Πτυχίο βιολογίας και εξωτερικό

Mysteriousreporter

Νεοφερμένος

Η Mysteriousreporter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα! Σαν μαθητής που δίνει φέτος πανελλήνιες θα με ενδιέφερε σαν επιλογή το βιολογικό. Μου φαίνεται κάτι που θα με ικανοποιούσε καθώς πάντα είχα μια κλίση στο τομέα της υγείας και έρευνας. Παρόλα αυτά θα ήθελα και την γνώμη κάποιου που ξερει. Αφού κάποιος πάρει το πτυχίο του, είναι εύκολο να φύγει στο εξωτερικό; Κυρίως σε μέρη όπως Αγγλια, Ισπανία και Σκωτία. Έχω ακούσει ότι σε παίρνουν εύκολα, αλλά μετά ένα άλλο θέμα που απασχολεί είναι τα χρήματα. Παίρνει κάποιος ένα ικανοποιητικό ποσό ώστε να ζει άνετα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων! (Πρώτη φορά χρησιμοποιώ αυτή τη πλατφόρμα όποτε συγγνώμη για τυχόν λάθη)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,720 μηνύματα.
Καλησπερα! Σαν μαθητής που δίνει φέτος πανελλήνιες θα με ενδιέφερε σαν επιλογή το βιολογικό. Μου φαίνεται κάτι που θα με ικανοποιούσε καθώς πάντα είχα μια κλίση στο τομέα της υγείας και έρευνας. Παρόλα αυτά θα ήθελα και την γνώμη κάποιου που ξερει. Αφού κάποιος πάρει το πτυχίο του, είναι εύκολο να φύγει στο εξωτερικό; Κυρίως σε μέρη όπως Αγγλια, Ισπανία και Σκωτία. Έχω ακούσει ότι σε παίρνουν εύκολα, αλλά μετά ένα άλλο θέμα που απασχολεί είναι τα χρήματα. Παίρνει κάποιος ένα ικανοποιητικό ποσό ώστε να ζει άνετα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων! (Πρώτη φορά χρησιμοποιώ αυτή τη πλατφόρμα όποτε συγγνώμη για τυχόν λάθη)
Η αγγλια εχει λευτα να δωσει...η σκωτια λιγοτερα και η ισπανια οχι.
Λευτα για να ζησουν ανετα δινουν μονο σε αυτους που τους εχουν απολυτη αναγκη ( καλους γιατρους ) και θα παρουν 4000- 5000 € οι αλλοι συντηρητικα.
Η αγγλια ειναι πανακριβη χωρα χωρις λογο.
πχ τις νοσοκομες που τις εχουν υπερτατη αναγκη και εδω παιρνουν 800 στην γερμανια τις δινουν 1800 ..αλλα και παλι δεν ειναι πολλα.
Για τις βιολογες δεν καιγονται παντως.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top