Πώς να μην απογοητεύομαι με την ιστορία;

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κάμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,805 μηνύματα.
Μπήκαμε στο προσφυγικό και έχω παρατηρήσει ότι είμαι σκράπα. Ενώ στα προηγούμενα κεφάλαια έλεγα το μάθημα σχετικά κομπλέ, τώρα είναι λες και ξεχνάω τα πάντα όταν με εξετάζει η καθηγήτρια. Γενικά η ιστορία με δυσκολεύει περισσότερο από κάθε άλλο μάθημα και με αποθαρρύνει πάρα πολύ από το διάβασμα. Ειδικά τις προάλλες στο φροντιστήριο με ρωτούσε κάποια πράγματα και κολλούσα ΦΟΥΛ ενώ τα ήξερα. Τέλος πάντων, ένιωσα πάρα πολύ άσχημα με αυτό το περιστατικό και ακόμα νιώθω σκατά γιατί πιστεύω ότι όσο διάβασμα ρίχνω στην ιστορία δεν θα αλλάξει κάτι. Έχω σκεφτεί ακόμα να σταματήσω το μάθημα της ιστορίας γιατί απλώς πάω εκεί και ρεζιλευω τον εαυτό μου γιατί φαίνομαι σαν χαζή 🤦‍♀️
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Αγαπη όλοι έχουμε δυνατά και αδύναμα σημεία. Για μένα δύσκολα είναι τα λατινικά. Τα εχω κατακτήσει μεν, αλλά καταλαβαίνω τι λες, κι εγώ αποθαρρυνομαι συχνά.
Όμως πρέπει να επιμένεις.
Εγώ από αυτά που δυσκολεύομαι περισσότερη ικανοποίηση θα πάρω

Μην έχεις ως λύση την παραίτηση. Αν δεν τα μάθεις δεν πας πουθενά κι ας γράψεις 0!

Προσπάθησε παραπάνω, στο προσφυγικό φρόντισε να ξέρεις πως τα καταλαβαίνεις και μετά προσπάθησε να διηγήσε γεγονότα οσο πιο κοντά στο βιβλίο
αλλά απαραίτητη προϋπόθεση είναι η κατανόηση, να το ξέρεις.
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 387 μηνύματα.
μην τα παρατάς , προσπάθησε να κατανοείς όσο καλύτερα γίνεται το μάθημα και κάνε συχνές επαναλήψεις ώστε να τα θυμάσαι. Το 'χεις <3
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κάμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,805 μηνύματα.
Αγαπη όλοι έχουμε δυνατά και αδύναμα σημεία. Για μένα δύσκολα είναι τα λατινικά. Τα εχω κατακτήσει μεν, αλλά καταλαβαίνω τι λες, κι εγώ αποθαρρυνομαι συχνά.
Όμως πρέπει να επιμένεις.
Εγώ από αυτά που δυσκολεύομαι περισσότερη ικανοποίηση θα πάρω

Μην έχεις ως λύση την παραίτηση. Αν δεν τα μάθεις δεν πας πουθενά κι ας γράψεις 0!

Προσπάθησε παραπάνω, στο προσφυγικό φρόντισε να ξέρεις πως τα καταλαβαίνεις και μετά προσπάθησε να διηγήσε γεγονότα οσο πιο κοντά στο βιβλίο
αλλά απαραίτητη προϋπόθεση είναι η κατανόηση, να το ξέρεις.
Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια ❣️
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

μην τα παρατάς , προσπάθησε να κατανοείς όσο καλύτερα γίνεται το μάθημα και κάνε συχνές επαναλήψεις ώστε να τα θυμάσαι. Το 'χεις <3
Ευχαριστώ, θα προσπαθήσω!<3
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 231 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top