Πώς να αποβάλλω το άγχος μου

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Σιγα μη κατσω να σκασω... δεν αγχωνομαι ολη τη χρονια και θα με φαει τοτε;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Εγω παλι ειμαι εντελως αναισθητο..
μια απο τα ιδια:D
μιλαμε ειμαι τελειως αναισθητη..:Dδεν ειμαι του στυλ..
κι αν δεν γραψω καλα τι θα κανω?:'(:Pνα διαβαζες ρε:P
αμα διαβασεις κι εχεις προετοιμαστει πολυ καλα..
δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις για τιποτα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
μια απο τα ιδια:D
μιλαμε ειμαι τελειως αναισθητη..:Dδεν ειμαι του στυλ..
κι αν δεν γραψω καλα τι θα κανω?:'(:Pνα διαβαζες ρε:P
αμα διαβασεις κι εχεις προετοιμαστει πολυ καλα..
δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις για τιποτα;)

+1.
Αλλά και όταν διαβάζεις πάλι σε κυριεύει η αγωνία ότι θα τα ξεχάσεις όλα ξαφνικά..:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Δεν υπάρχει λόγος για άγχος. Δεν κρίνεται κυριολεκτικά η ζωή μας (από άποψη σωματικής ακεραιότητας)... Για το λόγο αυτό ηρεμήστε και όχι άγχος, γιατί θα ξεχάσετε και όσα μάθατε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Πάντα άγχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alessia #8

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Και εγω εχω πολυ συχνα αγχος σε εξετασεις (σημαντικες, τυπου lower, prof,zertificat κ τετοια) κ μου την δινει γιατι παντα ξερω οτι τις περισσοτερες φορες ειναι ανουσιο.....οι αλλοι δεν το πολυκαταλαβαινουν ....το μεγαλο ζορι το τραβαω εγω...κομπος στο στομαχι,παγωνουν τα χερια κ με λουζει κρυος ιδρωτας...το αγχος ειναι ο εφιαλτης μου......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Στην Α' Γυμνασιου θυμαμαι οτι ειχα τρελο αγχος για τις εξετασεις, αλλα μετα το 2ο μαθημα ειδα οτι δεν ηταν κατι το τρομερο. Καλα, για περυσι στις πανελληνιες ας μην το συζητησουμε καλυτερα... :P

Αυτον τον καιρο ειμαι σε μια περιεργη φαση. Τη μια μερα ειμαι αισιοδοξος και στην κοσμαρα μου και την αλλη με πιανει ενας πανικος, φοβαμαι οτι ειμαι πισω στην υλη, οτι δεν θα προλαβω να κανω πολλες επαναληψεις, οτι θα τα ξεχασω ολα τον Μαιο κλπ... :P Ελπιζω να μην πανικοβληθω την "κρισιμη" στιγμη παλι, γιατι θα παει στραφι ολη η φετινη προσπαθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Σιγα μη κατσω να σκασω... δεν αγχωνομαι ολη τη χρονια και θα με φαει τοτε;:D


Ακριβώς την ίδια άποψη έχω και εγώ αλλά να δείς που αυτή θα μας φάει στο τελος...!!!!:P:D Εμένα οι γονείς μου συνέχεια μ λένε όταν παίρνω χαμηλό βαθμό σε ένα διαγώνισμα...." καλά δεν σε νοιαζει καθόλου???" και εγώ τους απαντάω ότι σιγα μην κάτσω να σκάσω για ένα διαγώνισμα!!!!! Καλά στις εξετάσεις δεν αγχόνωμαι καθόλου γιατί ξέρω αν θα γράψω καλά ή χάλια!!!:D:D Σε καμία περίπτωση δεν υπάρχει λόγος να αφήνουμε το άγχος να μας επηρεαζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Εγώ πάλι είμαι πολύ αγχώδης και όταν αγχώνομαι αισθάνομαι την καρδιά μου να πάει να σπάσει και τις παλάμες μου μούσκεμες...:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Εγώ το παθαίνω αυτό (εκτός απο τις παλάμες) όταν περιμένω κάτι με ανυπομονυσία και είμαι σίγουρος ότι θα συμβεί!!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάγισσα Κίρκη

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
κι εγώ ομοιοπαθούσα παιδιά:mad:
κάθε φορά(και στις εξετάσεις του σχολείου,και στα αγγλικά και στα γαλλικά)το ίδιο πράγμα!ξυπνούσα κι έκανα εμετό και μετά ένιωθα κάπως καλύτερα
Όμως φέτος-ενώ ξεσκίζομαι στο διάβασμα-έχω περισσότερο άγχος από ποτέ!:(σε σημείο που με πιάνουν κρίσεις και δεν μπορώ να αναπνεύσω
μια χαρά γράφω αλλά όλο αυτό πριν χτυπήσει το κουδούνι ή πριν μας δώσουν τα θέματα με κάνει τελείως σκατά:sick:
τι θα μπορούσα να κάνω;έχω προσπαθήσει να πείσω τον εαυτό μου ότι τα ξέρω,έχω διαβάσει κλπ αλλά δεν τα καταφέρνω...και φοβάμαι ότι αν φέτος κάνω έτσι του χρόνου τι θα γίνει;;;;:s


^και γ@μώ τα nicknames +10000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
νταμ νταμ νταμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
αν δε θέλεις να έχεις άγχος όταν γράφεις, απλά μη γράφεις! :P :P
για να ξεαγχωθώ τώρα στις εξετάσεις ειδικά, παίζουμε ένα μπασκετάκι με την παρέα και ξεσκάμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
κι εγω .......καθε μερα στις 6
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάγισσα Κίρκη

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
εγώ παίζω κιθάρα ή έρχονται οι φίλοι μου και διαβάζουμε σε ένα σπίτι όλοι μαζί
αλλά εγώ μιλάω για το αγχος για μισή ώρα πριν μπω μέσα στην τάξη
από τη στιγμή που ξυπνάω
πιο πριν είμαι καλά,δηλαδή φυσιολογικά,φοβάμαι ότι δεν θα βγάλω την ύλη εγκαίρως ή ότι θα πέσει κάτι που δεν πρόκειται να γράψω αλλά σε φυσιολογικούς ρυθμούς όλα αυτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
μ αρεσει πολυ το nick που εχεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάγισσα Κίρκη

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
αφού σ'αρέσει δεν θα σε κάνω(αμέσως)γουρούνι:P
από το ομώνυμο τραγούδι του Μάλαμα αν έχεις ακουστά;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ενας μονο ειναι το γουρουνι εδω μεσα.Δεν θα μου παρετε και τη θεση.:P
Τερμα το off.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάγισσα Κίρκη

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
:lol:οκ Χρήστο:no1: όπως θέλεις
πάντως λύση για τη βλακία που έχω στον εγκέφαλό μου υπάρχει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Bασικα εγω είμαι παρόμοια περίπτωση.:P Στην τάξη μια χαρά, ούτε άγχος ούτε τίποτα. Στο σπίτι το ίδιο, όσων αφορά τα μαθήματα κτλ. τσακ μπαμ,no problem. Γενικά είμαι από τα παιδιά που σε εξωτερικές καταστάσεις δεν αγχώνεται εύκολα, κι αν αγχωθώ, το ρίχνω στην πλάκα και ξεαγχώνομαι :P. Aλλά.Υπάρχει ένα αλλά. Είναι φορές, που θα κολλήσω τελείως μα τελείως σε τεστ, ωριαία , εξετάσεις μόνο και μόνο γιατί φέρουν αυτή την ονομασία. Αν μουλεγες, δεν είναι τίποτα μωρέ, μια εργασιούλα, μια ασκησούλα, ούτε άγχος ούτε τίποτα. Φανταστείτε, ωριαίο χημείας β'τετραμήνου, γράφαμε σε μια χαζή ύλη με μετατροπές από mol--->g και τα γνωστά. Μια χαρούλα είχα διαβάσει, πάω εκεί και γράφω 10,6 (το0,6 με μάρανε!). Την επόμενη - μεθεπόμενη βδομάδα, ωριαίο φυσικής. Μπαίνω μέσα, παίρνω τα θέματα. Τα κοιτάω. Σκέφτομαι, Ναυσικά, 10,6 χημεία το κερατό μου δηλαδή! Ε, σε 15 λεπτα το είχα τελειώσει, και τα επόμενα 10 το διόρθωσα τουλάχιστον 20 φορές. Στο τέλος, έγραψα 19,6, ένα σωστό λάθος είχα λάθος:P. Βέβαια, το κλειδί είναι εσύ να καταφέρεις να πείσεις τον εαυτό σου. Πολλές φορές. Στις εξετάσεις, πάλι φυσική, ξεκίνησα. 1ο θέμα, γελοίο, λεω ας αφήσω το 2ο, να πάω στο 3ο και 4ο, τα πιο "ζουμερά". Λύνω το τρίτο, τόσο εύκολα, που ήμουν σίγουρη ότι είχα κάνει λάθος. Δεν μπορεί τόνιζα στον εαυτό μου, δε γίνεται, αδύνατον. Τέλος πάντων, συνεχίζω στο 4ο. Καλά μιλάμε, τραλαλα. Διαβάζω την εκφώνηση, μια χαρά. Λέω θα βρω χρόνο συνάντησης, θα λύσω έτσι και μετά α.δ.ο. και θα κλείσω με θ.μ.κ.ε για να μην ξαναμπλέξω με χρόνους. Βρίσκω το χρόνο συνάντησης, κάνω α.δ.ο. και μετά πάπαλα. Τίποτα μα τίποτα μα τίποτα. Black.Μα να το βλέπω και σε κάποια φάση ναμαι, w00t, ταχύτητα;Eυτυχώς λίγο από το μυαλό παρέμενε στη θέση του, κάτι βρήκα, άσχετο με ο θ.μ.κ.ε. 2η διαδρομή... :P Tελείωσε. 1 ώρα πάνω από το θέμα αυτό, και μετά ακούω έχετε 7 λεπτά. και το 2 ναναι ανέγγιχτο ακόμα. Εκεί λέω τώρα χέσε μέσα φίλε, τσαντίζομαι, λύνω μέσα σε 5 λεπτά το 2ο θέμα, κάνω και λάθος κάτι πράξεις, ψάχνω επιταχύνσεις για να βρω το δχ αντί να το δω από εμβαδό u-t και άντε γεια. Δίνω, βγαίνω έξω και ρωτάω έναν συμμαθητή μου τι βρήκε. εγω είχα βρει χρόνο σε ρίζα, αυτός μόλις άκουσε ρίζα με κοίταξε σαν ούφο. Του λέω τη σκέψη μου, απάντηση" ρε Ναυσικά, όλα λάθος τα έχεις τι ρίζες και βλακείες, παπαριές έγραψες πάλι. Αυτό που λες, δεν υπάρχει ούτε σα λογική δεν είναι σωστό" Καλά εκεί ήταν κατάρρευση. Μόνο που δεν έβαλα τα κλάμματα. Γαμώτο τώρα λέω, στη φυσική,τα σκ@τωσα. Ντράπηκα κιόλας γιατί πέρασε μια καθηγήτριά μου και με είδε κόκκινη σα πατζάρι, με ρώτησε τι είχα ήθελα να της πω "έφαγα πολύ ντομάτα το πρωί και κοκκίνισα" , δεν είπα τίποτα, χάλια. Μετά ήμουν στο λεωφορείο και να διαβάζω θρησκευτικά γιατί βαριόμουν να τα κάνω σπίτι, και να λέει για τον δίκαιο και εύσπλαχνο θεό, ό,τι του κετέβαινε κι εγω να θέλω να βρίσω. Να γυρνάω σπίτι και να κοπανάω το μαξιλάρι στον τοίχο, να παίζω μπάλα με τον μικρό μου ξάδερφο για να ξεθυμάνω, ξεδίνω στα ντραμς του κολλητού μου και να τα'χω βάλει με τη λαμακία μου. Γι'αυτό παιδιά, όχι άγχος, μόνο κακό κάνει και σε υγεία και σε βαθμολογία.Σας το λεει μια ομοιοπαθούσα, που αύριο δίνει άλγεβρα κι αμα ξαναγχωθεί θα τα σπάσει όλα εκεί μέσα :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top