Πώς βγαίνει η ύλη

katia.m

Νεοφερμένος

Η katia.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδιά, ειδικά όσοι είστε απόφοιτοι πώς βγάλατε την ύλη για πρώτη φορά; Θέλω να πω έχετε το βοήθημα φυσικής πχ και βγάζετε τις προτεινόμενες ασκήσεις την πρώτη φορά κ στην επανάληψη τις ασκήσεις για εμβάθυνση ή τις κάνετε όλες από το πρώτο πέρασμα; Και μετά στην επανάληψη πώς δουλεύετε; Καινούριο βοήθημα επαναληπτικό;
 

sophiaa

Νεοφερμένος

Η sophiaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
στις επαναλήψεις λύναμε θέματα πανελληνιων (του 2015 και μετά) και διαγωνίσματα εφ όλης της ύλης από διαφορετικά βοηθήματα. μας τα έδιναν σε φυλλάδια, δεν αγοράσαμε κι άλλα βοηθήματα. σχετικα με τις ασκήσεις τις λύσαμε όλες την πρώτη φορα
 

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Παιδιά, ειδικά όσοι είστε απόφοιτοι πώς βγάλατε την ύλη για πρώτη φορά; Θέλω να πω έχετε το βοήθημα φυσικής πχ και βγάζετε τις προτεινόμενες ασκήσεις την πρώτη φορά κ στην επανάληψη τις ασκήσεις για εμβάθυνση ή τις κάνετε όλες από το πρώτο πέρασμα; Και μετά στην επανάληψη πώς δουλεύετε; Καινούριο βοήθημα επαναληπτικό;
εξαρτάται νομίζω και από τα βοηθήματα που χρησιμοποιείς, αλλά οι περισσότεροι λύνουν τις ασκήσεις που έχουν σκοπό να λύσουν από τα βοηθήματα την πρώτη φορά και στις επαναλήψεις λύνουν θέματα παλιότερων ετών, συνδυαστικές ασκήσεις και διαγωνίσματα. σε κάποια μαθήματα ίσως χρειαστεί/σου ζητηθεί να αγοράσεις επιπλέον επαναληπτικά βοηθήματα για να λύνεις ασκήσεις από αυτά, αλλά αυτό εξαρτάται από τους καθηγητές σου.

πάντως νομίζω ότι το καλύτερο θα ήταν να ρωτήσεις τους καθηγητές σου σχετικά με το πως προτιμούν να δουλεύετε και ποιες κατηγορίες ασκήσεων θα λύσετε την πρώτη φορά, ποιες στις επαναλήψεις κλπ.
 

Sherlockina

Νεοφερμένος

Η Sherlockina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Τις ασκήσεις τις κάναμε όλες στο πρώτο πέρασμα.. και στην επανάληψη σε κάποια μαθήματα ( βιολογία, φυσική) είχαμε πάρει επαναληπτικό βοήθημα αλλά μας έδιναν και οι καθηγητές θέματα οεφε, πανελληνίων και διαγωνίσματα από γνωστά μεγάλα φροντιστήρια.
 

denjerwtithelwhelp

Νεοφερμένος

Η denjerwtithelwhelp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
δεν εχω τελειωσει βασικα ,αλλα απλα θα πω την γνωμη πανω στο θεμα εγω προσωπικα κανοντας καλοκαιρινα δεν κανω σχεδον εως και καθολου συνδιαστικα θεματα .Εστιαζουμε κυριως στην μεθοδολογια ενως θεματος οπως ασ πουμε τις κρουσεις και λυνουμε απλα θεματα στην αρχη κι εμβαθυνσης αργοτερα αφου τελειωσουμε δυο κεφ τα οποια συνδιζονται κανουμε και λιγεσ συνδιαστηκες αργοτερα αφου τελειωσουμε τα παντα γαι την επαναληψη θα παραλαβουμε φυλλαδια αλλα και βοηθηματα επαναληπτικα τα οποια βοηθουν πολυ καθως εχουν ολη την υλη μαζεμενη και κατανοητη . Τα αναφερω αυτα καθως εχω μιλησει με τον καθηγητη μου για το τι θα συμβει αργοτερα και μου ειπε αυτα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top