Συζήτηση για Μεταπτυχιακό

Vasilis125

Νεοφερμένος

Ο Vasilis125 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά επανέρχομαι με μία απορία ενός άλλου μεταπτυχιακού που με ενδιαφέρει αρκετά διότι σχετίζεται με την Βιώσιμη Ανάπτυξη που θέλω να ασχοληθώ τα επόμενα χρόνια.Το συγκεκριμένο είναι στο ΠΑΠΕΙ και λέγεται "Βιοοικονομία,Κυκλική Οικονομία και Βιώσιμη Ανάπτυξη".
Δεν έχω ακούσει πολλά για αυτό το μεταπτυχιακό,γι αυτό και θέλω να το συζητήσουμε διότι σίγουρα θα υπάρχει κάποιος που ξέρει.
Το μόνο που ξέρω είναι ότι είναι πολύ δύσκολο να το καταφέρεις.
Όμως επειδή εμένα μου αρέσει πολύ και το περιβάλλον και ύστερα τα οικονομικά.Θα ήθελα πολύ να ασχοληθώ με κάτι που σχετίζεται ΚΑΙ με τα δύο.Όμως έχω κάποιες ερωτήσεις.

1. Πρέπει να πληρώ κάποιες προϋποθέσεις για να συμμετέχω σε αυτό το μεταπτυχιακό?Δηλαδή πρέπει να σπουδάσω κάπου συγκεκριμένα ή μπορώ και από το τμήμα Βιωσιμης Ανάπτυξης στο Χαροκόπειο που εκεί σκέφτομαι ως 1η επιλογή?

2.Πως είναι τα πράγματα εκεί;Θα ζοριστώ αρκετά;

Πάντως οσο δύσκολο κι αν είναι εγώ θα το προσπαθήσω διότι για μένα το περιβάλλον είναι 1η επιλογή και είναι αυτό που λένε "Άμα σ αρέσει το αντικείμενο,το καταφέρνεις".

3. Τι επαγγελματικές προοπτικές έχει;

Αυτές οι ερωτήσεις παιδιά.
 

Steliosgkougkou

Νεοφερμένος

Ο Steliosgkougkou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Είσαι μόλις 17 , τελείωσε πρώτα το σχολείο μπες στην σχολή , δες αν σου αρέσει και με τι θες να ασχοληθείς και μετά ξανασκέψου το.
 

Vasilis125

Νεοφερμένος

Ο Vasilis125 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.

Steliosgkougkou

Νεοφερμένος

Ο Steliosgkougkou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top