Συγκατοίκηση στα φοιτητικά χρόνια ή όχι;

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Οχι συγκατοικηση με την καμια...Γενικα ειμαι ιδιοτροπος με τον χωρο οπου μενω με την καθαριοτητα,με την ταξη και θελω να ειναι τα πραματα ετσι οπως τα θελω εγω....
Επειτα αλλη ανεση να μενεις μονος σου και εισαι εσυ ο ΚΥΡΙΟΣ του σπιτιου σου και αλλο να πρεπει να περνεις την αδεια απο τον συγκατοικο για πολλα πραματα...αλλη ανεση να κυκλοφορεις και με το μποξερακι μεσα στο σπιτι σου και αλλο να κυκλοφορεις με πιτζαμες πχ για να μην προσβαλλεις..να εισαι σωστος κλπ....Οπως και να το κανουμε ειναι χαλια συναισθημα το να νιωθεις σφιγμενος μεσα στο σπιτι σου...
1000+ Λογοι υπαρχουνε για να μην θελεις καποιος να συγκατοικησει...


Ουφ!Με ψιλοπείσατε ρε παιδια και μάλλον θα δοκιμάσω μόνη μου και τις πρώτες μέρες θα κοιμάμαι με φίλες μου!Πάντως πολύ αρνητισμος ρε παιδιά!Εγω γενικά είμαι καλόβολο άτομο, δεν έχω πολλές ιδιοτροπίες...αλλά τα επιχειρήματα σας είναι πολυ σοβαρα και παω πασο...!ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Εγώ ας πούμε ασχολούμαι με την μουσική.Όπου και να πάω θα θλεώ να παίζω 2-3 ώρες min την μέρα.Που να με αντέξει ο άλλος?Εδώ οι γείτονες δεν θα με αντέχουν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Εγώ ας πούμε ασχολούμαι με την μουσική.Όπου και να πάω θα θλεώ να παίζω 2-3 ώρες min την μέρα.Που να με αντέξει ο άλλος?Εδώ οι γείτονες δεν θα με αντέχουν.:P

Τοσο χαλια παιζεις?:P
Just Kidding:jumpy::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Όχι αλλά δεν έχει ο καθένας όρεξη να ακούει τον άλλον όλη μέρα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Αφού δε θέλουν οι φίλες σου απ'την αρχή, μην τις πρήζεις. Πιθανότατα στο τέλος να πεί καμία ναί αλλά στην ουσία να μη θέλει και θα σε πρήζει εσένα μετά :p

Πήγαινε στη σχολή, προσπάθησε να βρείς κάποιον που ταιριάζετε και μετά τον πρώτο χρόνο το συζητάς μ'αυτον για συγκατοίκηση. Όλη μέρα σπίτι δε θα είσαι μόνη. Πήγαινε σχολή, κάλεσε σπίτι κανέναν για καφέ, βγές για καμια μπύρα.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=okUI6vL8rGE[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Συγκατοίκηση σου συνιστώ εάν μόνο έχεις οικονομικά προβλήματα. Γιατί από άτομα που ξέρω και συγκατοικούν με άλλους δεν είναι και η καλύτερη εμπειρία. Σε λεπτομέρειες δεν θα μπω εφόσον ήδη αναφέρθηκαν παραπάνω τα γνωστά προβλήματα που φέρνει η συγκατοίκηση.

Πιθανόν να είναι βολική μόνο το πρώτο έτος που θα είσαι ακόμα στο επίπεδο της γνωριμίας με νέους φίλους/παρέες κτλ, οπότε χρειάζεσαι κάποιο άτομο για να βγαίνετε, να μιλάτε κ.ο.κ. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΟΛΗ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Όχι αλλά δεν έχει ο καθένας όρεξη να ακούει τον άλλον όλη μέρα.:)


ρε και γω παιζω μουσικη αλλα αυτο λυνεται θα πηγαινω στο ωδειο να παιζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
ρε και γω παιζω μουσικη αλλα αυτο λυνεται θα πηγαινω στο ωδειο να παιζω!
γιατί να πηγαίνεις να παίζεις σε ωδείο; Όταν πχ έχεις άσχημη διάθεση η μουσική βοηθάει στην βελτίωση της ψυχολογικής κατάστασης. Θα πάς τότε σε ωδείο για να παίξεις; :P

Προσωπικά δύσκολα να μείνω με κάποιον, διότι θέλω να με cool στο χώρο μου, με δικούς μου κανόνες, να κάνω ότι γουστάρω, όποτε το γουστάρω, και όπως το γουστάρω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
γιατί να πηγαίνεις να παίζεις σε ωδείο; Όταν πχ έχεις άσχημη διάθεση η μουσική βοηθάει στην βελτίωση της ψυχολογικής κατάστασης. Θα πάς τότε σε ωδείο για να παίξεις; :P

Προσωπικά δύσκολα να μείνω με κάποιον, διότι θέλω να με cool στο χώρο μου, με δικούς μου κανόνες, να κάνω ότι γουστάρω, όποτε το γουστάρω, και όπως το γουστάρω :P

Κι εγω ετσι..:no1: Βεβαια η μοναξια μοναξια αλλα ενταξει, θα αντεχεται... Απτο να εχεις πανω απ το κεφαλι καποιον ασχετο να λεει τα δικα του ολη μερα καλυτερα να πληρωσεις κατι παραπανω:P..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολυ για όλα παιδιά...!Αλλά φαίνεται πως όσοι μίλησαν δεν έψαξαν σπίτι στη θεσσαλονίκη!Είναι μια πολη με πολλά προβλήματα στη στέγη...Οι ιδιοκτήτες εκμεταλλεύονται πολύ τους φοιτητές και νοικιάζουν studio 20 τετραγωνικά 450 ευρω μονο και μονο επειδη ειναι σε καινουριες οικοδομες!Τελοσπαντων...απ οτι φαίνεται έπιασαν τόπο τα λόγια σας και νοικιασα μονη μου...θα δούμε αν πεθάνω απο τη μοναξιά τωρα...και πάλι ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολυ για όλα παιδιά...!Αλλά φαίνεται πως όσοι μίλησαν δεν έψαξαν σπίτι στη θεσσαλονίκη!Είναι μια πολη με πολλά προβλήματα στη στέγη...Οι ιδιοκτήτες εκμεταλλεύονται πολύ τους φοιτητές και νοικιάζουν studio 20 τετραγωνικά 450 ευρω μονο και μονο επειδη ειναι σε καινουριες οικοδομες!Τελοσπαντων...απ οτι φαίνεται έπιασαν τόπο τα λόγια σας και νοικιασα μονη μου...θα δούμε αν πεθάνω απο τη μοναξιά τωρα...και πάλι ευχαριστω!

αν εχεις μοναξιες, ας βγαινεις εξω. θα γνωρισεις ατομα απο τη σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Εμενα προσωπικα θα με ενδιέφερε η συγκατοίκηση.Περνάω Νομική Αθηνών και φαντάζομαι οτι σε ενα 3αρι θα ημουν ανετα μαζι με αλλη κοπελα.Το θέμα ειναι οτι δεν βλέπω και κανεις να ενδιαφέρεται. Παντως αλλο να δινεις 200-220Ε και αλλο 380..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Εμενα προσωπικα θα με ενδιέφερε η συγκατοίκηση.Περνάω Νομική Αθηνών και φαντάζομαι οτι σε ενα 3αρι θα ημουν ανετα μαζι με αλλη κοπελα.Το θέμα ειναι οτι δεν βλέπω και κανεις να ενδιαφέρεται. Παντως αλλο να δινεις 200-220Ε και αλλο 380..


χαχα!καλα θα ταν 380 αλλα τα καινουρια σπιτια στη θεσνικη ακομα και γκαρσονιερες να ναι κανουν πανω απο 450...τελοσπαντων...νοικιασα ένα παλιο κοντά στα πανεπιστήμια και θα μεινω μονη μου τον πρωτο καιρο...Στην Αθηνα θα ηθελα να παω και γω αλλα δεν ειναι και τοσο σιγουρο οτι περναω νομικη Αθηνων και ασε που η νομ θεσνικης ειναι καλυτερη...την έβαλα δευτερη πάντως την αθηνα μηπως ανέβει πολυ η θεσνικη...19144 μορια έβγαλα ελπιζω να περασω θεσνικη και να μη νοικιασα τζαμπα το σπιτι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annapav.kal

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
στελλα ελεγα να νοικιασω κι εγω απο τωρα στη θεσσαλονικη (εβαλα παιδαγωγικα θεσσαλονικης) αλλα εχω ακουσει για ανοδο βασεων και τρομαξα καπως!!παντως κι εμενα ο πατερας μου με ειχε πρηξει να συγκατοικησω με καποια κοπελα αλλα καμια φιλη μου δεν περνα σαλονικη οποτε απορριφθηκε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
στελλα ελεγα να νοικιασω κι εγω απο τωρα στη θεσσαλονικη (εβαλα παιδαγωγικα θεσσαλονικης) αλλα εχω ακουσει για ανοδο βασεων και τρομαξα καπως!!παντως κι εμενα ο πατερας μου με ειχε πρηξει να συγκατοικησω με καποια κοπελα αλλα καμια φιλη μου δεν περνα σαλονικη οποτε απορριφθηκε!


και μενα που περναν όλες δε θελει καμια να εχει συγκατοικο...ωχ!αν περνας θεσνικη θα δυσκολευτεις πολυ να βρεις σπιτι...6 φορες πηγα!χαχα!ποσα μορια έχεις?απο την καλαματα που μενεις δε θα ταν καλυτερα να πηγαινες Αθηνα παντως?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kvgreco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 256 μηνύματα.
Ωραίο πράγμα η συγκατοίκηση αν είναι αγόρι με κορίτσι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annapav.kal

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
και μενα που περναν όλες δε θελει καμια να εχει συγκατοικο...ωχ!αν περνας θεσνικη θα δυσκολευτεις πολυ να βρεις σπιτι...6 φορες πηγα!χαχα!ποσα μορια έχεις?απο την καλαματα που μενεις δε θα ταν καλυτερα να πηγαινες Αθηνα παντως?!

εχω βγαλει 19271 μορια αλλα φετος εχουν βγαλει πολλοι τοσα μορια και παραπανω...θεσσαλονικη εχω παει και μου αρεσε πολυ πολυ!!την αθηνα που επισης εχω παει τη σιχαθηκα!!επομενως 12 points go to...thessaloniki!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arximidis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arximidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Ωραίο πράγμα η συγκατοίκηση αν είναι αγόρι με κορίτσι:)

Το έχεις επιχειρήσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annapav.kal

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
stella αν δεις ποτε αυτο το μηνυμα απαντα!!ποσα νοικια εδωσες για το σπιτι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολυ για όλα παιδιά...!Αλλά φαίνεται πως όσοι μίλησαν δεν έψαξαν σπίτι στη θεσσαλονίκη!Είναι μια πολη με πολλά προβλήματα στη στέγη...Οι ιδιοκτήτες εκμεταλλεύονται πολύ τους φοιτητές και νοικιάζουν studio 20 τετραγωνικά 450 ευρω μονο και μονο επειδη ειναι σε καινουριες οικοδομες!Τελοσπαντων...απ οτι φαίνεται έπιασαν τόπο τα λόγια σας και νοικιασα μονη μου...θα δούμε αν πεθάνω απο τη μοναξιά τωρα...και πάλι ευχαριστω!
Stella πες μου λιγο,τι σπιτι νοικιασες κ με τι ενοικιο please!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top