Πώς να χάσω τα περιττά κιλά;

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Καταρχην ειναι πολυ καλο που θελεις να βελτιωσεις την εμφανιση σου... Αλλα αν αποφασησεις να το κανεις πρεπει να το κανεις πρωτα για σενα και οιχ για την φιλη,τον γκομενο, την μαμα κ.λ.π να το κανεις για να γουσταρεις εσυ πρωτα απ ολα... Η αεροβικη γυμναστικη θα σε βοηθισει πολυ αλλα αν προσπαθησεις να κανεις γυμναστικη στο σπιτι σου εχεις πολυ πιθανοτητες να αδυνατισεις το εχω δει παντου αυτο....Η επομενη ειναι κινηση ειναι αλλαγη διατροφικων συνηθειων χωρις ομως να κανεις υπερβολες στη μειωση τροφων και το καλυτερο θα ηταν να γραφτεις γυμναστηριο (η χορο)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Tελικα καταφερα σε δυο μερες να χασω 2 κιλα!!!:P
Ποποπο πολυ τρεξιμο εριξα ρε γαμοτο αλλα και σουπερ διατροφη με φρουτα πολλα..!
εχω ακομα αλλα 2 μεχρι την Παρασκευη!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
και θεωρείς πως όλο αυτό είναι υγιεινό;
κάνεις κακό στον εαυτό σου όταν τον υποβάλλεις σε τέτοιες διαδικασίες.Να τα έχανες τότε που έπρεπε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
καλα με μια φορα δε κανεις κακο
τωρα πρεπει αν και εχτες μπορω να πω ξεφυγα λιγο και εφαγα μια μικρη λακτα! εχω μερικες μερες ακομη
τα μονο που τρωω ειναι λιγα μακαρονια μαυρα βεβαια για ενεργεια ακομη τονους και φρουτα πολλα για να δουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Έχω ύψος 1,60 και βάρος 60 κιλά...αλλά θέλω να χάσω κι άλλα...:/:
Πίνω σίγουρα 10 ποτήρια νερό την ημέρα,πηγαίνω μία φορά την εβδομάδα χορό, και γενικά όποτε έχω χρόνο πηγαίνω για περπάτημα...αλλά δεν χάνω..:( Τι άλλο μπορώ να κάνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Εκτος απο αυτα που λες οτι κανεις,χρειαζεται και να τρως σωστα!Και αν μπορεις να κανεις γυμναστικη παραπανω απο μια φορα την εβδομαδα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Τρώω σωστά...λαχανικά,φρούτα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Τοτε προσπαθησε να κανεις περισσοτερη γυμναστικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
ασχετο..αλλα ποσα γευματα πρεπει να τρωμε την ημερα?:confused:εγω πασχω απο καλλο στον εγκεφαλο..αν και δεν ειμαι καθολου παχουλη και ο δεικτης μαζας σωματος μου ειναι στα φυσιολογικα ορια θελω να λεπτυνω,να λεπτυνω και να λεπτυνω...δηλαδη επειδη θα με θεωρω παχουλη μπορει να φαω και 3 γευματα την ημερα...ενα γαλα,το μεσημεριανο και δημητριακα διαιτης για βραδυ..αυτος ο καλλος πως αντιμετωπιζεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
ασχετο..αλλα ποσα γευματα πρεπει να τρωμε την ημερα?:confused:εγω πασχω απο καλλο στον εγκεφαλο..αν και δεν ειμαι καθολου παχουλη και ο δεικτης μαζας σωματος μου ειναι στα φυσιολογικα ορια θελω να λεπτυνω,να λεπτυνω και να λεπτυνω...δηλαδη επειδη θα με θεωρω παχουλη μπορει να φαω και 3 γευματα την ημερα...ενα γαλα,το μεσημεριανο και δημητριακα διαιτης για βραδυ..αυτος ο καλλος πως αντιμετωπιζεται?
Αρχικά, είναι πρόοδος που αναγνωρίζεις τον <<κάλλο>>!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
χαχαχα:Pεννοειτε!αλλα κατι πιο χειροπιαστο?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
χαχαχα:Pεννοειτε!αλλα κατι πιο χειροπιαστο?:P
Δε μπορώ να σου πω κάτι που δεν εφαρμόζω κι εγώ. Γιατί...έχω κι εγώ πολλούς <<κάλλους>>.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,112 μηνύματα.
λοιπον εχουμε και λεμε δινω φετος πανελληνιες ...ειμαι 1.72 ..στην αρχη της χρονιας ημουν 88 και τωρα πριν λιγο ζυγιστηκα και ειμαι ...98...εχω απελπιστει ειλικρινα θελω απο την καινουρια χρονια να μαζευτω λιγακι...βασικα πολυυυ γτ δεν τα βλεπω καλα τα πραματα το κακο ειναι οτι εχουμε κανονισει με τη κολλητη μου να παμε διακοπες εδω και κει το καλοκαιρι και πως 8α βγω ετσι στην παραλια???αφηστε που δεν εχω καθολου χρονο για γυμναστικη...ωχ παναγια μμ...τι να κανω ρ παιδιαα???:worry::worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
λοιπον εχουμε και λεμε δινω φετος πανελληνιες ...ειμαι 1.72 ..στην αρχη της χρονιας ημουν 88 και τωρα πριν λιγο ζυγιστηκα και ειμαι ...98...εχω απελπιστει ειλικρινα θελω απο την καινουρια χρονια να μαζευτω λιγακι...βασικα πολυυυ γτ δεν τα βλεπω καλα τα πραματα το κακο ειναι οτι εχουμε κανονισει με τη κολλητη μου να παμε διακοπες εδω και κει το καλοκαιρι και πως 8α βγω ετσι στην παραλια???αφηστε που δεν εχω καθολου χρονο για γυμναστικη...ωχ παναγια μμ...τι να κανω ρ παιδιαα???:worry::worry::worry:

88 κιλά είναι όντως πολλά και τα 98 ακόμα περισσότερα για το ύψος σου :hmm:
προσπάθησε τώρα να μην τσιμπολογάς τώρα μέχρι τις πανελλήνιες, οι 3 μήνες του καλοκαιριού είναι αρκετοί για να χάσεις βάρος και εγώ τότε έχασα πολλά κιλά. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
λοιπον εχουμε και λεμε δινω φετος πανελληνιες ...ειμαι 1.72 ..στην αρχη της χρονιας ημουν 88 και τωρα πριν λιγο ζυγιστηκα και ειμαι ...98...εχω απελπιστει ειλικρινα θελω απο την καινουρια χρονια να μαζευτω λιγακι...βασικα πολυυυ γτ δεν τα βλεπω καλα τα πραματα το κακο ειναι οτι εχουμε κανονισει με τη κολλητη μου να παμε διακοπες εδω και κει το καλοκαιρι και πως 8α βγω ετσι στην παραλια???αφηστε που δεν εχω καθολου χρονο για γυμναστικη...ωχ παναγια μμ...τι να κανω ρ παιδιαα???:worry::worry::worry:

Σε διατροφολογο,η μονη λυση.Οποια διαιτα και να χρησιμοποιησεις θα σε εξαντλησει,πραγμα που θα ζημιωσει και τα μαθηματα σου.Δυσκολα.παντως θα καταφερεις να χασεις κιλα.Κοιτα να μην παρεις αλλα.Γιατι κακα τα ψεμματα προς τον απριλη θα καθεσαι ολη μερα να διαβαζεις.


Υγ πρεπει να χασεις αρκετα κιλα για φτασεις στο φυσιολογικο.Δεν το λεω απο αποψη εικονας/κομπλεξισμου,αλλα απο αποψη για μια υγειη κατασταση βαρους σωματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
88 κιλά είναι όντως πολλά και τα 98 ακόμα περισσότερα για το ύψος σου :hmm:
προσπάθησε τώρα να μην τσιμπολογάς τώρα μέχρι τις πανελλήνιες, οι 3 μήνες του καλοκαιριού είναι αρκετοί για να χάσεις βάρος και εγώ τότε έχασα πολλά κιλά. :/:

+ οτι ειναι και κοπελα....
Ειναι παρα πολλα τα κιλα που πρεπει να χασεις,πανε σε καποιον διαιτολογο και ξεκινα το τρεξιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,112 μηνύματα.
αμα περιμενω το καλοκαιρι ζητω που καηκαμε...δεν θα χωραω τη πορτα να παω να δωσω χαχαχ ασε που μεχρι να τα χασω να περασει το καλοκαιρι και δεν 8α το χω χαρει..απο τωρα 3εκινω διαιτα τελος ..στοχος τα 60 και ο θεος βοηθος..:worry:πολλα φρουτα ,νερο, λιγο μεσημεριανο και οσο μπορω 8α κουνιεμαι..9α ενημερωνω για περαιτερω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
38 κιλα ειναι τρομακτικος αριθμος.Δεν θα αντεξεις μεχρι τελους.Αντε να χασεις 10 κιλα.Μετα θα πεσεις με τα μουτρα και θα παρεις 25 παλι.

Μονο ο διαιτολογος ειναι η λυση σε αυτες τις περιπτωσεις.Επισης,αντενδυκνειται η τοσο αυστηρη διαιτα (38 κιλα!!) σε συνδυασμο με αυξημενες υποχρεωσεις και φορτωμενο προγραμμα οσον αφορα στο σχολειο/φροντ/εξετασεις/διαβασμα.

Υγ αμα το χεις αποφασισει,οπως γραφεις παραπανω,τι γραφεις στο θεμα,ζητωντας συμβουλες;Την ευλογια μας ζητας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
λοιπον εχουμε και λεμε δινω φετος πανελληνιες ...ειμαι 1.72 ..στην αρχη της χρονιας ημουν 88 και τωρα πριν λιγο ζυγιστηκα και ειμαι ...98...εχω απελπιστει ειλικρινα θελω απο την καινουρια χρονια να μαζευτω λιγακι...βασικα πολυυυ γτ δεν τα βλεπω καλα τα πραματα το κακο ειναι οτι εχουμε κανονισει με τη κολλητη μου να παμε διακοπες εδω και κει το καλοκαιρι και πως 8α βγω ετσι στην παραλια???αφηστε που δεν εχω καθολου χρονο για γυμναστικη...ωχ παναγια μμ...τι να κανω ρ παιδιαα???:worry::worry::worry:

μην ακους αυτους που σου λενε να πας σε διατροφολογο.αυτα βλακειες ειναι

αυτο που πρεπει να κανεις ειναι παρα πολυ απλο.κοβεις τη μασα.τρωγε πρωι και μεσημερι χωρις ψωμι.σκοπος ειναι να πεινασεις.αν δεν αντεχεις τρωγε και το βραδυ κατι ελαφρυ πχ γιαουρτι ή φρουτο.

επισης δικαιολογιες του στυλ δεν εχω καθολου χρονο για γυμναστικη δεν τις δεχομαι.χρονος υπαρχει...μπορεις να βρεις καλλιστα μιση ωρα για να τρεξεις 2-3 φορες την εβδομαδα.

η λυση ειναι μια...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΙΝΑΣΕΙΣ...ο διαιτολογος θα σου πει 4-5 γευματα την ημερα και τα υπολοιπα γνωστα...

αυτα στα λεω απο προσωπικη εμπειρια.ειδα ανθρωπους να χανουν παρα πολλα κιλα με το να μην τρωνε το βραδυ...οπως επισης το μεγαλυτερο ποσοστο αυτων που απευθύνθηκαν σε διαιτολογο δεν καταφεραν τιποτα...

υπαρχουν btw και οι χημικες διαιτες τις οποιες ομως δε σου συνιστω αν εισαι σε κρισιμη χρονια οπως πχ γ λυκειου
Τελος η πρωτη εβδομαδα ειναι δυσκολη.μετα το στομαχι κλεινει και συνηθιζεις στο λιγο φαγητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,112 μηνύματα.
δεν νομιζω οτι ο διαιτολογος ειναι λυση δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα ...και ε3αλου εγω πιστευω οτι η θεληση και αν εισαι ετοιμη/ος να το κανεις εχει το κυριοτερο ρολο..υπαρχει καποιος να μας πει μια εμπειρια του απο αυτο το λουκι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top