλλους εγινε η δουλεια:P)να ξαναρχισουμε την προσπαθεια αλλα με μεγαλυτερη σοβαροτητα πλεον;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Πάντως η σχολική εφημερίδα είναι υπέροχη εμπειρία. Οι μαθητές ανταλλάσσουν απόψεις κια παίρνουν πρωτοβουλίες. Αλλά δεν ξέρω αν το εκπαιδευτικό μας σύστημα είναι έτοιμο να δεχτεί κάτι τέτοιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Πάντως η σχολική εφημερίδα είναι υπέροχη εμπειρία. Οι μαθητές ανταλλάσσουν απόψεις κια παίρνουν πρωτοβουλίες. Αλλά δεν ξέρω αν το εκπαιδευτικό μας σύστημα είναι έτοιμο να δεχτεί κάτι τέτοιο!

Γιατί δεν είναι έτοιμο; Τι το πολύπλοκο έχει το ζήτημα;
'Ηδη εκδίδονται εφημερίδες σε πολλά σχολεία :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top