Πόσες ώρες διαβάζετε;

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Να διαβαζετε!...
Οχι, δεν θα γινω η μανα σας που θα σας κανει κηρυγμα, απλα καποτε τα κενα που θα εχετε θα ειναι εμποδιο σε κατι νεο που θα θελησετε να μαθετε. Ή απο την αλλη φανταστειτε αυριο μεθαυριο που θα τελειωσετε και δεν θα εχετε λαβει τις βασικες γνωσεις, γιατι για αυτες μιλαμε. Τοτε θα ειναι αργα να βαρεσετε καπου το κεφαλι σας. Δεν προτεινω να γινεται φυτα ολη μερα με ενα βιβλιο, απλα να δινετε λιγη αξια σε πραγματα που αξιζουν, εστω και σε αυτα που δεν σας αρεσουν ή σας δυσκολευουν.

συμβουλη απο ατομο που δεν διαβαζε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Παιδιά εγώ μένω στην επαρχία και είμαι σε μια μικρή τάξη (3 άτομα) ..Άρα η καθημερινή εξέταση είναι αναπόφευκτη....Πέρσι που πήγαινα Β γυμνασίου έβγαζα 19+ διαβάζοντας μόνο 2 ώρες, αλλά φέτος στην 3η το 3ωρο διαβάσματος είναι καθημερινό......

ΥΓ: Εκεί στην πόλη οι καθηγητές σας βάζουν χαμηλότερους βαθμούς στο 1ο 3μηνο έτσι ώστε να αποτελεί κίνητρο????Γιατί πολλά 19/11 και 20άρια ακούω....
εμας παντως εδω που εχουμε 2 τμηματα 25-30 παιδια το καθενα (σου λεω για να καταλαβεις ποσο "μεγαλη" πολη ειναι κτλ) το κανουν αυτο με τους χαμηλοτερους βαθμους και εχουμε και πολλους που δεν βαζουν και ΠΟΤΕ 20 πιστευοντας τα γνωστα "το 20 ειναι του καθηγητη" και τετοια... φιλολογοι παλι πρωτη στανταρ αρστο 18 19 19 δευτερα 19 19 20 νομιζω...
εκτος ιστοριας...

εγω φετος πρωτο τριμηνο εβγαλα 19 κ 3 απλως οσο παραπανω και αν διαβαζα ζητημα ειναι αν εβγαζα 1 δεκατο τριτο παραπανω λογω ακριβως αυτου το πραγματος που κανουν οι καθηηγητες...
ομως ενταξει δεν με ενοχλει... στην τελικη γενικα δεν με ενοχλουν οι βαθμοι... γιατι βλεπω πολλες φορες καποιους που δεν ειναι αντικειμενικοι και εκτος αυτου δεν εχει και σημασια την στιγμη που εσυ ξερεις οτι αξιζεις αμα δεν σου βαλουν τον βαθμο που πιστευεις οτι αξιζεις... αυτοι που ασχολουνται με τετοια απλως φαινεται οτι δεν διαβαζουν για τον εαυτο τους... φυσικα καλο ειναι παντα να ανταμοιβεσαι και να παιρνεις αυτου που αξιζεις αλλα για να ξερεις που βρισκεσαι εξαλλου αυτος ειναι σκοπος των βαθμων ομως αν εσυ ετσι κι αλλιως ξερεις που βρισκεσαι δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα ..

ΟΝΤΟΠΙΚ
εεε μεσος ορος διαβασματος μου καθημερινες χωρις διαγωνισματα θα ναι στην 1,5 ωρα για το σχολειο...

το πολύ διάβασμα μόνο καλό κάνει.
ποιος το λεει? το να καθεσαι 500 ωρες μπροστα απο ενα βιβλιο παυει να λεγεται διαβασμα!
σιγουρα για να καθεται καποιος 10 ωρες την ημερα να διαβαζει, δεν ειναι συγκεντρωμενος! δεν διαβαζει! δεν γινεται! διαβαζει με λαθος τροπο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
@ Living The life Όντως αυτό που κάνουν οι καθηγητές είναι ηλίθιο......Δηλαδή αφού δεν υπάρχει πιθανότητα να βάλει κανείς 20, γιατί δεν το καταργούν και να θέσουν ως άριστα το 19....????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
γιατί να μην πάρει κάποιος 20? που κολλάνε οι καθηγητές? Αν ο μαθητής έφερνε ασκήσεις και συμμετείχε στο μάθημα και έγραψε 19+ τότε μια χαρά μπαίνει το 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εξαρταται τη μερα..το ελαχιστο ειναι 2 ωρες και το μεγιστο μεχρι 5.αλλα πολυ σπανια.αν εχω πχ 5 ωρο φροντιστηριο την επομενη.στο γυμνασιο και στην α λυκειου εβγαλα 20 τωρα για την β θα σας πω τη δευτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,488 μηνύματα.
Τις περισσότερες φορές, διαβάζω μία με μιάμιση ώρα:)

Τρεις φορές την εβδομάδα όμως (Τρίτη, Πέμπτη και Παρασκευή), έχω φροντιστήριο αγγλικών. Εκεί είμαι για τρεις ώρες:stunned: και όταν τελικά επιστρέφω σπίτι, δεν προλαβαίνω να διαβάσω τόσο καλά για την επόμενη μέρα:( Ψς εκ τούτου, μερικές φορές ξυπνάω τα άγρια χαράματα (κατα τις 5:00), για να κάνω τις εναπομείνασες ασκήσεις.

Τουλάχιστον, αυτό θα συνεχιστεί μέχρι το Μάιο (μια και μετά το proficiency δεν έχει ανώτερο πτυχίο για να πάρω:P), οπότε δεν παραπονιέμαι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Όντως αυτό που κάνουν οι καθηγητές είναι ηλίθιο......Δηλαδή αφού δεν υπάρχει πιθανότητα να βάλει κανείς 20, γιατί δεν το καταργούν και να θέσουν ως άριστα το 19....????
ενταξει το ξερω βλεπω πως ουσιαστικα δεν εχει αποτελεσμα στους περισσοτερους. για εμενα γενικα ο βαθμος δεν αποτελει κινητρο αλλα ακομα και ετσι σκεφτεσαι πως αφου σου εβαλαν 18 που ειναι και το αριστο την στιγμη που δεν βαζουν παραπανω, σε ενα αλλο τριμηνο που θα χαν ως αριστο το 19 ή το 20 θα σου εβαζαν 19 ή 20... ετσι σε καμια περιπτωση δεν ειναι κινητρο για να διαβασουν πιο πολυ οι μαθητες
γιατί να μην πάρει κάποιος 20? που κολλάνε οι καθηγητές? Αν ο μαθητής έφερνε ασκήσεις και συμμετείχε στο μάθημα και έγραψε 19+ τότε μια χαρά μπαίνει το 20.
δεν ξερω που κολλανε παντως εχουμε πολλους που δεν βαζουν ΠΟΤΕ 20. ή μαλλον ναι. κολλανε στο οτι το 20 ειναι "δικο τους"...τελοσπαντων... εμενα δεν με ενοχλει καθολου την στιγμη που κανουν μια χαρα μαθημα... παντως εχουμε και καθηγητες που δεν βαζουν ουτε στο διαγωνισμα 20. δεν εννοω αυτους που ξεψιριζουν το γραπτο να βρουν λαθος. διορθωνουν, δεν βρισκουν λαθος, σου λενε το γραπτο σου ειναι αριστο, και σου βαζουν 19. ετσι απλα.
τιποτα απο αυτα ομως δεν εχει σημασια αν ο αλλος κανει καλο μαθημα. γιατι να με πειραξει το 19?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Timmy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Timmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Οπως και στους περισσοτερους οι ωρες διαβασματος διαφέρουν. Το μεγιστο που μπορει να διαβασω μια μερα για σχολειο ειναι 3 ωρες, ενω οταν εχω και φροντιστηριο πχ δευτερα απο κυριακη διαβαζω γυρω 4-5 ωρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kiros

Νεοφερμένος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
30 mins με 1 ώρα ... Και πολύ μου είναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
το θεμα ειναι να ξερεις γιατι διαβαζεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaroulitaaaaa

Νεοφερμένος

Η Xaroulitaaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
παω πρωτη λυκειου διαβαζω 15-30 λεπτα τη μερα, κ στο πρωτο τετραμηνο εβγαλα 17.5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μέχρι πριν λίγο καιρό είχα την ιδέα ότι δεν διάβαζα πολύ, όταν όμως έκατσα και το παρατήρησα συνειδητοποίησα ότι διαβάσω αρκετά (σε συγκριση με άλλες χρονιές). Μπορεί να κλείσω ακόμα και 6 ή 8 ώρες σε μέρες που έχω χρόνο και πολλά διαγωνίσματα, τις άλλες οι 3 είναι πατημένες και πάλι θεωρώ ότι δεν διάβασα αρκετά και θα πρέπει να ξαναδιαβάσω αργά το βράδυ κανα μισάωρο, αλλά περνάνε τόσο γρήγορα οι ώρες που δε το καταλαβαίνω. Υπάρχουν βέβαια μέρες που δεν κάνω τόσο αναλυτικό διάβασμα γιατί δεν έχω όρεξη, ή είμαι πολύ κουρασμένη κτλ. Ο.Ο
Βέβαια, γενικά έχω μια ανασφάλεια όσον αφορά το διάβασμά μου, οπότε μέχρι να πω "Οκ το έμαθα ΤΕΛΕΙΑ" θα πρέπει αφού διαβάσω να τα γράψω κάπου αλλιώς τα ξεχνάω όλα. Πφφφ σπαστικό.

(Οκ υπάρχουν και κάποιες μέρες που δεν ξεσκίζομαι τόσο και διαβάζω 1 ώρα το πολύ, αλλά προσπαθώ μετά το Σ/Κ να το αναπληρώνω. :P)
Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
οταν πηγαινα σχολειο διαβαζα 3-4 ωρες την μερα!!! τωρα.... 3-4 τη βδομαδα:whistle::whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Μεσο ορο διαβαζω 4-5 ωρες την ημερα. Το Σ/Κ χτυπαω 8ωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harrisSs

Νεοφερμένος

Ο harrisSs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Δεν ειναι το θεμα ποσες ωρες διαβαζει ο καθενας αλλα σημασια εχει ο ογκος δουλειας που βγαζει και η ποιοτητα δουλειας...εγω διαβαζω γενικα 2-3 ωρες και εχω 18 στο σχολειο αλλος με αυτες τις ωρες μπορει να βγαζει και 19
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pantelis_P

Νεοφερμένος

Ο Pantelis_P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Εγώ φέτος επειδή είχα αγγλικά κάθε μέρα και γαλλικά διαβαζα μετα τις 10 η ωρα το βράδυ μέχρι τις δώδεκα. Αλλά ετοίμαζα και κάποια απο προιγοθμενεσ μερεσ οταν ειχα χρόνο. Οπότε διάβαζα περίπου 3 ωρες κι έβγαλα 20. Αλλά πήγαινα Γ γυμνασίου οπότε με ήξεραν οι καθηγητές από προηγούμενες ταξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
για μενα οσοι εχουν δωσει πανελλαδικεσ θα επρεπε να τουσ ρωτησουμε πσοεσ ωρεσ διαβαζαν στο παρελθον α λυκειου ,β λυκειου και στο γυμνασιο και τι σχολη περασαν γιατι κακα τα ψεματα αυτο μετραει και οχι τη βαθμο εβγαλεσ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
στην α λυκειου διαβαζα μια ωρα με μιαμιση ωρα τη μερα..πιο πολυ για το φροντ και οχι για το σχολειο...γυρω στο 17 βγαζω καθε χρονια ποτε λιγο παραπανω ποτε λιγο παρακατω..φετος ας πουμε 17,2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Φετος διαβαζα περιπου 4-5 (το πολυ) ωριτσες αι εβγαλα 19και9/13...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
το οτι διαβαζετε 5 ωρεσ και βγαζετε πολυ μεγαλο βαθμο δεν σημαινει οτι το αξιζετε!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top