Πώς να πω στη φίλη μου ότι πρέπει να χάσει κιλά;

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Μα δε θα την πληγώσεις.
Φίλες δεν είστε; Τότε πρέπει να είστε ειλικρινείς μεταξύ σας. Θα συναντηθείτε κάπου ήσυχα και θα το συζητήσετε.
Πολλές είναι οι φορές που η αλήθεια πληγώνει. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πώς να πω στη φίλη μου ότι πρέπει να χάσει κιλά;
Απ' το τηλέφωνο. Μην είσαι μπροστά της, αν θες να ζήσεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

persi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η persi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Ναι, μεγάλη παπαριά αυτό.
Επειδή κι εγώ έχω κάνει τη θητεία μου σαν παχύσαρκος, ειλικρινά, άμα κάποιος φίλος/η μου ερχόταν και μου έλεγε "ξέρεις όλα σου τα προβλήματα τα προκαλούν τα κιλά σου και πρέπει να χάσεις", δεν ξέρω αν θα του/της ξαναμίλαγα.
Φέτος μου ήρθε εξ' ουρανού το μήνυμα, κοίταξα μια μέρα τον καθρέφτη και είπα μέσα μου "Πού πας έτσι ρε μαλάκα;" κι άρχισα να προσέχω λίγο το στομάχι μου. Όχι τίποτα, να τους χέσω τους άλλους, απλά το είδα σαν θέμα υγείας, και το αντιμετώπισα.
Μην της πεις τίποτα, θα την κάνεις να νιώσει άσχημα, και θα νευριάσει και με 'σένα. Αυτά έρχονται μόνα τους, και δεν είναι ότι έτυχε σε μένα, το έχω συζητήσει με πολλά άτομα και έχω βγάλει αυτό το συμπέρασμα.

Ενημερωτικά, 17 κιλά έχω χάσει από τότε (3-4 μήνες), και έχω να χάσω κι άλλα. Είναι απλά θέμα motivation.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top