Σας αρέσουν τα μαθηματικά;

Nagini

Νεοφερμένος

Η Σταματίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Δάφνη (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
thanks ρε ξαροπ!!!μου ειχε βγει η πιστη να το βρω!!!!!!νταξη το βρηκα!!!ελπιζω να σας λυσαμε την απορια

Δεν είχα απορία, την ήξερα την απόδειξη. Απλώς μου φαίνεται τρομερά ηλίθιο, ανούσιο και δεν πρόκειται να δω τη λογική σ' αυτό στον αιώνα των άπαντα.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Μου έχουν πει ότι μετά το σχολείο πολύ λίγο θα μου χρειαστεί η γεωμετρία...(εκτός αν ασχοληθεί κανείς με αρχιτεκτονική και τέτοια), ενώ η άλγεβρα (συναρτήσεις και άλλα πολύ πιο προχωρημένα) είναι πολύ βασικά και θα σε ακολουθούν για όλη σου τη σπουδαστική ζωή και μετέπειτα...αληθεύει? :what:

Πάντως, εγώ διαφωνώ με την Ευκλείδεια Γεωμετρία σε μερικά θέματα (πχ. στις 180 και 360 μοίρες). Φαίνεται ότι θα επιλέξω αργότερα να ασχοληθώ περισσότερο με τη Μηευκλείδεια παρά με την ευκλείδεια.


μα καλα που πηγαιναν οι ανθρωποι;;; ανιιιιιιιιιιιιιιιδεοι!!

μα να βγαζουν τετοια συμπερασματα και να μην ρωτανε τον ξαροπ;;

απαραδεκτον!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Α ναι, ξέχασα ότι όταν έχουμε γνώμη για τα γύρω πράματα πρέπει να μας ειρωνεύονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν είχα απορία, την ήξερα την απόδειξη. Απλώς μου φαίνεται τρομερά ηλίθιο, ανούσιο και δεν πρόκειται να δω τη λογική σ' αυτό στον αιώνα των άπαντα.:(

αν καταλαβεις την αποδειξη θα καταλαβεις την λογικη, δεν αρκει απλα να την ξερεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
αυτο ομως δεν ειναι ομως ενα απλο θεμα!! για να πει κατι καποιος σχετικα με τετοιους νομους, που ειναι παγκοσμιως αποδεκτοι, πρεπει να εχει μια βαθυτερη γνωση στα μαθηματικα.. και κρινοντας απο την ηλικια σου νομιζω πως δεν την εχεις..
βασικα ειναι αδυνατο γιατι δεν εχεις προλαβει ακομα!! δεν λεω οταν μεγαλωσεις
και γινεις μαθηματικος πες ο,τι θες ποιος θα σου πει οχι;!
απλα λεω πως ειναι ακομα νωρις για να εχεις μια ολοκληρωμενη αποψη σχετικα με την ευκλειδια διαιρεση, βαση πολλων αλλων μαθηματικων τυπων και πραξεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Με την Ευκλείδια γεωμετρία είπε, όχι με τη διαίρεση. :D

Anyway, διαφωνείς ή συμφωνείς, αυτό είναι. Στον ευκλείδιο χώρο ισχύει η ευκλείδια γεωμετρία με όλα της τα αξιώματα. Σε άλλους χώρους ισχύουν άλλες γεωμετρίες. Από κει και πέρα, εσύ μπορεί να θεμελιώσεις ένα χώρο στον οποίο να ισχύουν τα δικά σου. Δεν σημαίνει αυτό ότι κατέρριψες την ευκλείδια γεωμετρία, αφού δε δουλεύεις και δε μπορείς καν να δουλέψεις στο δικό της χώρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
ναι γεωμετρια, μπερδευτηκα:P

αλλα πως θα φτιαξει το δικο του χωρο οπυ θα ισχυουν τα δικα του;

δεν ειναι και τοοσο ευκολο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε, δεν ξέρεις, αν ασχοληθεί με τη μαθηματική έρευνα και μείνει στην Ιστορία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
ναι μωρε..λες να ειναι αυτος ο ενας στους 1000; (και λιγους βαζω!)

χαχαχαχαχαχαχαχχα

τι να πω; ας μεινει!!:D

εγω προσωπικα δεν ενδιαφερομαι και τοσο για τα μαθηματικα...
δεν λεω απο τα αγαπημενα μου μαθηματα αλλα δεν ψοφαω κιολας!!
εγω ειμαι της φυσικης!! αχαχαχχααχαχαχχαχαχα

χαχαχαχαχαχχαχα



:):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Γιατί έχω γνωρίσει ανθρώπους που είτε λατρεύουν τα μαθηματικά είτε τα μισούν? Σπάνια έχω δει κανέναν του στιλ 'τα μαθηματικά ωραία είναι, αλλά κάτι δε με τραβάει τόσο'.

Τώρα, εμένα μου αρέσουν σχεδόν όλοι τομείς των μαθηματικών. Αλλά εξαρτάται σε ποιον κλάδο αναφέρεσαι, Απειροστικός λογισμός, Ευκλείδεια Γεωμετρία και μη ευκλείδεια γεωμετρία, θεωρία αριθμών, συναρτήσεις, ολοκληρώματα, εξισώσεις-ανισώσεις κλπ. Για παράδειγμα, την Τριγωνομετρία τη βαριέμαι γιατί απλώς βρίσκεις τα ημίτονα και τα συνημίτονα, χωρίς ουσιαστική χρήση μαθηματικών.

Τα μπολνταρισμένα είναι τα ίδια, δηλαδή η μελέτη των συναρτήσεων και τα ολοκληρώματα ανήκουν στον απειροστικό λογισμό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρία31454

Νεοφερμένος

Η Μαρία31454 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου μαθηματα!!!!!
μου αρεσει πιο πολυ η γεωμετρια γιατι στην αλγεβρα δεν εχω καταλαβει τισ συναρτησεις και την θεωρω πιο δυσκολη απο την γεωμετρια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου μαθηματα!!!!!
μου αρεσει πιο πολυ η γεωμετρια γιατι στην αλγεβρα δεν εχω καταλαβει τισ συναρτησεις και την θεωρω πιο δυσκολη απο την γεωμετρια....

Come again? Κάνετε συναρτήσεις στη Β'?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Έχει αλλάξει η ύλη. Εδώ στην Γ' κάνουν μέρος της κατεύθυνσης της Β' λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Έχει αλλάξει η ύλη. Εδώ στην Γ' κάνουν μέρος της κατεύθυνσης της Β' λυκείου.

Τί λε' ρε; Μπράβο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Στη φυσική της Γ γυμνασίου κάνουν ύλη της Β λυκείου. οΟ"
Για τα μαθηματικά δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Καθόλου. Και να σκεφτεί κανείς ότι ήθελα κάποτε να γίνω μαθηματικός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
ρε παιδια εδω ειδα γεωμετρικη προοδο!!! σε βιβλιο στ' δημοτικου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
ρε παιδια εδω ειδα γεωμετρικη προοδο!!! σε βιβλιο στ' δημοτικου

Α δεν πάμε καλά..

Σε λίγο δε θα μαθαίνουν αριθμητική στην πρώτη, θα τους πάνε κατευθείαν στη θεωρία αριθμών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
φυσικη=πορωση!!!
και τη βρισκω ευκολη και σκιζω κιολας!!

αρα αμα τα μαθω καλα τωρα θα τα ξερω και στις πανελληνιες!! χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrusa!

Νεοφερμένος

Η xrusa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
φυσική καλά τα πάω, αλλά μαθηματικά δεν έχω ιδέα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top