Σπουδές με άμεση επαγγελματική αποκατάσταση στην Ελλάδα!

kojimusix

Νεοφερμένος

Ο Ηρακλής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας, είμαι μαθητής 3ης λυκείου και πηγαίνω σε ελληνικό Λύκειο στην Γερμανία. Είμαι στην θεωρητική κατεύθυνση και έχω σκοπό να σπουδάσω στην Ελλάδα (Πανελλήνιες Ομογενών). Το πρόβλημα είναι πως φοβάμαι το μέλλον, με επηρέασε η οικονομία της Ελλάδας και γενικά η όλη κατάσταση εκεί κάτω. Αρχικά έλεγα πως θέλω να σπουδάσω Παιδαγωγικό δημοτικής εκπαίδευσης...αλλά για να διοριστείς είναι πολύ περίπλοκο με της εξετάσεις ΑΣΕΠ κλπ οπότε είμαι σε απόγνωση...σκέφτηκα να δώσω και για ΣΣΑΣ αλλά εκτός το ότι θέλει πολλά μόρια δεν είναι κάτι που με εκφράζει. Δεν ξέρω τι άλλο θα μπορούσα να κάνω σκέφτηκα να δώσω πανελλήνιες και να σπουδάσω στην Γερμανία αλλά είναι κάτι που δεν το θέλω, βαρέθηκα να είμαι συνέχεια ξένος και βαρέθηκα να ζω εδώ...θέλω κάτι καινούριο. Ήρθα σε αυτό το φόρουμ για να μάθω για άλλα επαγγέλματα τα οποία έχουνε άμεση επαγγελματική αποκατάσταση στα οποία μπορείς να μπεις από την θεωρητική κατεύθυνση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μπορείς να ρίξεις μια ματιά και εδώ.
Πάντως νομίζω είναι λάθος η σκέψη για την αποκατάσταση. Σε 4-5 χρόνια που θα τελειώσεις δεν ξέρεις σε τι κατάσταση θα είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kojimusix

Νεοφερμένος

Ο Ηρακλής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μπορείς να ρίξεις μια ματιά και εδώ.
Πάντως νομίζω είναι λάθος η σκέψη για την αποκατάσταση. Σε 4-5 χρόνια που θα τελειώσεις δεν ξέρεις σε τι κατάσταση θα είναι.


ευχαριστώ πολύ!!! είναι αυτό που έψαχνα :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top