Πώς περνάμε σε υψηλόβαθμες σχολές;

almouz

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δεν έχω βρεί κάποιο παρόμοιο θέμα, αν υπάρχει ήδη, ζητώ συγγνώμη... Ο στόχος που έχω για τις πανελλήνιες φέτος είναι να πιάσω κάποια σχολή ιατρικής στην ελλάδα, οπουδήποτε...Όσο και αν το παλεύω όμως δεν μπορώ να πιάσω εικοσάρια στα διαγωνίσματα και να κάνω την προσπάθεια που έχουν κάνει όσοι έχουν πιάσει τέτοιες σχολές, αν και πλησιάζω. Θα ήταν καλό να ακούσουμε μερικές απόψεις πάνω στο θέμα και στην καλύτερη περίπτωση, συμβουλές από φοιτητές τέτοιων σχολών (οργάνωση χρόνου, ώρες διαβάσματος, ασκήσεις, βοηθήματα), ώστε να πάρουμε μια ιδέα του τι χρειάζεται για να μπει κάποιος σε μία τετοια σχολή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
ποσες ωρες διαβαζεις την ημερα ; για να πιασεις ιατρικη πρεπει να λιωσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nanou!!

Νεοφερμένος

Η Nanou!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
παιδια δεν πρεπει να λιωσεις, να οργανωθεις πρεπει. κ εγω παω για αρχιτεκτονικ, αλλα δν εχω γραψει πανω απο 18 σε διαγωνισμα. (να μην σου πω πως εχω κ μερικα κοντα στο 10,,,) αυτο δν σημαινει τπτ. τα διαγωνισματα ειναι για να δεις τα λαθη σου. οχι για να κρινουν την επιτυχια σου. κ το λιωσιμο ειναι κ λιγο θεμα μυαλου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joan_0637

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι αυτό διαφέρει από άτομο σε άτομο. Εξαρτάται από το πόσο εύκολα αντιλαμβάνεται ο καθένας αυτό που έχει να διαβάσει, πόσο γρήγορα μπορεί να το μάθει, πόσο συγκεντρωμένος είναι κ χίλια δύο άλλα. Το μόνο σίγουρο είναι πως με αρκετές επαναλήψεις,χωρίς να αφήνεις κενά κ κάνοντας συστηματικό διάβασμα μπορείς να πετύχεις μια υψηλόβαθμη σχολή χωρίς να είσαι το παιδί θαύμα! Προσωπικά, με βοηθάει πολύ να βρίσκω στο ίντερνετ παραπάνω ασκήσεις κ μεθοδολογίες σε μερικά σημεία που με δυσκολεύουν ώστε να βελτιώνομαι συνεχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
παιδια δεν πρεπει να λιωσεις, να οργανωθεις πρεπει. κ εγω παω για αρχιτεκτονικ, αλλα δν εχω γραψει πανω απο 18 σε διαγωνισμα. (να μην σου πω πως εχω κ μερικα κοντα στο 10,,,) αυτο δν σημαινει τπτ. τα διαγωνισματα ειναι για να δεις τα λαθη σου. οχι για να κρινουν την επιτυχια σου. κ το λιωσιμο ειναι κ λιγο θεμα μυαλου...
ε το παρατραβιξες... τα διαγωνισματα ειναι για να δεις τα λαθη που εκανες και εγραψες 18 αντε 16 αντι για 20. οχι 10...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Κι εγω σε τετοια θελω να περασω (παω για 2η χρονια βεβαια). Στα διαγωνισματα του σχολειου (με αριστα το 100) δεν ειχα πεσει ποτε κατω απο 97 στη Βιολογια κατ, απο 95 στη Χημεια και απο 80 στη Φυσικη. Στα Μαθηματικα κατ. αντιθετα κυμαινομουν στο 60-70. :P Και Εκθεση στο 75-80. Βιολογια ΓΠ (που εχω επιλεξει) εγραψα 99 στο μοναδικο διαγωνισμα της χρονιας. :P

Βεβαια εγω αν εγραφα κατω απο 18 απογοτητευομουν και τα παραταγα. Ενω αργοτερα καταλαβα οτι ενας βαθμος χαμηλοτερος των προσδοκιων σου σε παρακινει να βελτιωνεσαι και να μην επαναπαυεσαι. Και επισης αν κανεις κατι λαθος πολλες φορες (ειδικα σε διαγωνισμα) σου εντυπωνεται καλυτερα. :P

Πως πρεπει να διαβασεις για να περασεις σε υψηλοβαθμη σχολη δεν ξερω. Προσπαθω οσο μπορω παντως. ΑΝ (λεμε ΑΝ) περασω, θα σας πω πως διαβαζα... :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Δεν έχω βρεί κάποιο παρόμοιο θέμα, αν υπάρχει ήδη, ζητώ συγγνώμη... Ο στόχος που έχω για τις πανελλήνιες φέτος είναι να πιάσω κάποια σχολή ιατρικής στην ελλάδα, οπουδήποτε...Όσο και αν το παλεύω όμως δεν μπορώ να πιάσω εικοσάρια στα διαγωνίσματα και να κάνω την προσπάθεια που έχουν κάνει όσοι έχουν πιάσει τέτοιες σχολές, αν και πλησιάζω. Θα ήταν καλό να ακούσουμε μερικές απόψεις πάνω στο θέμα και στην καλύτερη περίπτωση, συμβουλές από φοιτητές τέτοιων σχολών (οργάνωση χρόνου, ώρες διαβάσματος, ασκήσεις, βοηθήματα), ώστε να πάρουμε μια ιδέα του τι χρειάζεται για να μπει κάποιος σε μία τετοια σχολή...

Ολα είναι σχετικά, ακόμα και το τι θεωρεί λιώσιμο ο καθένας.

Δεν ξέρω τι συμβουλή να σου δώσω γτ δεν υπάρχουν στάνταρ τρόποι σχετικά με την οργάνωση κλπ του διαωάσματος.

Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι πως σε καμία περίπτωση να μην σε απασχολεί το τι γράφεις στα διαγωνισματα ΤΩΡΑ. Αργότερα, όταν θα γράφεις εφ όλης της ύλης ίσως δείχνουν κάτι(πχ τι αδυναμίες έχεις)

Οπως επίσης μην περιμένεις αυτά που θα γράφεις όλο το χρόνο να έχουν κπ σχεση με το αποτέλεσμα στις πανελλήνιες...μπορεί να ναι χειρότερο μπορεί και καλύτερο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Αν και η σχολη που θέλω να περάσω (δίνω δεύτερη φορα) δεν είναι ιδιαιτερα υψηλόβαθμη, ας πω και γω την άποψη μου. :xixi:

Πιστεύω ότι αν ένας μαθητής δεν μπορεί στα πρώτα διαγωνίσματα με απλές ασκήσεις,περιορισμένη ύλη,επιείκεια από καθηγητές να γράψει άριστα δύσκολα θα γράψει πάνω από 18 στις πανελλήνιες.Μιλάω για μαθηματικά και φυσική κυρίως.

Εγώ σε όλα τα διαγωνίσματα έγγραφα 18-20 και στο τέλος σε πανεύκολα θέματα με το ζόρι έγραψα 12.Οι πανελλήνιες σε καμια περίπτωση δεν συγκρίνονται με τα διαγωνίσματα του φροντιστηρίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγώ σε όλα τα διαγωνίσματα έγγραφα 18-20 και στο τέλος σε πανεύκολα θέματα με το ζόρι έγραψα 12.Οι πανελλήνιες σε καμια περίπτωση δεν συγκρίνονται με τα διαγωνίσματα του φροντιστηρίου.
Κοιταξε... τα θεματα που βαζουν στο φροντιστηριο η/και οι καθηγητες στα ιδιαιτερα μπορει να ειναι και πολυ πιο... "τραβηγμενα" αν θες απο τις πανελληνιες. Εγω παντως τα θεωρω ΠΟΛΥ σημαντικα για να ξερεις πως σκεφτεσαι υπο πιεση χρονου, τι ελλειψεις εχεις και ολα αυτα.

Και ο καθηγητης αν ειναι συνειδητοποιημενος σε σχεση με το οτι προετοιμαζει μαθητη για τις εισαγωγικες (ποσο μαλλον και για υψηλοβαθμες σχολες) οφειλει να ΜΗΝ ειναι επιεικης. Γιατι πρεπει να διορθωνει τα διαγωνισματα με την ΙΔΙΑ αυστηροτητα που διορθωνονται στις πανελλαδικες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kavazis

Νεοφερμένος

Ο kavazis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Δεν έχω βρεί κάποιο παρόμοιο θέμα, αν υπάρχει ήδη, ζητώ συγγνώμη... Ο στόχος που έχω για τις πανελλήνιες φέτος είναι να πιάσω κάποια σχολή ιατρικής στην ελλάδα, οπουδήποτε...Όσο και αν το παλεύω όμως δεν μπορώ να πιάσω εικοσάρια στα διαγωνίσματα και να κάνω την προσπάθεια που έχουν κάνει όσοι έχουν πιάσει τέτοιες σχολές, αν και πλησιάζω. Θα ήταν καλό να ακούσουμε μερικές απόψεις πάνω στο θέμα και στην καλύτερη περίπτωση, συμβουλές από φοιτητές τέτοιων σχολών (οργάνωση χρόνου, ώρες διαβάσματος, ασκήσεις, βοηθήματα), ώστε να πάρουμε μια ιδέα του τι χρειάζεται για να μπει κάποιος σε μία τετοια σχολή...

Το αν παίρνεις εικοσάρια στο σχολείο στα διαγωνίσματα λίγη σχέση έχει με τις εξετάσεις και τα μόριά σου. Χρειάζεται ένας καλός βαθμός 4μήνου στα πανελλαδικά μαθήματα αν και πάλι αυτό δεν παίζει μεγάλο ρόλο.
Τώρα αν θες μια συμβουλή από φοιτητή τέτοιας σχολής, όπως λες, θα σου έλεγα να δώσεις βάση στα πανελλαδικά μαθήματα και να ασχολείσαι κυρίως με αυτά. Και να μην διαβάζεις εξουθενωτικά εννοείται.
Εγώ προσωπικά δεν "έλιωσα" χωρίς να λέω ότι διάβαζα και λίγο
Είχα χρόνο όμως και για ξεκούραση και για έξοδο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Χρειάζεται ένας καλός βαθμός 4μήνου στα πανελλαδικά μαθήματα αν και πάλι αυτό δεν παίζει μεγάλο ρόλο.
Tα μονα πανελλαδικα μαθηματα που εχω 20 βαθμο τετραμηνου ειναι οι 2 βιολογιες! :P Ετσι και 20 να γραψω στα υπολοιπα, βγαζω γυρω στα 19.200 ενω αλλος με 20αρια προφορικους θα εβγαζε 19.500 (μετα απο απειρες δοκιμες στον υπολογιστη μοριων αυτο). ΠΟΛΥ σημαντικη διαφορα για τετοιες σχολες.

Και να πεις οτι δεν εγραφα στα διαγωνισματα η οτι δεν διαβαζα... αλλα μου λεγαν και απο πανω: "μια χαρα υψηλοτατος βαθμος ειναι το 18". Και γενικα 20αρι στην κατευθυνση απλα ΔΕΝ υπηρχε. Και σε αλλα σχολεια το 20αρι ηταν αποτελεσμα του 1/4ου της προσπαθειας που εκανα... Μετα λεμε για αντικειμενικο συστημα εξετασεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kavazis

Νεοφερμένος

Ο kavazis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Υπάρχουν τέτοιου έιδους σχολές και με κάτω από 19.200
Εγώ 18943 έβγαλα στο 3ο
Τελοσπάντων εγώ δεν είπα ότι δεν παίζει κανένα ρόλο είπα ότι δεν παίζει μεγάλο ρόλο. Και φυσικά η βαθμολογία των καθηγητών του σχολείου δεν είναι πάντα αντικειμενική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Υπάρχουν τέτοιου έιδους σχολές και με κάτω από 19.200
Εγώ 18943 έβγαλα στο 3ο
Ναι, αλλα θελω Ιατρικη στην Αθηνα αν ειναι δυνατον (που δεν ειναι). :P
Τεσπα, και με 18.600 στο 3ο (για φαρμακευτικη) καλα ειμαι...

Απο τα 16.934 που εβγαλα φετος παντως θελω ΠΟΛΥ περισσοτερα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kavazis

Νεοφερμένος

Ο kavazis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ναι, αλλα θελω Ιατρικη στην Αθηνα αν ειναι δυνατον

Α, οκ. Εγώ το έλεγα για το παιδί που είπε ότι θέλει να πάει οπουδ΄ηποτε στην ελλάδα.
Αθήνα όντως είναι λίγο ζόρι...Όχι ότι είναι και ακατόρθωτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

almouz

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Βλέπω και στις άλλες συζητήσεις ότι οι περισσότεροι δίνουν πολύ μεγάλη βάση στις εξόδους και άλλοι αγχώνωνται αν θα έχουν ώρα να βγαίνουν κτλ. Εγώ δεν έχω αυτό το πρόβλημα. Απλώς δεν έχω βρεί τι ακριβώς να κάνω από άποψη οργάνωσης χρόνου. Φαντάζομαι πολλοί αλλοι θα έχουν αυτό το πρόβλημα. Έχω καταλάβει απο μία ξαδέρφη μου που είναι τριτοετής στην Ιατρική Αθηνών και ένα παιδί που ηταν στο φροντιστήριο που αρχίζει φέτος στην ίδια σχολή, ότι το σημαντικότερο είναι η οργάνωση. Το θέμα είναι οτι εγώ (και πολλοί αλλοι νομίζω) δεν ξέρω τι είναι αυτή η οργάνωση... Πώς θα οργανωθώ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OurHouse

Νεοφερμένος

Η OurHouse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλημέρα σας. Είμαι 20 χρονών και είπα να δώσω φέτος δευτερη φορα πανελαδικές. Στο σχολειο ήμουν μετρια μαθητρια, και μαλιστα δεν διαβαζα καθολου. Φετος το εχω παρει ζεστα, και εχω αρχισει να διαβαζω πολυ. Θέλω να περασω σε σχολη Υγειας, κυριως Ιατρικη και Φαρμακευτικη, αλλα ολοι εχουν πεσει πανω μου να με φανε, πχ οτι ειναι δυσκολο, και με το ζορι αμα βγαλω 15000 μορια, και οτι ειναι ψηλα, οτι ειμαι τρελη και τετοια. Ειναι αληθεια πως ειναι τοσο ακατορθωτο να μπεις σε μεγαλη σχολη; Ρωταω οσους εχουν περασει σε ψηλες σχολες γιατι εγω δεν ασχοληθηκα ποτε μου. Θα το εκτιμουσα να μου απαντουσατε, διοτι πραγματικα εχω σκιστει να διαβαζω ωρες ατελειωτες και θελω να μαθω αμα αξιζει τον κοπο η ειναι απλα μεθοδος που σε πανικοβαλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρεντροουζ13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μόσχα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Επειδή είμαι σε παρόμοια θέση (δίνω 2η φορά / ήμουν μέτρια ενώ δεν ασχολήθηκα σχεδόν καθόλου κλπ ) θα σου έλεγα να μην δίνεις σημασία σ αυτά που σου λένε οι άλλοι. Αν δεν προσπαθήσεις, κανείς δεν μπορεί να ξέρει αν θα τα καταφέρεις ή όχι. Όντως, είναι δύσκολο να μπεις αλλά όχι ακατόρθωτο γιατί είναι κάτι που εξαρτάται από εσένα. Μην αφήσεις κανέναν να σου ρίξει το ηθικό! (στη συγκεκριμένη φάση η ψυχολογία είναι το παν οπότε μην τους αφήνεις να σε επηρεάζουν. Εσύ κάνε αυτό που πρέπει (=
Καλή επιτυχία!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ειναι αρκετα δυσκολο,αν δεν εχεις αναπτυξει καποια ιδιαιτερη σχεση τα προηγουμενα χρονια με μαθηματικα και φυσικη κυριως αλλα οχι ακατορθωτο..

Σημείωση: Τα μηνύματα 16-18 προήλθαν από thread αντίστοιχου θέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

OurHouse

Νεοφερμένος

Η OurHouse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Σας ευχαριστω πολυ. Και μια ερωτηση ακομα. Ειναι πιθανο αμα περασω πχ Ιατρικη Θεσσαλιας, να παρω μεταγραφη για την Ιατρικη Αθηνας; Γινεται αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Σας ευχαριστω πολυ. Και μια ερωτηση ακομα. Ειναι πιθανο αμα περασω πχ Ιατρικη Θεσσαλιας, να παρω μεταγραφη για την Ιατρικη Αθηνας; Γινεται αυτο;

1. Έστω ότι σκίζεσαι στο διάβασμα και τα καταφέρνεις. Είσαι έτοιμη να ανταποκριθείς στις απαιτήσεις του πανεπιστημίου; Υπ' όψιν στα υψηλόβαθμα τμήματα, γίνεται μαζική φωτοσύνθεση.
2. Όχι δε γίνεται. Όπου περάσεις, παραμένεις εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top