Σπουδές μουσικής στο εξωτερικό

roilCall

Νεοφερμένος

Η Γλυκερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Θέλω να σπουδάσω μουσική και συγκεκριμένα όπερα στο εξωτερικό, γιατί αυτό θα προσδώσει μεγαλύτερο κύρος στο πτυχίο μου και στην Ελλάδα μπορώ μόνο να πάω σε Ωδείο.
Δεν ξέρω όμως ποια είναι καλά πανεπιστήμια. Οι προτιμήσεις μου είναι:
-Κάπου κοντά στην Ελλάδα (Βαλκάνια, Ιταλία, Αυστρία, Γερμανία)
-Να χορηγούν υποτροφίες, γιατί δε θα ήθελα να επιβαρύνω την οικογένειά μου, και αν γίνεται να εισαχθώ και δωρεάν
-Να γίνονται μαθήματα στα γερμανικά ή αγγλικά, για να μη χρειαστεί να κάνω courses

Αν μπορείτε να με παραπέμψετε σε μια σελίδα αυτών των πανεπιστημίων.

Ευχαριστώ πολύ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Υπάρχει το ίδρυμα κρατικών υποτροφιών,βέβαια δεν γνωρίζω άν πρόκειται για προπτυχιακές ή μεταπτυχιακές σπουδές ή και για τα δύο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Letta

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Η Αυστρία έχει παράδοση στην μουσική, οπότε νομίζω αυτή ειναι μια καλή χώρα αν θέλει καποιος να ασχοληθεί με την μουσική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top