Πώς τα πήγατε εσείς που δώσατε για 2η φορά;

zoezaxariadi

Νεοφερμένος

Η ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
θελω να ρωτησω τα παιδια που φετος εδωσαν δευτερη φορα πως τα πήγαν???γτ σκεφτομαι να ξαναδωσω καθως φετος εβγαλα 16000 και δν περναω εκει που θέλω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

native_swimmer

Νεοφερμένος

Ο native_swimmer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Λοιπόν φίλη μου, συνήθως, δεύτερη φορά γράφεις καλύτερα, βέβαια υπάρχει και η πιθανότητα εκεί που δεν το περιμένεις να μείνεις πάλι απ' έξω. Για παράδειγμα εγώ πέρσι έβγαλα 17.500 μόρια και φέτος 18.100 και θέλω ιατρική. Σε διαβεβαιώ πως τη δεύτερη χρονιά είναι πολύ περισσότερο το άγχος, η πίεση, και περισσότερη κούραση. Εγώ συμβουλεύω όλα τα παιδιά που ξέρω και θα πάνε τώρα τρίτη λυκείου να μην αποσκοπούν σε δεύτερη φορά. Για όσους έδωσαν μαζί μου φέτος δεν μπορώ να πω πολλά. Μόνο να σκεφτούν καλά αν θα αντέξουν μια πολύ μονότονη χρονιά. Θα μπορούσα να γράψω και μεγαλύτερο βαθμό, αλλά δε νομίζω πως διάβασα αρκετά παραπάνω από πέρσι, αφού κυρίως διάβαζα τα σχολικά βιβλία και δεν έκανα ασκήσεις από εξωσχολικά βοηθήματα. Αυτά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katrina

Νεοφερμένος

Η katrina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Η δικη μου αποψη ειναι να ξαναδωσεις μονο αν ειχες καποιο συγκεκριμενο στοχο ο οποιος δεν επετευχη την 1η χρονια.. Σαφως το αγχος ειναι πολυ μεγαλυτερο οσα μορια καν ειχες βγαλει την προηγουμενη χρονια..:jumpy: Παρολα αυτα,με συστηματικο διαβασμα πιστευω μπορεις να πας ακομη καλυτερα τη 2η φορα.:no1:

Τωρα η περιπτωση μου ειναι η εξης,΄την 1η φορα εβγαλα 18.006μορια στο 3πεδιο κ περασα στη νοσηλευτικη(καποδιστριακο).. Πηρα το κουραγιο κ εδωσα 2φορα μαζευοντας φετος 19,006μορια στο 3πεδιο(ακριβως 1000μορια παραπανω), εχοντας να διαλεξω αναμεσα σε φαρμακ. κ ιατρικη..Αν το θες ΟΛΑ γινονται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Περυσι βαθμος προσβασης 16,6, φετος 18,6. Δηλαδη πολυ καλυτερα. :D

Αλλα οντως η 2η χρονια ειναι περιεργη και μονοτονη. Αυτο δεν αντεχα. Απο πλευρας διαβασματος, αν διαβαζες και την 1η χρονια, τα πραγματα θα ειναι πολυ πιο ευκολα. Και το αγχος σου θα ειναι σε πιο καλα επιπεδα (ακομα και σε μενα ηταν, απλα δεν επρεπε να ειχα καθολου, δεν ειχα λογο). Για να αντεξεις δευτερη φορα παντως, πρεπει να εισαι πολυ πορωμενος με καποια σχολη. Για να εχεις προσηλωση στο στοχο και να τον θυμασαι καθε φορα που νιωθεις οτι εξαντλεισαι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Την πρώτη φορα έβγαλα 12100 με φροντιστήρια,βοηθήματα,σχολεια κτλ.Την δεύτερη φορα χωρίς τίποτα έβγαλα 16500 περίπου.Σε όλα τα μαθήματα έγραψα αρκετές μονάδες πάνω από την πρώτη φορα και ειδικά στην φυσική από 6 που είχα γράψει την πρώτη φορα έγραψα 14.Θα σου πρότεινα να ξαναδώσεις αν δεν είσαι ευχαριστημένος με τις σχολες που περνάς αλλα να ξέρεις ότι είναι αρκετά σκατοκατάσταση να διαβάζεις εσύ και όλοι οι φίλοι σου να περνάνε τέλεια στα πανεπιστήμια τους. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σ.Σ

Νεοφερμένος

Η Σ.Σ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Αν πραγματικα θελεις κατι...πιστευω πρεπει να το κυνηγησεις.!Απλα θα πρεπει να το κανεις πολυ συνειδητοποιημενα και αφοσιωμενα...!Εδωσα φετος για δευτερη φορα,καθως περυσι ειχα βγαλει 18011 μορια και μπηκα βιολογικο,ενω ηθελα ιατρικη...φετος πηγα πολυ καλα.εβγαλα 19542 μορια και περναω ιατρικη!!Αυτο που εχω να σου πω ειναι πως η δευτερη φορα ειναι σαφως πιο δυσκολη απο την πρωτη...κυριως οσον αφορα το αγχος και την πιεση...γιατι θελεις αυτη τη φορα να πετυχεις!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
πέρυσί:τεταρτο17650-τριτο18000
φέτος:τεταρτο19350-τριτο19340
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
5 πεδιο περσι 14101 φετοσ 17022
2-4 πεδιο περσι 12287 φετος 16109
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mazin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
5 πεδιο περσι 14101 φετοσ 17022
2-4 πεδιο περσι 12287 φετος 16109
:D
μεχρι τον φεβρ μπορεις να αποφασισις οποτε σκεψου το καλα.!!
εγω αρχισα απο τον ιανουαριο να διαβαζω και απο 10500 περιπου περσι φετος εβγαλα 15.400 λιγο λιγοτερο αποτι περιμενα αλλα οκ ειμαι ευχαριστημενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top