Πώς να χάσω τα περιττά κιλά;

lili.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
-μικρα και συχνα γευματα
-συμπεριελαβε φρουτα, σαλατες, γαλα, δημητριακα, κρεας, οσπρια, λαδερα στην διατροφη σου
-αποκλεισε απο την διατροφη σου : ζαχαρη, ψωμι (αν θες οπωσδηποτε ψωμακι φαε 2 φετες ολικης ανα ημερα), αλκοολ
-ΝΑ ΚΙΝΕΙΣΑΙ (κανε καποιο αθλημα ή χορο ή τεσπα οτι σου αρεσει)
-τρωγε ελαχιστα το βραδυ (ισως το πιο σημαντικο)
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
αχχχ ειμαι τρισευτυχισμενη ...μια οικογενειακη μας φιλη μολις μας πηρε τηλ και μας προτεινε εαν θελουμε ενα διαδρομο τον οποιο δεν θελει πια...ηδη εχω 3ανα3εκινησει διατροφη και απο 101 σε 3 εβδομαδες κατεβηκα στα 95...το μονο που με καιει ειναι να τον χειριστο σωστα δηλ μπορειτε να με συμβουλευσετε καθε ποτε η ποσο να κανω διαδρομο?επισης εγω εχω σωματοτυπο μηλο,εχω αρκετη κοιλια πολυυυ αρκετη δηλ ολα τα κιλα νομιζω εινια εκει γιατι ποδια εχω σχετικα λεπτα .ο διαδρομος βοηθα καισ τη κοιλια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
αχχχ ειμαι τρισευτυχισμενη ...μια οικογενειακη μας φιλη μολις μας πηρε τηλ και μας προτεινε εαν θελουμε ενα διαδρομο τον οποιο δεν θελει πια...ηδη εχω 3ανα3εκινησει διατροφη και απο 101 σε 3 εβδομαδες κατεβηκα στα 95...το μονο που με καιει ειναι να τον χειριστο σωστα δηλ μπορειτε να με συμβουλευσετε καθε ποτε η ποσο να κανω διαδρομο?επισης εγω εχω σωματοτυπο μηλο,εχω αρκετη κοιλια πολυυυ αρκετη δηλ ολα τα κιλα νομιζω εινια εκει γιατι ποδια εχω σχετικα λεπτα .ο διαδρομος βοηθα καισ τη κοιλια?

Όταν κάνεις ασκήσεις αεροβικής (πχ περπάτημα/τρέξιμο στο διάδρομο) καις λίπος σε όλο το σώμα. Τρέχοντας λοιπόν θα αρχίσεις να "λιώνεις" που λέμε. Η κοιλιά λίπος είναι και αυτή, σιγά σιγά θα βλέπεις ότι και αυτή θα μπαίνει όλο και πιο μέσα. Παράλληλα όμως με το τρέξιμο θα πρέπει να κάνεις και κάποιες ασκήσεις (κοιλιακούς/πους απς/καθίσματα/βαράκια για τα χέρια) για να διαμορφωθούν οι μύες σου. Πχ αν τρέχεις 3 φορές τη βδομάδα τις 2 φορές που δεν τρέχεις μπορείς να κάνεις ασκήσεις ή και μετά το τρέξιμο, ανάλογα με το χρόνο σου. Αν δεις στο youtube υπάρχουν πάρα πολλά fitness κανάλια και δείχνουν ασκήσεις με λεπτομέρεια, σου λένε τι να προσέξεις κλπ

Διάδρομο ανάλογα την ταχύτητα μπορείς να κάνεις και καθημερινά αν θες. Για αρχή μισή ώρα είναι καλά. Όσο προχωράς και δυναμώνεις θα μπορέσεις να αυξήσεις και την ταχύτητα. Πάντως μην εξαντληθείς απότομα γιατί μπορεί να απογοητευτείς αν δεν τα καταφέρεις.

Και εγώ σωματότυπο μήλο έχω, όταν παχαίνω το παίρνω όλο το λίπος στην κοιλιά και τα πόδια είναι ξυλαράκια από κάτω :P Το τρέξιμο/περπάτημα θα σου "σηκώσει" και σφίξει και τον ποπό ;)

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
μπορεις να μ στειλεις σε πμ μερικα καναλια με ασκησεις?

για ασκησεις**

εχω ακουσει την μεθοδο με την μεμβρανη στη κοιλια ..3ερει κανεις κατι παραπανω?

α και επισης λεει ο διαδρομος εινια μεχρι 90 κιλα λετε να κλαταρει ο διαδρομος που ειμαι 94-95
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
πχ


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Όλα είναι μαλακίες.
Μια είναι η λύση, το σχοινάκι.
Αν το λιώσεις ως το άλλο καλοκαίρι θα έχεις γίνει στυλάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
κι αλλο ενα προβλημα που εχω ειναι οτι εινια μεχρι 90 κιλα ο διαδρομος και γω ειμαι 94-95...πειραζει?η πρεπει να χασω αλλα 5 για να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
κι αλλο ενα προβλημα που εχω ειναι οτι εινια μεχρι 90 κιλα ο διαδρομος και γω ειμαι 94-95...πειραζει?η πρεπει να χασω αλλα 5 για να κανω?

ξεκινα για αρχη με γρηγορο περπατημα και οταν κατεβεις λιγο στα κιλα αρχιζεις εντατικα τρεξιμο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
δηλ δεν περιαζει που υπερβαινω το βαρος για τον διαδρομο??φοβαμαι μην τα κλαταρει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
οχι βρε ξεκινα σιγα σιγα και μολις φυγουν τα κιλα εμποδιο τρεχεις κανονικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
δηλ δεν περιαζει που υπερβαινω το βαρος για τον διαδρομο??φοβαμαι μην τα κλαταρει...
Ο κάθε διάδρομος έχει ένα όριο στα κιλά.
Δεν γράψανε απλά έναν αριθμό για την πλάκα τους οπότε πειράζει.
Μπορεί να μην το καταλαβαίνεις/φαίνεται όταν θα τον χρησιμοποιήσεις αλλά από μέσα μάλλον υπάρχει φθορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Επισης παιδια οσοι εχετε προβλημα με τα κιλα σας η λυση ειναι μια

2 ποτηρια νερο πριν απο καθε γευμα;)(συμφωνα με επιστημονικη ερευνα Αγγλων νομιζω) γιατι ετσι φουσκωνει το στομαχι και τρως μικροτερες ποσοτητες φαγητου αρα παιρνεις λιγοτερες θερμιδες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Δεν διαταρασσεται η πεψη ετσι;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
για την σπιρουλινα τι γνωμη εχετε??? την εχει δοκιμασει κανεις σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DruidAlex

Νεοφερμένος

Ο DruidAlex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Αφηστε τις σπιρουλινες και την γυμναστικη
Οχι πρωινο
Μεσημεριανο με μετρο
και οχι βραδυνο
σε 3 μηνες εχασα 10 κιλα και εγινα αλλος ανθρωπος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Tasos09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Αφήστε τη γυμναστική; Παίζει ναναι η χειρότερη συμβουλή που χει γραφτεί σε τέτοιο θέμα.
Ο σκοπός δεν είναι να χάσεις μόνο τα κιλά, είναι να χάσεις το περιττό λίπος και να το διατηρήσεις έπειτα σε χαμηλά επίπεδα διατηρώντας και κάποια μυική μάζα.
Το κλειδί για το παραπάνω είναι συνδυασμός διατροφής και γυμναστικής, όλα τα άλλα είναι προσωρινές λύσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
παιδια 3ερει κανεις καμια καλη γρηγορη διαιτα θελω να χασω τα πρωτα 10 κιλα γρηγορα οποιος εχει να προτεινει ας μου γραψει πμ η και εδω :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
παιδια 3ερει κανεις καμια καλη γρηγορη διαιτα θελω να χασω τα πρωτα 10 κιλα γρηγορα οποιος εχει να προτεινει ας μου γραψει πμ η και εδω :-)
Δεν γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
θελω μεχρι τις 30 να εχω χασει 10 κιλα αντε 7-8 κανεις?
θα κανω και καθε μερα εντατικα διαδρομο και κατι βιντεακια στο utube και θα βοηθησει πιο πολυ ε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
10 κιλά μέσα σε 23 μέρες είναι πρακτικά αδύνατο.
Γενικά, για να χάσεις κιλά θέλει σωστή διατροφή και έντονη (όχι υπερβολική) γυμναστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top