Πώς σας φαίνεται που η αδικία βασιλεύει και στις Πανελλήνιες;

220volt

Νεοφερμένος

Ο 220volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Που οποιος θελει να βγαλει το σκονακι του παει σαν κυριος στην τουαλετα;
Ας υποχρεωσουν οποιον θελει να παει τουαλετα (αμα δε φροντισε απο πριν) και ειναι τοοοοοσο μεγαλη αναγκη (που πραγματικα ειναι 1 στις 1000 και πολυ λεω) να το κανει με ανοιχτη πορτα. Απ το να αδικουνται οσοι πανε να δωσουν κανονικα....
Οποιος ειναι τοσο π****ναριο ωστε να κανει τετοιο σκηνικο, του ευχομαι να φτασει ψηλα στη ζωη του (βλ. κομματοσκυλο, τμηματαρχης στο ΙΚΑ να τα πιανει και τα συναφη)
Γ***μενη Ελλαδα απο 17 χρονων χωνεις τα παιδια σου στην πουστια.


Περα απο την αναλυση του θεματος/ξεσπασμα, ποια ειναι η δικη σας αποψη για αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Που οποιος θελει να βγαλει το σκονακι του παει σαν κυριος στην τουαλετα;
Ας υποχρεωσουν οποιον θελει να παει τουαλετα (αμα δε φροντισε απο πριν) και ειναι τοοοοοσο μεγαλη αναγκη (που πραγματικα ειναι 1 στις 1000 και πολυ λεω) να το κανει με ανοιχτη πορτα. Απ το να αδικουνται οσοι πανε να δωσουν κανονικα....
Οποιος ειναι τοσο π****ναριο ωστε να κανει τετοιο σκηνικο, του ευχομαι να φτασει ψηλα στη ζωη του (βλ. κομματοσκυλο, τμηματαρχης στο ΙΚΑ να τα πιανει και τα συναφη)
Γ***μενη Ελλαδα απο 17 χρονων χωνεις τα παιδια σου στην πουστια.


Περα απο την αναλυση του θεματος/ξεσπασμα, ποια ειναι η δικη σας αποψη για αυτο?

Απλά αναρωτιέμαι τι θα εκανες εσυ εαν στη ζωη σου σου τυχαιναν ευκαιριες να 'παρανομησεις'/διευκολυνθεις/χρησιμοποιησεις πιθανο "μεσο"/παρακαμψεις διαδικασια


Οχι οτι υποστηριζω τετοιες ενεργειες βεβαια,ομως...μηπως εισαι λιγακι παραπανω φανατικος?Οσο για τη γνωμη μου,δε θα θελα αν με πίασει κοψιμο η αν θελω να κανω εμετο απο το αγχος να βλεπει ο καθενας τι κανω-συγγνωμη κιολας-επειδη καποια...καλοπαιδα,παιρνουν σκονακι στην τουαλετα.For God's sake υπαρχουν κι ανθρωπινα δικαιωματα.Και καλα εσυ δεν εχεις προβλημα,θα σου αρεσε ομως να παει η κοπελα σου με ανοιχτη την πόρτα?Ισως να μπορουσα να δεχτω το να αδειασουν οι μαθητες τις τσεπες τουσ στην αρχη αλλα και πάλι...Αυτο που χρειαζεται ειναι διαπαιδαγωγιση.Οχι μπανιστηρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Άσ'την Ελλάδα ήσυχη και κοίτα τι κάνεις εσύ, οι φίλοι, τα ξαδέρφια σου. Το βρήκαμε τώρα και μας φταίει η Ελλάδα επειδή οι γονείς κι οι φροντηστηριάδες είναι μαλάκες, ενώ οι μαθητές φυγόπονοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

220volt

Νεοφερμένος

Ο 220volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Απλά αναρωτιέμαι τι θα εκανες εσυ εαν στη ζωη σου σου τυχαιναν ευκαιριες να 'παρανομησεις'/διευκολυνθεις/χρησιμοποιησεις πιθανο "μεσο"/παρακαμψεις διαδικασια


Οχι οτι υποστηριζω τετοιες ενεργειες βεβαια,ομως...μηπως εισαι λιγακι παραπανω φανατικος?Οσο για τη γνωμη μου,δε θα θελα αν με πίασει κοψιμο η αν θελω να κανω εμετο απο το αγχος να βλεπει ο καθενας τι κανω-συγγνωμη κιολας-επειδη καποια...καλοπαιδα,παιρνουν σκονακι στην τουαλετα.For God's sake υπαρχουν κι ανθρωπινα δικαιωματα.Και καλα εσυ δεν εχεις προβλημα,θα σου αρεσε ομως να παει η κοπελα σου με ανοιχτη την πόρτα?Ισως να μπορουσα να δεχτω το να αδειασουν οι μαθητες τις τσεπες τουσ στην αρχη αλλα και πάλι...Αυτο που χρειαζεται ειναι διαπαιδαγωγιση.Οχι μπανιστηρι.

Τρανο παραδειγμα οι πανελληνιες. Μπορουσα να διαβασω θεωρια πχ αοδε για 16-17 και να γραψω 20. Το εκανα; Οχι.
Και φυσικα υπαρχουν ανθρωπινα δικαιωματα. Προτιμω να καταριφθει ενα τετοιο σε ακραια περιπτωση (1 στις 1000) που δεν αντεχεις παρα την πληρη (1000 στα 1000) καταργηση της αξιοκρατιας ολων (κι αυτο δικαιωμα μας ηταν last time i checked)
Ναι και η κοπελα μου κι η θεια μου η χιπισα με ανοιχτη πορτα...
Προσωπικα δε θα χα κανενα προβλημα να χ*** με ανοιχτη πορτα , ωστε να υπαρχει αξιοκρατια στις εξετασεις.
Αμα ειναι με διαπαιδαγωγηση κι οχι μπανιστηρι να βγαλουμε και τους επιτηρητες τοτε, αφου ολοι θα εχουν διαπαιδαγωγηθει σωστα και δε θα αντιγραφουν. Τι λες;

miv μαλλον δε καταλαβες τι εννοουσα.
Φταιει η "Ελλαδα" με την εννοια οτι το εκπαιδευτικο συστημα επιτρεπει παραθυρο αντιγραφης, με ΠΛΗΡΗ ασφαλεια.
Αν εισαι και συ υπερ της διαπαιδαγωγησης και πιστευεις οτι η επιτηρηση δεν ειναι αναγκαια, τι να πω...
Εν ολιγοις καλυτερα να αντιγραφει οποιος θελει παρα να ο 1 στους 1000 να παει τουαλετα με ανοιχτη πορτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Γ***μενη Ελλαδα απο 17 χρονων χωνεις τα παιδια σου στην πουστια.


Καλά λεει ο miv.Ξεχασα να σου πω οτι αυτο το σχολειο σου θα το χαρακτηριζα οπως χαρακτηρισες εσυ την ιδια σου τη χωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Αμα ειναι με διαπαιδαγωγηση κι οχι μπανιστηρι να βγαλουμε και τους επιτηρητες τοτε, αφου ολοι θα εχουν διαπαιδαγωγηθει σωστα και δε θα αντιγραφουν. Τι λες;


Λεω οτι αλλο διαπαιδαγωγιση κι αλλο μαλακια.Κι ειναι πρωτη φορα που δε βαζω αστερισκο σε βρισια,γιατι αξιζει να δεις τη λεξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

220volt

Νεοφερμένος

Ο 220volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Δειξε μου καποιο ουσιαστικο λαθος μου και μη καταφευγεις στο να κατακρινεις 2-3 ακραιες λεξεις που χρησιμοποιησα και ταιριαζουν κατα τη γνωμη μου στην περισταση.
Ειναι σωστο να επιτρεπεις την αντιγραφη ναι η οχι?
Να επιτρεπουμε την αντιγραφη μη τυχον και δουν τα αποκρυφα εκεινου που βρεθηκε στην απιθανη περιπτωση να μη συγκρατειται με τιποτα;

Καλά λεει ο miv.Ξεχασα να σου πω οτι αυτο το σχολειο σου θα το χαρακτηριζα οπως χαρακτηρισες εσυ την ιδια σου τη χωρα.
Τη χωρα μου την αγαπω και αν διαβαζες λιγο πιο προσεκτικα θα καταλαβαινες οτι αναφερομουν ουσιαστικα σε αλλη μια απο τις αισχροτητες του ελληνικου δημοσιου και οχι στην ιστορια της χωρας και τον πολιτισμο της. Elementary watson..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Δειξε μου καποιο ουσιαστικο λαθος μου και μη καταφευγεις στο να κατακρινεις 2-3 ακραιες λεξεις που χρησιμοποιησα και ταιριαζουν κατα τη γνωμη μου στην περισταση.
Ειναι σωστο να επιτρεπεις την αντιγραφη ναι η οχι?


Φυσικα και φιλε μου,αν επιανα καποιον ως επιτηρητης θα τον πλακωνα στις φαπες!!!!!!!!Αλλα πιστευω πως τα της...τουαλετας,όπως και πασης φυσεως ιδιοτηκες στιγμες ,οφειλουν να παραμεινουν ιδιοτηκα.Και σου λεω εγω τωρα,πες πως υπαρχει μια που εχει ανοιχτο μπουστο και γραφει στο στηθος της απαντησεις κι ειναι τοσο ηληθια που την πιανουν!Μετα θα ξεβρακωναμε τελειως ολα τα κοριτσακια...μηπως και???(παντως καλο ακουγεται:D:D:D:D)κι εγω θα γραψω πανελληνιες,και φοβαμαι την ιδεα πως θα χασω μια θεση απο καποιον πΧΧΧΧΧΧ,αλλα υπαρχει σε ολα οριο.Οσο για το τελευταιο,εξηγησε μου,ποιες περιστασεις επιτρεπουν το να χυδαιολογεις ετσι για τη χωρα σου???Οποια ατακα ειναι της μοδας,δε συμβαινει να ειναι σωστη.Να πεις οτι πολλοι Ελληνες ειναι μαλακες,καφροι,και καλοπερασακιαδες οκ.Την πατριδα μου ομως ουτε ο προεδρος τησ Δημοκρατιας δεν εχει το δικαιωμα να την προσβαλλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Γ***μενη Ελλαδα απο 17 χρονων χωνεις τα παιδια σου στην πουστια.

Αυτο συμβαδιζει με το "τη χωρα μου την αγαπώ"?Κοιτα κι εγω αγαπαω τη μανα μου,παρα πολυ,αλλα οχι ετσι.Ξερεις,δε διαφωνω στο οτι την αγαπας σε τελικη αναλυση,απλα μη λες πολλα μπλα μπλα για να ενισχυσεις τα επιχειρηματα σου,και δικιο να εχεις,θα κριθεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

220volt

Νεοφερμένος

Ο 220volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Επαναλαμβανω οτι το συγκεκριμενο δεν αναφεροταν στη χωρα, αλλα στην αισχροτητα του δημοσιου της. Και θα του ταιριαζαν και χειροτερα. Αν διαβαζες πιο προσεκτικα θα ηταν αντιληπτο νομιζω. Ποσες φορες να το πω :/
Για την ακριβεια το μισος μου για το ελληνικο δημοσιο δειχνει οτι αγαπω τη χωρα μου και δε μ αρεσει που την εχει κανει μπανανια


Εν ολιγοις αναμεσα
Ελευθερη αντιγραφη - αξιοκρατια μηδεν, αλλα δε θα δει ο επιτηρητης τα αποκρυφα εκεινου που βρεθηκε στην απιθανη αναγκη
vs
Αξιοκρατια και να κανεις δημοσια την αναγκη σου 1 φορα δημοσια
επιλεγεις το πρωτο; Απιστευτο μου φαινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
αναμεσα
Ελευθερη αντιγραφη - αξιοκρατια μηδεν, αλλα δε θα δει ο επιτηρητης τα αποκρυφα εκεινου που βρεθηκε στην απιθανη αναγκη
vs
Αξιοκρατια και να κανεις δημοσια την αναγκη σου 1 φορα δημοσια
επιλεγεις το πρωτο; Απιστευτο μου φαινεται.


Ευτυχως που εχω το δικαιωμα.Τωρα αν θα παω για κατουρημα η για σκονακι μαλλον δε θα το μαθεις ποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δειξε μου καποιο ουσιαστικο λαθος μου και μη καταφευγεις στο να κατακρινεις 2-3 ακραιες λεξεις που χρησιμοποιησα και ταιριαζουν κατα τη γνωμη μου στην περισταση.
Ειναι σωστο να επιτρεπεις την αντιγραφη ναι η οχι?
Να επιτρεπουμε την αντιγραφη μη τυχον και δουν τα αποκρυφα εκεινου που βρεθηκε στην απιθανη περιπτωση να μη συγκρατειται με τιποτα;

Τη χωρα μου την αγαπω και αν διαβαζες λιγο πιο προσεκτικα θα καταλαβαινες οτι αναφερομουν ουσιαστικα σε αλλη μια απο τις αισχροτητες του ελληνικου δημοσιου και οχι στην ιστορια της χωρας και τον πολιτισμο της. Elementary watson..


Νομίζω οτι πραγματικά περνάμε τα όρια. Μήπως πρέπει να βάλουμε και κάμερες στα βρακιά των εξεταζομένων για να μην έχουν τίποτα πάνω τους; Μήπως πρέπει να δίνουν γυμνοί; Αυτό που λες είναι ανεφάρμοστο και το γνωρίζεις πολύ καλά. Τα όρια του ελέγχου είναι σαφή, δε μπορούν να φτάσουν παντού. Άλλωστε αν κάποιος περιμένει να διαβάσει το σκονάκι την ώρα που κατουράει, με τον επιτηρητή απ'εξω πρέπει να είναι τόσο καμμένος που ακόμη κι αν το διαβάσει δεν θα καταφέρει τίποτα παραπάνω.
Και όχι, διαφωνώ καθέτως στο συγκεκριμένο που λες. Φυσικά και δεν λειτουργεί σωστά το Δημόσιο. Επειδή όμως εκτός από άτιμος, ο Έλληνας έχει και μια τεράστια ευκολία να προσάπτει τις δικές του μαλακίες στους άλλους, σου λέω οτι οι Πανελλήνιες, την ώρα της εξέτασης, είναι ο πιο αδιάβλητος κρατικός θεσμός. Αν τώρα εσύ, με τη συμβουλή του μπαμπά, της μαμάς ή του φροντιστηριά που τό χουν κάνει αυτοσκοπό της ζωής σου να περάσεις σε μια γαμ***ενη σχολή κάνεις σκονάκι στο κατούρημα, συγγνώμη φίλε μου, δεν φταίει το Δημόσιο που δεν ελέγχει αν έχεις κρύψει χαρτιά στο τέτοιο σου. Έχω την εντύπωση οτι ήρθε η ώρα να αναλογιστούμε τη δική μας συμβολη στις πουστιές και ν'αφήσουμε κατά μέρος την εύκολη λύση να τα ρίχνουμε στο "Δημόσιο". Και τι ειναι το Δημόσιο ρε φίλε; Ένα μάτσο από ανθρώπους που δεν υπολογιζουν τίποτα, όπως ακριβώς κάνουν και στη ζωή τους. Το Δημόσιο φταίει και γι'αυτό; Μην τρελαθούμε δηλαδή. Σταμάτα ν'αντιγράφεις εσύ και οι γνωστοί σου και μετά κατηγόρησε το Δημόσιο που δεν μας γδύνει για να μας ελέγξει.
Και μια διόρθωση. Το σπίτι σου σε σπρώχνει, συνήθως, στην πουστιά, όχι η Ελλάδα. Εδώ οι κάφροι οι φροντιστηριάδες έχουν βγάλει μέχρι και στυλό με αναδιπλούμενα μικροσκοπικά τυπολόγια. Σήμερα είχα την τιμή να δω κι ένα τέτοιο. Αν λοιπόν εσένα σου πει ο φροντιστηριάς πάρ'το, έτσι για..."ασφάλεια" κι εσύ το πάρεις, έχεις το 80% της ευθύνης. Δε φταίει ούτε η Ελλάδα, ούτε το Δημόσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dal_kos

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Φιλε μου μπορεί να έχεις δίκιο αλλά σκέψου και το άλλο. Είναι κάποιος/α και ντρέπεται να πάει τουαλέτα επειδή ο επιτηρητής θα τον παρακολουθεί. Τι κάνει? Δεν πάει και δεν μπορεί να συγκεντρωθεί λόγω της ανάγκης του? Αυτό δηλαδή εσύ το θεωρείς πιο δίκαιο?
Στο κάτω κάτω οι επιτηρητές όταν βλεπουν πως κάτι δεν πάει καλά μπορούν να ζητήσουν ο άλλος να τα κάνει με ανοικτή τη πόρτα! Αλλά όχι να γίνει και ο κανόνας! ΕΛΕΟΣ πια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Ας ληξει το θεμα εδω.Σε εναν τετοιο ιστοχωρο δεν εχουμε μεταξυ μας να χωρισουμε τιποτα,και δε νομιζω παιδια που αφιερωνουν χρονο σε ενα τέτοιου ειδους site να καταφερουν ο,τι καταφερουν στη ζωη τους με ενα σκονακι στην τουαλετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μπορούν να σε βάζουν να μετράς δυνατά, δεν μπορείς να διαβάσεις σκονάκι καθώς το κάνεις αυτό :P .
Θα αισθανόμουν λίγο ηλίθιος βέβαια εγώ αν φώναζα καθώς κατουράω, αλλά ντάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

220volt

Νεοφερμένος

Ο 220volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Φυσικα και δεν αντιγραφω, και δεν εχω σε καμια υποληψη οσους το κανουν.

Αυτό που λες είναι ανεφάρμοστο και το γνωρίζεις πολύ καλά.
Για ποιο λογο; Εγω παντως που γενικα δε θα ηθελα με τιποτα να κανω την αναγκη μου μπροστα σε αλλο και δεν ειμαι ανετος με αυτα, θα το καταλαβαινα απολυτα, αν επρεπε γι αυτο το σκοπο.
Χιλιες φορες να "ρεζιλευτει" (λεεεμε τωρα) σε εναν επιτηρητη ενας μαθητης, παρα να δινουμε το ελευθερο για αντιγραφη.
Τα οσα λετε για να δινουν γυμνοι και τα συναφη, με συγχωρειτε αλλα ειναι ατυχεις παρομοιωσεις.

Φιλε μου μπορεί να έχεις δίκιο αλλά σκέψου και το άλλο. Είναι κάποιος και ντρέπεται να πάει τουαλέτα επειδή ο επιτηρητής θα τον παρακολουθεί. Τι κάνει? Δεν πάει και δεν μπορεί να συγκεντρωθεί λόγω της ανάγκης του? Αυτό δηλαδή εσύ το θεωρείς πιο δίκαιο?
Πολυ λογικη σκεψη ;) Οχι δε το θεωρω δικαιο.
Αλλα το θεωρω πιο δικαιο απ το να εχει ο καθενας το σκονακι του με την ανεση του.
Αρα αναμεσα στις 2 αδικιες θα επιλεξω εκεινη πολυ ειναι κατα πολυ μικροτερη, κι ας τυχει και σε μενα δε με πειραζει.

Ας ληξει το θεμα εδω.Σε εναν τετοιο ιστοχωρο δεν εχουμε μεταξυ μας να χωρισουμε τιποτα,και δε νομιζω παιδια που αφιερωνουν χρονο σε ενα τέτοιου ειδους site να καταφερουν ο,τι καταφερουν στη ζωη τους με ενα σκονακι στην τουαλετα.
Σιγουρα δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε, και πιστευω οτι τα παιδια που αφιερωνουν χρονο σε τετοιου ειδους site ειναι παιδια που πανε να δωσουν με το σπαθι τους και τους εξοργιζει η αδικια οσο και μενα. Και θα θελουν να συζητησουν σχετικα με αυτο, αρα δε βρισκω το λογο να ληξει το θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dal_kos

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Μπορούν να σε βάζουν να μετράς δυνατά, δεν μπορείς να διαβάσεις σκονάκι καθώς το κάνεις αυτό :P .

Anarki απλα respect! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ας ληξει το θεμα εδω.Σε εναν τετοιο ιστοχωρο δεν εχουμε μεταξυ μας να χωρισουμε τιποτα,και δε νομιζω παιδια που αφιερωνουν χρονο σε ενα τέτοιου ειδους site να καταφερουν ο,τι καταφερουν στη ζωη τους με ενα σκονακι στην τουαλετα.


Συζήτηση κάνουμε κι απλά αυτό που θέλω να τονίσω είναι οτι το Δημόσιο απλά αφήνει τα περιθώρια. Όχι στη συγκεκριμένη περίπτωση που λειτουργεί ΡΟΛΟΙ, αλλά γενικά. Τις πουστιές δεν τις κάνει το Δημόσιο, τις κάνουμε εμείς. Όταν η κάθε μαμακα κοιτάει το κοννέ να τακτοποιήσει το παιδί (ναι, μην πάθει το...παιδί), όχι μωρή ρουφιάνα, μη βγαίνεις και μιλάς όταν συζητούν για αξιοκρατεία και διαφάνεια. Δεν έχεις το δικαίωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Μπορούν να σε βάζουν να μετράς δυνατά, δεν μπορείς να διαβάσεις σκονάκι καθώς το κάνεις αυτό :P .
Θα αισθανόμουν λίγο ηλίθιος βέβαια εγώ αν φώναζα καθώς κατουράω, αλλά ντάξει.


Χμ σουπερ ιδεα!Τι λετε να τραγουδαμε?Ακουω ρεπερτοριο!"Το ανθολογιο του κατουρηματος":P:P:P:P:P:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν το έβγαλα απο το μυαλό μου αυτό ε, το έχουν κάνει και δουλεύει καλά :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top