Πρόγραμμα διαβάσματος

Nikoleta05

Νεοφερμένος

Η Nikoleta05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Γειαα σας παιδιά! Λοιπόν αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι το οποιο πιστεύω πως αν δεν το λύσω τώρα πριν αρχίσουμε για τα καλά σχολείο, θα γίνει προβληματαρα. Όπως είδατε και στον τίτλο πρόκειται για το πρόγραμμα διαβάσματος. Δεν μπορώ να φτιάξω ενα πρόγραμμα και να το τηρώ. Να σημειωθεί ότι δεν θα παρακολουθήσω ιδιαίτερα ή φροντιστηριακα μαθήματα, οπότε γιαυτό δεν μπορώ να φτιάξω πρόγραμμα. Εσείς τι έχετε να μου προτείνετε; (να σημειωθεί είμαι 4ο πεδιο)
 

Chrisa

Νεοφερμένος

Η Chrisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Αρχικά δίνεις πρώτη φορά; Εγώ θα σου πρότεινα να χωρίσεις την ύλη αρχικά σε σε 3 κομμάτια.π.χ. στο ΑΟΘ να βάλεις στόχο μέχρι τα Χριστούγεννα πρέπει να έχω τελειώσει το 4ο κεφάλαιο κ μέχρι το Πάσχα τα υπόλοιπα..για να σου μείνει ένας μήνας επανάληψης..(παράδειγμα είναι αυτό),έπειτα χώρισε τα πιο λεπτομερώς σε μήνες με βάση αυτό , ώστε να το έχεις καταφέρει κ έπειτα πιο αναλυτικά κάθε μάθημα σε μέρες ώστε να βγει ..έτσι θα γράψεις σε ένα εβδομαδιαίο πρόγραμμα τι πρέπει να διαβάζεις κάθε μέρα και θα το βάλεις στόχο να βγαίνει κάθε μέρα και να το τηρείς !αντίστοιχα θα κάνεις κ για τα αλλά 3 μαθήματα!Και πιστεύω αν το βλέπεις γραμμένο σε πρόγραμμα πχ σήμερα πρέπει να διαβάσω αυτά οπωσδήποτε πιστεύω θα το πετύχεις!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top