Πτυχίο αγγλικών για Erasmus

BloodyFairy

Νεοφερμένος

Ο BloodyFairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπέρα σας,

Ενδιαφέρομαι να πάω στα επόμενα χρόνια Erasmus σε μια χώρα του εξωτερικού.

Έχει ως απαραίτητη προϋπόθεση όμως η κατοχή πτυχίου αγγλικών (τουλάχιστον για τις χώρες που θέλω να πάω) αλλά δεν διαθέτω κάποιο πτυχίο ή πιστοποίηση στα Αγγλικά. Παρόλα αυτά, είμαι αρκετά καλός γνώστης γλώσσας (έχω μπει σε διαδικασία επίλυσης past papers από διάφορους φορείς με αρκετά εξαιρετικά αποτελέσματα καθώς και επιτακτική χρήση του).
Ενδιαφέρομαι κυρίως για Β2 ώστε να το αξιοποιήσω άμεσα αλλα και κάτι παραπάνω δεν θα με προβληματίσει ιδιαίτερα.
Είχα κοιτάξει για το κρατικό το οποίο μου φαίνεται καλό, εσείς τι πιστεύεται;

Θα ήθελα να μου προτείνεται κάποια πτυχία είτε πιστοποιήσεις όπου μπορώ να πάρω οικονομικά και σε σύντομο χρονικό διάστημα και να τα χρησιμοποιήσω για την υποβολή του στο Erasmus.
Ευχαριστώ πολύ!
 

Κάμπια

Διάσημο μέλος

Η Κάμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας Ιονίου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,098 μηνύματα.
Το κρατικό είναι μια καλή και πιο οικονομική λύση. Εγώ τον Μάιο έδωσα το Γ επίπεδο και κατάφερα να πάρω Γ2 χωρίς φροντιστήρια. Σου προτείνω να δεις τι πτυχία δέχονται στα πανεπιστήμια που θες και να δεις αν πέφτει το κρατικό σε αυτή την κατηγορία για να είσαι σίγουρος
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top