ΣΣΑΣ και δικός σου χώρος

Guest 743029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα.

Ήθελα να ρωτήσω, από όλες τις σχολές ΣΣΑΣ, μπορεί κάποιος παράλληλα να ανοίξει δικό του χώρο?

Για παράδειγμα οι στρατιωτικοί ιατροί νομίζω μετά από κάποια χρόνια, μπορούν να έχουν δικό τους ιατρείο τα απογεύματα παράλληλα με το στρατό.

Γνωρίζετε αν ισχύει το ίδιο πχ για τη στρατιωτική νομικη ( να ανοίξει κάποιος παράλληλα δικό του δικηγορικο), στρατιωτική φαρμακευτική και στρατιωτικος οικονομολόγος?
 

elevag

Νεοφερμένος

Ο elevag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Νομίζω για τους στρατιωτικούς νομικούς , δυστυχώς, δεν επιτρέπεται να ασκούν το επάγγελμα του δικηγόρου εκτός στρατού, ούτε να ανοίξουν δικό τους γραφείο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το ίδιο ισχύει και για φαρμακευτική ΣΣΑΣ και οικονομικό ΣΣΑΣ. Το να ιδιωτεύσει κάνεις παράλληλα με τον στρατό είναι καθαρά προνόμιο των γιατρών οι οποίοι παρεπιπτόντως θα πρέπει να έχουν τελειώσει και την ειδικότητα τους. Αυτό έγκειται λόγω των πολυετών σπουδών (6ετη σχολή+ 1 χρόνο Αθήνα+ 2-4 έτη σε μεταθέσεις+ 4-6 έτη ειδικότητας+1-2 μετεκπαίδευση στο εξωτερικό)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για οδοντιατρική ΣΣΑΣ δεν έχω ιδέα αν μπορούν να ανοίξουν δικό τους οδοντιατρείο, αν ξέρει κάποιος ας πει
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 743029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομίζω για τους στρατιωτικούς νομικούς , δυστυχώς, δεν επιτρέπεται να ασκούν το επάγγελμα του δικηγόρου εκτός στρατού, ούτε να ανοίξουν δικό τους γραφείο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το ίδιο ισχύει και για φαρμακευτική ΣΣΑΣ και οικονομικό ΣΣΑΣ. Το να ιδιωτεύσει κάνεις παράλληλα με τον στρατό είναι καθαρά προνόμιο των γιατρών οι οποίοι παρεπιπτόντως θα πρέπει να έχουν τελειώσει και την ειδικότητα τους. Αυτό έγκειται λόγω των πολυετών σπουδών (6ετη σχολή+ 1 χρόνο Αθήνα+ 2-4 έτη σε μεταθέσεις+ 4-6 έτη ειδικότητας+1-2 μετεκπαίδευση στο εξωτερικό)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για οδοντιατρική ΣΣΑΣ δεν έχω ιδέα αν μπορούν να ανοίξουν δικό τους οδοντιατρείο, αν ξέρει κάποιος ας πει
οδοντιατρική γίνεται. Έχει ένας φίλος στρατιωτικός οδοντίατρος δικό του οδοντιατρείο.

Απλά μου έκανε εντύπωση που γίνεται στους γιατρούς και στου οδοντιατρους να εχουν δικο τους χώρο, αλλά στις άλλες ειδικότητες όχι.

Λογικά πάντως αν ένας στρατιωτικός νομικός, παραιτηθεί νόμιμα από το σώμα ( αφού κάνει τα προβλεπόμενα έτη), λογικά θα μπορεί μετά να ανοίξει δικό του δικηγορικο γραφείο
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top