Γενικό -  Πρόβλημα;

Giwrgos

Νεοφερμένος

Ο Giwrgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Η κατάσταση έχει ως εξής:

Από μικρός ποτέ δεν πήγαινα το διάβασμα, βασικά βαριόμουνα να διαβάσω. Τώρα όμως με έχει πιάσει ένα τεράστιο ανχος με το αν θα καταφέρω να κάνω τελικά αυτό που θέλω στην ζωή μου λόγο πολλών κενών!

Τώρα θα πάω πρώτη λυκείου και είπα να διαβάσω όσο αντέξω έτσι ώστε να καλύψω σιγά σιγά τα κενά που υπάρχουν! Τι λέτε μπορεί να γίνει! Πως μπορώ να το καταφέρω αν γίνεται... Για να καταλάβεται τη πρόβλημα υπάρχει ένα από τα κενά είναι και ο πολ/σμος που για να τον κάνω χρεισιμοποιώ πρόσθεση και αφαίρεση! Αν και τόσο βαριά κατάσταση υπάρχει μόνο εκεί! :'(

Υπάρχει φως στο τούνελ.

Με εκτίμηση,
Giwrgos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
θα σου πρότεινα να αρχίσεις φροντιστήρια. μόνο με το σχολείο δεν νομίζω να καταφέρεις να γεμίσεις τα κενά. άσε που με το φροντιστήριο θα υπάρχει λίγο πίεση και έτσι θα κάθεσαι να διαβάζεις. τώρα άμα δεν σκέφτεσαι με τίποτα το φροντιστήριο, κάτσε και διάβασε αρκετά και κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς. όσο αφορά το πρόβλημα με τον πολλαπλασιασμό, πρέπει να αφιερώσεις κάποιες ώρες κάνοντας πολλές πράξεις. με την εξάσκηση θα βελτιωθείς. καλή επιτυχία και καλό κουράγιο....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos

Νεοφερμένος

Ο Giwrgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Κοίτα φροντιστήριο σίγγουρα θα πάω (Όθηση) στην αδερφή μου που είχε αρκετά κενά, όχι όσα έχω εγώ, κατάφεραν και της τα καλήψαν μάλιστα στα μαθηματικά είναι η καλύτερη του τμήματος! Αλλά δεν ξέρω αν θα γίνει και σε εμένα το ίδιο! Το μόνο που φοβάμαι είναι την ίδια μου την βαρεμάρα... Μερικές φορές αρχίζω να διαβάζω και τα αφήνω στην μέση επειδή μου φαίνονται δύσκολα και κάνω κάτι άλλο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
φιλε γιωργο εγω απο το δημοτικο δν εχω κενα.αλλα απο το γυμνασιο σε φυσικη χημεια και αρχαια εχω τεραστια κενα σαν τα δικα σου.εγω θα παω φροντηστηριο φετος για τν πρωτη λυκειου και πιστευω πως θα τα καταφερω.να εισαι το ιδιο αισιοδοξος φιλε μ!!!:no1:

εσυ εχεισ κ φυσικη κ χημεια κ αρχαια κενα σαν κ εμενα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
λοιπον μην αγχωνεσται...
εγω εχω μια γνωτη που στο γυμνασιο ηταν μαθητρια του 13-14 πραγμα που θα πει οτι ειχε αρκετα κενα...παρολο αυτα ομως στο λυκειο στρωθηκε για διαβασμα και ανεβηκε στο 17-18!αλλα με αρκετο δαβασμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
βάλ'το πείσμα και να λες στον εαυτό σου πώς όλοι πάνω κάτω τα ίδια μυαλά έχουμε. απλά κάποιοι τα αξιοποιούν.:P άρα ό,τι έχουν πετύχει κάποιοι μην το ζηλεύεις, βάλ'το στόχο.αξιοποίησε το μυαλό σου. να είσαι αισιόδοξος. βάλε στόχους και όταν πας να ''λυγίσεις'' και να τα παρατήσεις, θυμίσου τους. αφού θα αρχίσεις φροντιστήριο πιστεύω πώς θα τα καταφέρεις. βέβαια πρώτα πρέπει να πιστέψεις εσύ στον εαυτό σου...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paradise4all

Νεοφερμένος

Ο Paradise4all αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός, Γιώργο. Να είσαι σίγουρος ότι από τη στιγμή που το αποφάσισες θα τα καταφέρεις. Καλή δύναμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Εγω εβγαλα τη δευτερα λυκειου με 11 και στις πανελληνιες εγραψα 17904.Το θεμα ειναι να το θες.Αν πεισμωσεις θα τα καταφερεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Σίγουρα θα τα καταφέρεις αν το θες!
Ειδικά με το φροντηστήριο όπου θα γίνεται συστηματική δουλειά. Το θέμα είναι όμως να μην επαναπαυτείς στην ιδέα του "πάω φροντηστήριο" αλλά να συνεχίσεις και εσύ ο ίδιος την δουλειά και το διάβασμά σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Όντως δύσκολη η κατάστασή σου...
Αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ!:no1: Αφού τώρα είσαι συνειδητοποιημένος και το έχεις πάρει απόφαση, θα τα καταφέρεις! Με πολλή προσπάθεια και δουλειά μεν, αλλά θα τα καταφέρεις!
Η πρώτη σου κίνηση θα έπρεπε κατ'εμέ να είναι το φροντιστήριο.. Και απ' ότι διάβασα έχεις το ήδη βρει κ έχεις κανονίσει μαθήματα (?). Αυτό είναι πολύ καλό, αλλά δεν αρκεί. Θα πρέπει να μάθεις να καταπολεμήσεις τη βαρεμάρα σου και να δουλεύεις μόνος σου.
Συμβουλή: Να κάνεις ασκήσεις συνεχώς, θα σε σώσουν. Ασκήσεις, πολλές ασκήσεις. Θα σε βοηθήσει πολύ.
Λοιπόν, καλή σου επιτυχία ότι κι αν κάνεις και μην το βάλεις κάτω! Πάλεψέ το όσο μπορείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Να κάνεις ασκήσεις συνεχώς, θα σε σώσουν. Ασκήσεις, πολλές ασκήσεις. Θα σε βοηθήσει πολύ.
Αυτο ειναι το βασικοτερο για μαθηματα οπως φυσικη, χημεια, μαθηματικα κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Αυτο ειναι το βασικοτερο για μαθηματα οπως φυσικη, χημεια, μαθηματικα κλπ...

Ε ναι, οκ σόρρυ το γενίκευσα λίγο ενώ δεν είναι για όλα τα μαθήματα.. Απλώς απο το πρώτο του ποστ κατάλαβα οτι το μεγαλύτερό του πρόβλημα είναι στα μαθηματικά, γι'αυτό το είπα...
Ένιγουέι, και στα Αρχαία ξέρω γω βοηθούν οι πολλές ασκήσεις.. Τύπου χρονικές - εγκλιτικές αντικαταστάσεις κι έτσι.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Οχι, δεν καταλαβες! Εγω συμφωνησα μαζι σου και απλα εδωσα εμφαση μετα. Δηλαδη ειναι βασικο, ποσο μαλλον για αυτα τα μαθηματα.

Τι κακο αυτο με το ιντερνετ! Τελικα ειναι πολυ σημαντικο να ακους και τον τονο της φωνης του συνομιλητη σου τελικα... :P (γενικη διαπιστωση αυτο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Λολ οκ...:P
Όντως, δημιουργούνται πολύ εύκολα παρεξηγήσεις.... Τέλος πάντων, συμφωνούμε!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top