Πόσες ώρες κάνετε φροντιστήριο;

forakos

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
κανω συνολικα 11 ωρες τη βδομαδα και δεν αντεχω. Του χρονου δηλαδη τι θα κανώ?

Κανω 15 και μετα τα χριστουγεννα 20. κι ειμαι οκ:P
Μην το σκεφτεσαι.Δυο χρονια ειναι και πρεπει να κοπιασουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
εγω κανω 7ωρες την εβδομαδα....ειμαι εξυπνος και τα αφομοιωνω γρηγορα!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
εγω κανω 2 ωρες μαθηματικα γενικης, μαθηματικα κατευθυνσης εκθεση, φυσικη κατευθυνσης και μια ωρα φυσικη γεν. = 9 ωρες
θετικη ειμαι αλλα με κοβω για τεχνολογικη του χρουνου

διαβαζα πιο πανω κπ κανουν 20 ωρες 17 ωρες... αυτοι ειναι υπερβολικοι η εγω απροετοιμαστος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
μια χαρα εισαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

forakos

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Ο καθενας κανει οσο αντεχει κι οσο νομιζει ο ιδιος οτι χρειαζεται ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
εγω κανω 2 ωρες μαθηματικα γενικης, μαθηματικα κατευθυνσης εκθεση, φυσικη κατευθυνσης και μια ωρα φυσικη γεν. = 9 ωρες
θετικη ειμαι αλλα με κοβω για τεχνολογικη του χρουνου

διαβαζα πιο πανω κπ κανουν 20 ωρες 17 ωρες... αυτοι ειναι υπερβολικοι η εγω απροετοιμαστος??

Για Γ' Λυκείου δεν είναι υπερβολή το 20ωρο (φροντιστήριο+ιδιαίτερα όλα μαζί εννοείται). Για Β' είναι όμως. Προσωπικά έκανα μόνο 2 ώρες ΜΚ, 2 ΦΚ, 1 Άλγεβρα και 1 Γεωμετρία πέρσι. Κατά τη γνώμη μου η ΦΓ δεν πρέπει να σας απασχολεί και τρελά (χρειάζονται μόνο οι τύποι και λίγη θεωρία από τον Ηλεκτρισμό για τις Ηλεκτρικές Ταλαντώσεις), ενώ σχετικά με την Έκθεση, δεν βρίσκω το λόγο ν'ασχοληθεί κάποιος από τη δευτέρα Λυκείου. Η Έκθεση βασικά είναι να το χεις. Βέβαια τεχνικές μαθαίνονται, αλλά απ'οτι διαπιστώνω από το σχολείο και το φροντιστήριο, αν δεν το χουν κάποιοι, δεν εκπαιδεύονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Για Γ' Λυκείου δεν είναι υπερβολή το 20ωρο (φροντιστήριο+ιδιαίτερα όλα μαζί εννοείται). Για Β' είναι όμως. Προσωπικά έκανα μόνο 2 ώρες ΜΚ, 2 ΦΚ, 1 Άλγεβρα και 1 Γεωμετρία πέρσι. Κατά τη γνώμη μου η ΦΓ δεν πρέπει να σας απασχολεί και τρελά (χρειάζονται μόνο οι τύποι και λίγη θεωρία από τον Ηλεκτρισμό για τις Ηλεκτρικές Ταλαντώσεις), ενώ σχετικά με την Έκθεση, δεν βρίσκω το λόγο ν'ασχοληθεί κάποιος από τη δευτέρα Λυκείου. Η Έκθεση βασικά είναι να το χεις. Βέβαια τεχνικές μαθαίνονται, αλλά απ'οτι διαπιστώνω από το σχολείο και το φροντιστήριο, αν δεν το χουν κάποιοι, δεν εκπαιδεύονται.

Μιλάς για ακραίες περιπτώσεις υποθέτω...Μην είσαι τόσο απόλυτος.
Δεν έχω σκοπό ούτε να ειρωνευτώ ορ ουατέβερ αλλά δεν είναι θέμα "το χεις, δεν το χεις", ουτε καν στη έκθεση. Ένας μέσος μαθητής μπορεί να βελτιωθεί και όχι μόνο με τεχνικές κλπ(με συνεχή τριβή για 2-3 χρόνια γίνονται θεαματικές βελτιώσεις, αν φυσικά και ο ίδιος το θέλει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Κάνω 8 ώρες εγώ (4 μαθήματα απο 2 ώρες) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρια-νεφελη

Νεοφερμένος

Η μαρια-νεφελη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εγω κανω 4αρχαια[γνωστο-αγνωστο]2λατινικα 2 εκ8εση 2 αλγεβρα γ.π 2 φυσικη γ.π κ 1 ωρα αρχαια γ.ο κα8ηγητησ μου στο φροντιστηριο μου ειπε οτι γενικα πρεπει να διαβαζω για να παω εκει που 8ελω 5 ωρεσ την ημερα...που 8α βρω τον χρονο ομως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Δε θελει τοση πιεση απο τη Β Λυκειου... ετσι μας εχουν συμβουλεψει εμας
στη Γ Λυκειου θελει ομως ενα πολυ σωστο προγραμμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
συμφωνο με τους παραπανω, στην δευτερα οντος δεν χρειαζονται παρα πολλες ωρες φροντιστηριο απλως βοηθανε στο να συνηθισεις στην δουλεια που θα χρειαστει του χρονου.

ρε παιδια εγω πιστευω οτι δεν παιζει και μεγαλη σημασια στην εκθεση να ''το χεις'' αφου εισαι περιορισμενος απο τεχνικες μεθοδους και συγκεκριμενα ζητουμενα και ισα ισα αν γινει λογοτεχνικε η εκθεση σου μετραει σαν μειον. οποτε αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να μαθαινεις μεθοδολογια και να ακολουθεις το πλανο σου, για εμενα ι εκθεση στις πανελληνιες απαιτει λιγοτερη φαντασια απο οτι η φυσικη και τα μαθηματικα κατευθυνσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenou

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
15....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djiceman

Νεοφερμένος

Ο djiceman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
10.5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
3,5 ώρες μαθηματικά+χημεία(και τα δύο κατεύθυνσης) +7 ώρες αγγλικά=10.5 ώρες την βδομάδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tak1s

Νεοφερμένος

Ο tak1s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εγω κάνω 3 φορές την βδομάδα απο 1 ώρα αν και μερικές φορές κάθεται λίγο παραπάνω(ιδιαιτερα) και αυτα που κάνω ειναι μαθ.κατ, άλγεβρα,και τις 2 φυσικές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
και χαλατα τσαμπα τα λεφτα σας γιατι δεν ειναι καν σιγουρο αν περασετε κ στη σχολη που θελετε..το φροντηδτηριο ειναι εντελως αχρηστο....μια επιχειρηση και τιποτα παραπανω
-----------------------------------------
φροντιστηριο*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
καλα μν ορκιζεσαι δν ειναι και τοσο αχρηστο... αχρηστες ειναι οι παρα πολλες ωρες μαθηματων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
προς θεου οχι! δν ειπα οτι ειναι αχρηστο! αλλα κοιτα ποσες κανουν,ειδικα η Β! ειναι τρελο,τσαμπα λεφτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ε ναι... ελπιζω αμα κανω εγω να κανω κανα 6ωρο το πλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Εγω κανω φροντιστηριο στο σχολειο.2 ωρες αρχαια και 1 λατινικα.αλλα λατινικα εχω την εντυπωση οτι τζαμπα κανουμε αφου ειναι πανευκολα.δεν χρειαζεται δηλαδη αλλα ειναι υποχρεωτικο δυστυχως.παντως δεν ειναι αναγκη πολλες ωρες φροντιστηριο ή και καθολου αν οι καθηγητες κανουν σωστα τη δουλεια τους.σκοπος ειναι να διαβασεις μονος σου και να τα καταφερεις κι αν χρειζεσαι μια βοηθεια επιπλεον δεν ειναι κακο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top