Σε ποια σχολή στοχεύετε;

Πόσα μόρια έχετε βάλει στόχο να βγάλετε όσοι δίνετε το 2010;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 10000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10000-12000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 12000-14000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 14000-15500

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 15500-17000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 17000-18000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 18000-19000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 19000+

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

eirini

Νεοφερμένος

Η Ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
εγω θελω ψυχολογια αλλα νομιζω οτι δεν θα τα καταφερω γιατι εχει πολύ υψηλες βάσεις!:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Ειδικά η στρατιωτική ψυχολογία είναι μία σχολή που αξίζει... Θα ήθελα να περάσω στο Βιολογικό Θεσ/νίκης, αλλά θα δούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,929 μηνύματα.
Από ότι βλέπω οι περισσότεροι έχετε υψηλή αυτοεκτίμιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ψιλονωρις ακομα, αλλα εχω ηδη τους στοχους μου..
Και πρωτη επιλογη θα μπει η ΗΜΜΥ ΕΜΠ, δηλαδη 19+. Που τρεχα γυρευε, ξερω οτι με καμια παναγια δεν τα πιανω.
Δευτερη ΑΣΟΕΕ πληροφορικη και τριτη ΠΑ.ΠΕΙ. πληροφορικη. Μπορει να γινει καποια εναλλαγη με μηχανικων η/υ πολυτεχνειου πατρας εκει, αλλα δεν ξερω ακομα.

Αδφσδφ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
εγω παντως θελω να περασω αστυφυλακων/αξιωματικων!!!δεν ξερω ειμαι α' λυκειου και δεν ξερω αν θα περασω!!στο γυμνασιο ημουν μαθητης του 16 (χωρις και πολυ διαβασμα χιχι)και εννοειται οτι θα στρωθω να διαβασω...αλλα τωρα για να σας πω την αληθεια δεν πολυδιαβαζω αλλα γραφω καλα!!!ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο!εχω ακουσει οτι υπαρχει ενα τεστ για να δεις ποιο επαγγελμα σου ταιριαζει!!!!!!!!!!!!ξερετε που το βρισκουν στο ιντερνετ ξερω κι εγω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,675 μηνύματα.
Πέρσι που έδωσα, στόχευα το διάστημα 15500-17000 και έβγαλα 16.133 :D



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
εγω πρωτα απ' ολα σκεφτομαι για ΗΜΜΥ η μηχανολογος,εαν δεν τα καταφερω θα δηλωσω μαθηματικος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Πέρσι που έδωσα, στόχευα το διάστημα 15500-17000 και έβγαλα 16.133 :D



-petros
Κι εγω εκει στοχευα αλλα εβγαλα 17904 :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerinaki:)

Νεοφερμένος

Η Katerinaki:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
εγω στοχευω για ιατρικη αλλα δεν ξερω...εχω μια ανασφαλεια και φοβαμαι υπερβολικα πολυ οτι θα τα κανω σαλατα μολις παω να γραψω...
βγαζω 19+ και εχω μια σταθερη πορεια αλλα αυτο δε μου λεει κατι...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
ρε παιδια μποειτε να μου πειτε τι ειναι το ΗΜΜΥ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
ρε παιδια μποειτε να μου πειτε τι ειναι το ΗΜΜΥ???

ΗΜΜΥ ειναι η σχολη των Ηλεκτρολόγων Μηχανικών Μηχανικών Υπολογιστών. Στο Πολυτεχνείο στα Χανιά λέγονται Ηλεκτρονικοί και οχι Ηλεκτρολόγοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefos

Νεοφερμένος

Ο stefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
εγω αν και δεν ειμαι γ λυκειου εχω βαλει ως στοχο να βγαλω 17 με 18 χιλιαδες μορια....δυσκολα ομως τα πραγματα..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Εχω βαλει στοχο ηλεκτρονικη ή πληροφορικη..Για το αν θα ειναι ΑΕΙ Η ΤΕΙ δεν με απασχολει :)
οποια και απο τις 2 να μου κατσει θα ειμαι ευτυχισμενος μιας και ειμαι τρελαμενος με τους υπολογιστες και γενικα με την τεχνολογια:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
να πω κι εγω που ειμαι Β..οτι ιδεα δεν εχω...:p μια με βαζω στα ψηλα μια κατεβαινω λιγο...αναλογα τα φεγγαρια και τις ασκησεις που μπορω να λυσω...(χαζο...το ξερω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zangetsu18

Νεοφερμένος

Ο Zangetsu18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
καλησπερα παιδεσ...τι γινετε...?νεοσ στο σαιτ σασ....θελω να σασ ρωτησο...δινω πρωτη φορα με σχεδον καθολου αποτελεσματικο διαβασμα...βγαζο 12000 με αποτελεσμα να ξαναδινω φετοσ....τα παω αρκετα καλυτερα ωστοσο σκοπευο να βγαλο κανα 14.500 εκει κοντα να περασω αστυνομια θελω...πιστευετε πωσ με την δευτερη φορα βγαζεισ περισοτερα..?μορια?εξαρτατε απο το διαβασμα σου...ναι....αλλα δν πεθαινω στο δαιβασμα δλδ την ημερα χτυπαω ενα 2μισαωρο με 3ωρο...
λοιπον πιστευετε πωσ την δευτερη φορα βγαζουν περισοτερα μορια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

endless_dream

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η endless_dream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Kαλώς ήρθες!:bye:Λοιπόν,αν και δεν έχω προσωπική εμπειρία,πιστεύω πως την δεύτερη φορά τα πράγματα είναι πιο ευνοϊκά για έναν υποψήφιο με την έννοια ότι έχει περάσει όλη την ύλη των μαθημάτων τουλάχιστον μια φορά και έτσι είναι πιο εύκολο να ξαναρχίσει τις επαναλήψεις.Επίσης ,επειδή έχει έρθει μία φορά αντιμέτωπος με τις Πανελλαδικές,ξέρει περίπου τη δυσκολία και το κλίμα που έχει να ξαναντιμετωπίσει.Και φυσικά εφόσον δεν έχει σχολείο,έχει πολύ περισσότερο χρόνο για διάβασμα και ξεκούραση.Ωστόσο,πέρα από αυτά σημασία φυσικά θα παίξει το διάβασμα σου.Ξέρω παιδιά που ξαναδώσαν Πανελλαδικές και τα πήγαν χειρότερα από την πρώτη φορά...Αν διαβάζεις περισσότερο και με καλύτερο σύστημα από ότι πέρσι,σίγουρα θα τα πας καλύτερα.Τώρα,για το 2-3ωρο που λες,αν πιστεύεις ότι με τα δικά σου δεδομένα σε καλύπτει και νιώθεις ικανοποιημένος ότι μπορείς να βγάλεις αυτό που θες,τότε είσαι μια χαρά.Σημασία δεν θα παίξει η ποσότητα, αλλά η ποιότητα του διαβάσματός σου.Σου εύχομαι καλή επιτυχία λοιπόν!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Σε ποια σχολή στοχεύετε;




......σε αυτή με την καλύτερη φοιτητική ζωή

Η φοιτητική σου ζώη διαρκεί κατά μέσο όρο 5 χρόνια , ενώ η επαγγελματική μια ζωή :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς που έγραψε η Stef θα προσέθετα κι εγώ.Μην επιλέγετε σχολή σύμφωνα με το πόσο εύκολο είναι να εισαχθείτε σ' αυτή, ούτε σύμφωνα με το πόσο εύκολα θεωρείτε πως θα την ''βγάλετε''.Κι αυτό για δύο λόγους:Ο πρώτος επειδή το να δυσκολευτείτε (να διαβάσετε δηλαδή ερκετά για να πετύχετε στις πανελλήνιες) διαρκεί μόνο μία χρονιά, ενώ η επαγγελματική σας πορεία θα σας ακολουθεί μια ζωή, κι ο δεύτερος, γιατί μια σχολή με χαμηλά μόρια δεν σημαίνει πως είναι και εύκολη.Αυτό το λέω και από προσωπική εμπειρία και από το πάθημα φίλης μου.Η Κοινωνική Θεολογία για παράδειγμα, έχει χαμηλά μόρια, αλλά τα μαθήματα που αντιμετωπίζεις εκεί είναι αρχαία, εβραικά, πολλές ιστορίες κλπ. Καλή επιτυχία σε όλους.Συμβουλή δική μου, μην αποφασίζετε σε ποια σχολή θα στοχεύσετε μόνο από τον τίτλο της και από όσα φαντάζεστε ότι θα σας προσφέρει γενικά, αλλά αφού κάνετε μια έρευνα, δηλαδή έχοντας πρώτα μιλήσει με τους επαγγελματίες που αυτή έχει βγάλει, για συκγεκριμένα θέματα της καθημερινότητάς τους.Ελπίζω να βοήθησα!:bye:
-----------------------------------------
Χωρίς τα παραπάνω να σημαίνουν ότι κατά τη διάρκεια της ζωής κάποιου δεν μπορεί να αλλάξει επαγγελματική πορεία.Το να λέει όμως κάποιος ''θα τελειώσω πρώτα τη σχολή όπου έτυχε να μπω χωρίς να έχω προσπαθήσει αρκετά για την σχολή που προτιμώ πραγματικά κι αργότερα θα μπω με κατατακτήριες στην πρώτη μου επιλογή'' προσωπικά πιστεύω πως το πιθανότερο είναι να του βγει σε κακό, επειδή ούτε η διαδικασία των κατατακτήριων εξετάσεων είναι απλή (και οι θέσεις από κατατακτήριες ελάχιστες), ούτε γνωρίζει τώρα αν έπειτα από 4 ή 5 χρόνια φοίτησης σε μία σχολή θα έχει τις αντοχές να προσπαθήσει εκ νέου...κι ας μην ξεχνάμε...ουδέν μονιμότερο του προσωρινού.:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MαR*

Νεοφερμένος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

Zangetsu18

Νεοφερμένος

Ο Zangetsu18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
μμμ ναι....αντε να τελιοσουμε μαγκεσ βαρεηκα να περιμενω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top