Σπουδές σχετικά με την μόδα

Georgia2804

Νεοφερμένος

Η Georgia2804 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Λοιπόν φέτος θα πάω Δευτέρα λυκείου και κανονικά ξεκινάει και η προετοιμασία για τις πανελλήνιες παρόλα αυτά θελω να σπουδάσω σχέδιο μόδας στο οποίο δημόσιες σχολές δεν υπάρχουν . Όποτε λέω για ιδιωτική μήπως έχει κάποια να προτείνει; έχω ακούσει για pansik ξέρει κανείς δίδακτρα και γενικά αν είναι καλή;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,728 μηνύματα.
Λοιπόν φέτος θα πάω Δευτέρα λυκείου και κανονικά ξεκινάει και η προετοιμασία για τις πανελλήνιες παρόλα αυτά θελω να σπουδάσω σχέδιο μόδας στο οποίο δημόσιες σχολές δεν υπάρχουν . Όποτε λέω για ιδιωτική μήπως έχει κάποια να προτείνει; έχω ακούσει για pansik ξέρει κανείς δίδακτρα και γενικά αν είναι καλή;
ε πως υπαρχει σχολη στο κιλκις και μπαινεις ευκολα απο 2ο και 4ο πεδιο

 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,813 μηνύματα.
ε πως υπαρχει σχολη στο κιλκις και μπαινεις ευκολα απο 2ο και 4ο πεδιο

Προσοχή δεν βγαίνεις σχεδιαστής μόδας από εκεί. Οι σχολές αυτές καλύπτουν το βιομηχανικό κομμάτι της κλωστοϋφαντουργίας. Βέβαια σχεδιαστής μόδας μπορεί να γίνει και κάποιος χωρίς κανένα πτυχίο, αλλά αν την γραφουσα την ενδιαφέρει μόνο το σχέδιο μόδας και οι απαραίτητες συνδέσεις για αυτόν τον κλάδο, τότε αναγκαστικά πρέπει να πάει σε ιδιωτική, για Ελλάδα μιλάμε πάντα.

Η πανσικ μια καλή επιλογή, αλλά είναι σαν την λεμοντ στους μάγειρες. Με λίγα λόγια, ναι μεν καλή, αλλά πανάκριβη. Μπορείς να έχεις το ίδιο χαρτί και από κάποιο ιδιωτικό ιεκ.

Παρόλα αυτά, προτείνω στην γραφουσα να κοιτάξει τα δικαιώματα των προαναφερθέντων σχολών στο Κιλκίς μπας και της αρέσουν. Έχω κοιτάξει πτυχιακές τους και όντως γίνεται ωραία δουλειά πάνω στο θέμα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top