Σπουδές ή ότι σχολή βγει αρκεί να είναι ίδια πόλη με το αγόρι μου;

Τι να κάνω;
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 24)

Mina.01

Νεοφερμένος

Η Mina.01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ήμαστε 2 χρόνια μαζί ένας χρόνος σχέση από απόσταση αφού σπουδάζει σε άλλη πόλη,έχουμε περάσει τόσαα πολλάα (στιγμες χαρας,δυσκολίες αρκετές)όμως ήμαστε ακόμα εδω
Φετος τελειώνω δν ξέρω τι να κάνω να πάω σε ίδια πόλη και ότι σχολή βγει η να επιλέξω τι σχολή που πιστεύω θα μ ταιριάζει
Btw δεν μ αρεσει καμία σχολή και το μόνο Π σκέφτομαι είναι να μ βγει η συγκεκριμένη πόλη οχι να μαι μόνο μαζί του αλλά γιατί εκεί έχω ονειρευτεί όλοι την φοιτητική μ ζωη
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,902 μηνύματα.
Ήμαστε 2 χρόνια μαζί ένας χρόνος σχέση από απόσταση αφού σπουδάζει σε άλλη πόλη,έχουμε περάσει τόσαα πολλάα (στιγμες χαρας,δυσκολίες αρκετές)όμως ήμαστε ακόμα εδω
Φετος τελειώνω δν ξέρω τι να κάνω να πάω σε ίδια πόλη και ότι σχολή βγει η να επιλέξω τι σχολή που πιστεύω θα μ ταιριάζει
Btw δεν μ αρεσει καμία σχολή και το μόνο Π σκέφτομαι είναι να μ βγει η συγκεκριμένη πόλη οχι να μαι μόνο μαζί του αλλά γιατί εκεί έχω ονειρευτεί όλοι την φοιτητική μ ζωη
Δεν θέλω να είμαι αγενής αλλά αυτά συνήθως καταλήγουν με μεγάλη πιθανότητα σε γκαστρώματα, χωρισμούς και χωρίς πτυχίο. Εαν θες να κάνεις μια χάρη στον εαυτό σου αυτή θα είναι να σκεφτείς σοβαρά το μέλλον σου και να μην πάρεις επιπόλαιες αποφάσεις που θα μετανιώσεις(πιθανότατα). Πρώτα σχολή, και μετά κάνε ότι άλλο θες. Διαφορετικά μην σπουδάσεις καν, θα είναι χάσιμο χρόνου. Βρες κάτι άλλο να κάνεις που θα σε γεμίζει και θα σου εξασφαλίσει ένα καλό εισόδημα. Σε κάθε περίπτωση όμως μην σπαταλήσεις τον χρόνο σου αυτή την τόσο κρίσιμη περίοδο της ζωής σου, διότι θα καταλήξεις να εξαρτάσαι απο κάποιον άλλο. Γνώμη μου πάντα :P .
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καταλαβαίνω πως είναι δύσκολο να αποχωριστείς το αγόρι σου και πώς φαντάζει πολύ καλή επιλογή το να διαλέξεις ο,τι υπάρχει αρκεί να είστε στην ίδια πόλη.
Ωστόσο δε θα ήταν πολύ σοφή επιλογή εκ μέρους σου. Όχι για τον προφανή λόγο του ότι μπορεί να χωρίσεις μαζί του και να σου μείνει η πόλη και η σχολή μόνο , χωρίς αυτόν, αλλά γιατί αυτό που θα σπουδάσεις είναι μια σημαντική απόφαση και πρέπει σιγά σιγά να αρχίσεις να στηρίζεις τις αποφάσεις σου σε πιο ρεαλιστικά δεδομένα. Είτε παραμείνεις με αυτόν τον άνθρωπο είτε όχι, είτε ζήσετε ευτυχισμένοι μέχρι τα βαθιά γεράματα είτε χωρίσετε σε ένα χρόνο, η σχολή σου , το διάβασμα, η εξεταστική, η δουλειά σου αργότερα, καταλαμβάνουν ένα πολύ μεγάλο κομμάτι της ζωής σου στο οποίο για να ανταπεξέλθεις θα πρέπει να σου αρέσει, να το επιθυμείς. Όσο και να γουσταρεις το αγόρι σου, δε θα διαβάσεις γιαυτον, δε θα περάσεις μαθήματα γι'αυτόν, δε θα πάρεις πτυχίο γι'αυτόν.ουτε αυτός θα τα κάνεις για σένα. Εσυ θα κληθεις να προσπαθήσεις.
Ακόμα κι αν χώρισεις με αυτόν και γνωρίσεις άλλον, το ίδιο θα ισχύει.
Επίσης γιατί να ακολουθήσεις εσύ το αγόρι σου στην πόλη που θα περάσει κι όχι εκείνος εσένα; Ούτε αυτό θα ήταν σοφό. Απλά ρωτάω.

Με αυτά που λες είναι σα να μη σε νοιάζει τι θα σπουδάσεις. Τότε γιατί να σπουδάσεις κάτι; Μήπως να ψάξεις να βρεις τι σου αρέσει; Με τι θα ήθελες να ασχοληθείς;
Στην αρχή η φοιτητική ζωή είναι ωραία. Όταν έρθει όμως η πρώτη εξεταστική, όταν έρθει η στιγμή να πάρεις πτυχίο, όταν κληθεις να αποφασίσεις τι θα κάνεις με το πτυχίο σου και με το μέλλον σου γενικότερα...
Το μόνο που έχει σημασία όταν αποφασίζεις ότι θες να σπουδάσεις, είναι η σχολή που θα διαλέξεις.
Κάπως μπερδεύεστε μερικά παιδιά γιατί είστε πηγμένα και θέλετε να φύγετε και σκέφτεστε μόνο τη φοιτητική ζωή, αλλά εσείς θα πρέπει να διαβάσετε για τη σχολή και να πάρετε πτυχίο και να οργανώσετε το μέλλον σας. Κι αυτό ισχύει σε κάθε πόλη.
Ούτε το αγόρι σας, ούτε το κορίτσι σας, ούτε οι φίλοι σας, ούτε οι γονείς σας.
Το βάρος των σπουδών και της διεκπεραίωσης τους είναι ολοδικο σας.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 10,515 μηνύματα.
Σπουδές. Δεν τίθεται ή τουλάχιστον δεν έπρεπε να τίθεται καν κάποιο τέτοιο ερώτημα.

Για χίλιους λόγους το πρώτο και ο κυριότερος είναι οτι η σχολή θα σου μείνει, ενώ ο φίλος το πιο πιθανό είναι να βγάλει φτερά σε ενα μηνα, σε ενα χρονο;
 

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Ήμαστε 2 χρόνια μαζί ένας χρόνος σχέση από απόσταση αφού σπουδάζει σε άλλη πόλη,έχουμε περάσει τόσαα πολλάα (στιγμες χαρας,δυσκολίες αρκετές)όμως ήμαστε ακόμα εδω
Φετος τελειώνω δν ξέρω τι να κάνω να πάω σε ίδια πόλη και ότι σχολή βγει η να επιλέξω τι σχολή που πιστεύω θα μ ταιριάζει
Btw δεν μ αρεσει καμία σχολή και το μόνο Π σκέφτομαι είναι να μ βγει η συγκεκριμένη πόλη οχι να μαι μόνο μαζί του αλλά γιατί εκεί έχω ονειρευτεί όλοι την φοιτητική μ ζωη
Αγαπουλα μου πας καλα;ειναι ερωτηση αυτη;αν θα μετρησεις το αγορι η τις σπουδες;. Παρτω διαφορετικα,εκεινος εκει που σπουδαζει το εκανε για σενα η επειδη του αρεσει αυτο που σπουδαζει; Καποια στιγμη μπορει να χωρισεις μετα τι θα κανεις;θα θες να γυρισεις τον χρονο πισω και δεν θα μπορεσεις. Κατσε και μιλα με τους γονεις σου,αρνουμαι πως εισαι 17 στα 18 και σκεφτεσαι ετσι. Καλος ο ερωτας,δεν μενει για παντα και αν μεινει απαιτει θυσιες αλλα οχι τοσο βαριες,εδω μιλαμε για το μελλον σου. Ειμαι με ενα παιδι απο 1 γυμνασιου εως και τωρα και στιγμη δεν το σκεφτηκα αυτο. Σε παρακαλω κοριτσι μου σοβαρεψου γιατι θα τρελαθω αληθεια. Αντι να τρως τις ωρες να σκεφτεσαι αυτα,σκεψου τι σου αρεσει ωστε να εχεις και ενα κινητρο. Αυτο,ευχομαι σε κατι μηνες να μαθω τα ευχαριστα και να ακολουθησεις κατι που σαρεσει
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,220 μηνύματα.
Και αν πάει με άλλη ??? Θα μείνεις με μια σχολή που δεν σου αρέσει. Μπράβο .
 

Mina.01

Νεοφερμένος

Η Mina.01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Και αν πάει με άλλη ??? Θα μείνεις με μια σχολή που δεν σου αρέσει. Μπράβο .
Γιατί ηστε τόσο πικροχολη εδω μέσα μερικοί
Μπορείς να καταλάβεις ότι ήμαστε αρκετό χρονικό διάστημα μαζί και εχμ περάσει τόσαα πολλά τόσες δυσκολιες που δεν μπορείς να φανταστείς.
Μιλήστε με επιχειρήματα αν δεν μπορείτε να μπείτε στη θέση μου και όχι το αν θα πάει με άλλη και μλκιες
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,220 μηνύματα.
Γιατί ηστε τόσο πικροχολη εδω μέσα μερικοί
Μπορείς να καταλάβεις ότι ήμαστε αρκετό χρονικό διάστημα μαζί και εχμ περάσει τόσαα πολλά τόσες δυσκολιες που δεν μπορείς να φανταστείς.
Μιλήστε με επιχειρήματα αν δεν μπορείτε να μπείτε στη θέση μου και όχι το αν θα πάει με άλλη και μλκιες
Βρε για το καλό σου στο λέμε. Είναι δυνατόν να ρισκάρεις το μέλλον σου για ένα άτομο ?
 

Mina.01

Νεοφερμένος

Η Mina.01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Δεν ξέρω γιατί το λέτε αλλά έτσι που το εισπράττετε χωρίς επιχειρήματα και αρχίζετε και λέτε βλακειες είναι λογική η αντίδραση μ
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 7,260 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,220 μηνύματα.
Δεν ξέρω γιατί το λέτε αλλά έτσι που το εισπράττετε χωρίς επιχειρήματα και αρχίζετε και λέτε βλακειες είναι λογική η αντίδραση μ
Από πάνω υπήρξαν πολλές απαντήσεις βασισμένες σε επιχειρήματα.
Το αν θα πάει με άλλη ήταν ένα πχ . Για τον οποιοδήποτε λόγο μπορεί να χαλάσει αυτή η σχέση και εσύ θα εχεις μείνει πίσω, κάνοντας κάτι που δεν σου αρέσει . Δεν είναι κρίμα ?
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 579 μηνύματα.
Γιατί ηστε τόσο πικροχολη εδω μέσα μερικοί
Μπορείς να καταλάβεις ότι ήμαστε αρκετό χρονικό διάστημα μαζί και εχμ περάσει τόσαα πολλά τόσες δυσκολιες που δεν μπορείς να φανταστείς.
Μιλήστε με επιχειρήματα αν δεν μπορείτε να μπείτε στη θέση μου και όχι το αν θα πάει με άλλη και μλκιες
Οι σπουδές είναι μια σοβαρή απόφαση που συνεπάγεται αφοσίωση, διάβασμα και οικονομικό κόστος. Δεν είναι καλή ιδέα να περάσεις σε μια σχολή ότι να ναι μόνο και μόνο για να είσαι με το αγόρι σου. Αντιλαμβάνομαι τη γοητεία της φοιτητικής ζωής. Όμως κάποιος πρέπει να την πληρώσει, είτε η οικογένεια σου είτε εσύ ή είτε και οι δύο. αν πληρώσεις μόνη σου ή αν είσαι από τους τυχερούς που τα χρήματα περισσεύουν τότε οκ. Αλλιώς το να πληρώσει η οικογένεια, όχι μόνο η δική σου αλλά του οποιουδήποτε, μόνο και μόνο για να περάσει κάποιος φοιτητική ζωή χωρίς να έχει προοπτική να τελειώσει τη σχολή είναι λίγο ακραίο, ειδικά την εποχή που ζούμε. Λες ότι δεν ξέρεις τι σου αρέσει. Γιατί δεν κοιτάς να δει αν θες πραγματικά να σπουδάσεις; Αν θες πήγαινε εκεί που σου αρέσει. Δεν ξέρω που μένει το αγόρι σου αλλά μπορεί να υπάρχει σχολή σχετικά κοντά. Αν η σχέση είναι σοβαρή μπορεί να αντέξει και την απόσταση. Ξέρω περιπτώσεις ανθρώπων που τα κατάφεραν. Δεν είναι εύκολο αλλά γίνεται. Αν δεν θες να σπουδάσεις τότε ξεκινά να ψάχνεις δουλειά εκεί που ζει ο φίλος σου.
 

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Καλά δεν έχετε τι άλλο να κάνετε και μας δουλεύετε εδώ μέσα; Αφού δε σ’αρέσει καμία σχολή γιατί πας και σπουδάζεις; Πήγαινε μείνε στην πόλη με το αγόρι σου και βρες δουλειά εκεί.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,220 μηνύματα.
Καλά δεν έχετε τι άλλο να κάνετε και μας δουλεύετε εδώ μέσα; Αφού δε σ’αρέσει καμία σχολή γιατί πας και σπουδάζεις; Πήγαινε μείνε στην πόλη με το αγόρι σου και βρες δουλειά εκεί.
Ανειδίκευτη θα μείνει ?
Πρέπει να βρει κάτι που να της αρέσει και να εκπαιδευτεί κατάλληλα.
Μπορεί να είναι κάποιο τεχνικό επαγγελμα που δεν απαιτεί ακαδημαϊκες σπουδές.
Υπάρχουν πολλές επιλογές πλέον .
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Καταλαβαίνω πως είναι δύσκολο να αποχωριστείς το αγόρι σου και πώς φαντάζει πολύ καλή επιλογή το να διαλέξεις ο,τι υπάρχει αρκεί να είστε στην ίδια πόλη.
Ωστόσο δε θα ήταν πολύ σοφή επιλογή εκ μέρους σου. Όχι για τον προφανή λόγο του ότι μπορεί να χωρίσεις μαζί του και να σου μείνει η πόλη και η σχολή μόνο , χωρίς αυτόν, αλλά γιατί αυτό που θα σπουδάσεις είναι μια σημαντική απόφαση και πρέπει σιγά σιγά να αρχίσεις να στηρίζεις τις αποφάσεις σου σε πιο ρεαλιστικά δεδομένα. Είτε παραμείνεις με αυτόν τον άνθρωπο είτε όχι, είτε ζήσετε ευτυχισμένοι μέχρι τα βαθιά γεράματα είτε χωρίσετε σε ένα χρόνο, η σχολή σου , το διάβασμα, η εξεταστική, η δουλειά σου αργότερα, καταλαμβάνουν ένα πολύ μεγάλο κομμάτι της ζωής σου στο οποίο για να ανταπεξέλθεις θα πρέπει να σου αρέσει, να το επιθυμείς. Όσο και να γουσταρεις το αγόρι σου, δε θα διαβάσεις γιαυτον, δε θα περάσεις μαθήματα γι'αυτόν, δε θα πάρεις πτυχίο γι'αυτόν.ουτε αυτός θα τα κάνεις για σένα. Εσυ θα κληθεις να προσπαθήσεις.
Ακόμα κι αν χώρισεις με αυτόν και γνωρίσεις άλλον, το ίδιο θα ισχύει.
Επίσης γιατί να ακολουθήσεις εσύ το αγόρι σου στην πόλη που θα περάσει κι όχι εκείνος εσένα; Ούτε αυτό θα ήταν σοφό. Απλά ρωτάω.

Με αυτά που λες είναι σα να μη σε νοιάζει τι θα σπουδάσεις. Τότε γιατί να σπουδάσεις κάτι; Μήπως να ψάξεις να βρεις τι σου αρέσει; Με τι θα ήθελες να ασχοληθείς;
Στην αρχή η φοιτητική ζωή είναι ωραία. Όταν έρθει όμως η πρώτη εξεταστική, όταν έρθει η στιγμή να πάρεις πτυχίο, όταν κληθεις να αποφασίσεις τι θα κάνεις με το πτυχίο σου και με το μέλλον σου γενικότερα...
Το μόνο που έχει σημασία όταν αποφασίζεις ότι θες να σπουδάσεις, είναι η σχολή που θα διαλέξεις.
Κάπως μπερδεύεστε μερικά παιδιά γιατί είστε πηγμένα και θέλετε να φύγετε και σκέφτεστε μόνο τη φοιτητική ζωή, αλλά εσείς θα πρέπει να διαβάσετε για τη σχολή και να πάρετε πτυχίο και να οργανώσετε το μέλλον σας. Κι αυτό ισχύει σε κάθε πόλη.
Ούτε το αγόρι σας, ούτε το κορίτσι σας, ούτε οι φίλοι σας, ούτε οι γονείς σας.
Το βάρος των σπουδών και της διεκπεραίωσης τους είναι ολοδικο σας.
Καλά μην είστε υπερβολική, το ότι θα σπουδάζει δε σημαίνει ότι δεν έχει χρόνο να κάνει αλλα πράγματα και εγώ δίνω φέτος και την καταλαβαίνω και ας μην έχω σχέση, θέλει να είναι με το αγόρι της και να περνάνε καλά, δε θα είναι η ζωή μας μόνο διάβασμα μετά τις πανελλαδικές προφανώς, 1-2 ώρες τη μέρα θα διαβάζουμε (που είναι μια χαρά νομίζω) έχουμε κι άλλα πράγματα να κάνουμε νέοι άνθρωποι είμαστε, αν το μυαλό μας στη φοιτητική ζωή είναι μόνο στο διάβασμα χαθήκαμε. Όσο για τη κοπέλα συγκεντρώσου στις πανελλήνιες μια χρονιά ειναι και τελειώνει 3 μήνες έμειναν, κράτα επαφή με το αγόρι σου και μετά θα δείτε τι θα κάνετε, εσύ κοίτα να περάσεις εκεί που θες.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,161 μηνύματα.
Ποτέ δεν μπλέκουμε την ομελέτα με τη δουλειά. Αυτό είναι η αρχή μιας ισορροπημένης ζωής σε οτιδήποτε. Οι σπουδές είναι δουλειά και όχι απλά κάτι να έχουμε να γεμίζουμε το χρόνο μας. Αν πάρουμε το ενδεχόμενο να υπάρξει χωρισμός μετά τι γίνεται; Ποτέ δεν καταλαβαίνω γιατί οι άνθρωποι θέλουν να βάζουν τη ζωή τους σε καλούπια με βάση τα θέλω άλλων ανθρώπων και στο τέλος να περιορίζουν τη ζωή τους χωρίς επιστροφή. Ποιος χέστηκε για μια σχέση πριν 5-10 χρόνια; Η επιλογή όμως δεν αλλάζει.
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά μην είστε υπερβολική, το ότι θα σπουδάζει δε σημαίνει ότι δεν έχει χρόνο να κάνει αλλα πράγματα και εγώ δίνω φέτος και την καταλαβαίνω και ας μην έχω σχέση, θέλει να είναι με το αγόρι της και να περνάνε καλά, δε θα είναι η ζωή μας μόνο διάβασμα μετά τις πανελλαδικές προφανώς, 1-2 ώρες τη μέρα θα διαβάζουμε (που είναι μια χαρά νομίζω) έχουμε κι άλλα πράγματα να κάνουμε νέοι άνθρωποι είμαστε, αν το μυαλό μας στη φοιτητική ζωή είναι μόνο στο διάβασμα χαθήκαμε. Όσο για τη κοπέλα συγκεντρώσου στις πανελλήνιες μια χρονιά ειναι και τελειώνει 3 μήνες έμειναν, κράτα επαφή με το αγόρι σου και μετά θα δείτε τι θα κάνετε, εσύ κοίτα να περάσεις εκεί που θες.
Μάλλον δεν κατάλαβες τι ρωτάει το κορίτσι και σε ποιο ερώτημα έχω απαντήσει.
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Μάλλον δεν κατάλαβες τι ρωτάει το κορίτσι και σε ποιο ερώτημα έχω απαντήσει.
Από ότι κατάλαβα λέει πως θέλει να περάσει σε μια σχολή μόνο επειδή είναι εκεί το αγόρι της, εγώ αυτό που λέω είναι ότι πρέπει να δώσει προτεραιότητα στις πανελλήνιες και να περάσει εκεί που θέλει αυτή και μετά να συζητήσουν τι μπορούν να κάνουν, και να μην την αγχωνει αυτή τη στιγμή το συγκεκριμένο θέμα.
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από ότι κατάλαβα λέει πως θέλει να περάσει σε μια σχολή μόνο επειδή είναι εκεί το αγόρι της, εγώ αυτό που λέω είναι ότι πρέπει να δώσει προτεραιότητα στις πανελλήνιες και να περάσει εκεί που θέλει αυτή και μετά να συζητήσουν τι μπορούν να κάνουν, και να μην την αγχωνει αυτή τη στιγμή το συγκεκριμένο θέμα.
Ναι. Δεν γράφω πουθενά ότι όλη μέρα πρέπει να διαβάζει κι ότι δεν πρέπει να ζήσει άλλα πράγματα. Η απάντηση μου δεν αφορά την καθημερινότητα της σαν φοιτήτρια.
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Top