Πρωτοετείς στη Βιολογία

georgeze

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σύμη (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Ρε παιδιά, αν είναι δυνατόν δηλαδή...
οι ischoolίτες βιολόγοι αγγίζουν το 4-5%
ούτε οι οικολόγοι πράσινοι τέτοιο ποσοστό πλέον
Ένα συνθηματικό θέλουμε για την επόμενη φορά μόνο
σωστη!!!!!!!!!!!δυο παντως ηταν κορυφη η αναπνοη και οι μαυροι και απισιοδοξοι:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

microbio

Νεοφερμένος

Η Βασιλική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λεχαινά (Ηλεία). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Όντως μας λείπει μόνο το σύνθημα... Αρκεί να μην είναι " μαύρο και απαισιόδοξο"! lol

Παρεμπιπτόντως, τα μαθήματα σίγουρα ξεκινούν στις 6/10. Μου το είπαν στη γραμματεία!

Να μην χαθούμε παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argymeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αργύρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! :) Είμαι κι εγώ πρωτοετής στο Βιολογικό Αθήνας... Δεν συμμετέχω ιδιαίτερα στο iSchool αλλά όπως και να 'χει σύντομα θα γνωριστούμε καλύτερα! :no1: Να πω ότι το πρόγραμμα που γράφει ο οδηγός σπουδών (μας είπαν από τη γραμματεία ότι) είναι ΛΑΘΟΣ και μας δώσανε καινούριο, που υπάρχει και στους πίνακες ανακοινώσεων της σχολής! Μπορώ να το γράψω αν το θέλει κάποιος... :) Επίσης το πρόγραμμα των εργαστηρίων έχει βγει και υπάρχει κι αυτό στη σχολή! Δεν ξέρω αν μπαίνουν στον κόπο να το δώσουν και τηλεφωνικά... :fss: Από Δευτέρα θα πάρω κι εγώ να μάθω και αν είναι θα πάω μέχρι εκεί! Να πω επίσης ότι κι εγώ διαφωνώ κάθετα με τον αγιασμό στο τμήμα μας... :( Αυτά τα λίγα! :P Θα τα λέμε από δω και πέρα! :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Biomen

Νεοφερμένος

Ο Biomen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Η διδασκαλία των μαθημάτων και η διεξαγωγή των εργαστηριακών ασκήσεων για το Χειμερινό Εξάμηνο του τρέχοντος Ακαδημαϊκού έτους αρχίζουν την ΤΡΙΤΗ, 6 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2009.
Οι παραδόσεις των μαθημάτων θα ακολουθήσουν το ωρολόγιο πρόγραμμα που εκπονήθηκε από την αρμόδια επιτροπή του Τμήματος.
Καταβάλλεται προσπάθεια ώστε να συγκροτηθούν και να ανακοινωθούν τα Τμήματα των εργαστηριακών ασκήσεων εντός της εβδομάδος.

Μανώλης Φραγκούλης
Πρόεδρος Τμήματος Βιολογίας

Όσον αφορά το εβδομαδιάιο πρόγραμμα όταν είμασταν στο αμφιθέατρο είπαν:
Δευτέρα: 8-11: Μαθηματικά,
11-12: Εισαγωγή στη Βιολογία,
12-14: Εισαγωγή στη Βοτανική
14-15: Ανόργανη Χημεία

Τρίτη: 8-10: Μαθηματικά
10-13: Οργανική Χημεία
13-15: Ανόργανη Χημεία

Τετάρτη: Εργαστήρια

Πέμπτη: -

Παρασκευή: 9-11: Εισαγωγή στη Βιολογία
11-13: Εισαγωγή στη Βοτανική
13-15: Οργανική Χημεία
-----------------------------------------
Να προσθέσω επίσης πως οι διαλέξεις των μαθημάτων θα γίνονται στο αμφιθέατρο ΦΜ1 απέναντι απο το χημικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis..A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
που το ειδες αυτο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Biomen

Νεοφερμένος

Ο Biomen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Την ανακοίνωση στο e-class https://eclass.uoa.gr/
Το πρόγραμμα μας το είπαν στο αμφιθέατρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis..A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
το προγραμμα το ακουσα κι εγω..για το αλλο σε ρωτησα.
μολισ εκανα εγγραφη αλλα δεν το βρισκω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argymeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αργύρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Όντως το πρόγραμμα αυτό ήταν... Τώρα για το άλλο μας είχαν δώσει από τη γραμματεία ένα χαρτί για την εγγραφή στο my-studies.uoa.gr και μας είπαν ότι μπορούμε να το κάνουμε σε 2 βδομάδες... Στο e-class όντως με άφησε να γραφτώ αλλά ανακοίνωση δε βλέπω! :what:


Έκανα και logout-login και εξαφανίστηκε και η ενότητα "Ανακοινώσεις"... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis..A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
στο https://webadm.uoa.gr μπορεσατε να κανετε λογαριασμο???
εγω οχι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argymeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αργύρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Δεν το προσπάθησα, αυτό είναι που μας είπαν από τη γραμματεία ότι θα πάρει περίπου 2 βδομάδες για να περαστούν τα στοιχεία μας και να μας αφήσει... :( Για την εγγραφή χρειάστηκαν 4, αλλά δεν μπορούν να κάτσουν να περάσουν 25 ονόματα η καθεμία να τελειώνουμε... :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Biomen

Νεοφερμένος

Ο Biomen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Όντως το πρόγραμμα αυτό ήταν... Τώρα για το άλλο μας είχαν δώσει από τη γραμματεία ένα χαρτί για την εγγραφή στο my-studies.uoa.gr και μας είπαν ότι μπορούμε να το κάνουμε σε 2 βδομάδες... Στο e-class όντως με άφησε να γραφτώ αλλά ανακοίνωση δε βλέπω! :what:


Έκανα και logout-login και εξαφανίστηκε και η ενότητα "Ανακοινώσεις"... :P

Για να δεις την ανακοίνωση χρειάζεται να γραφτείς σε μερικά μάθηματα όπως π.χ. εισαγωγή στη Βιολογία και μετά να πας στο προσωπικό σου χαρτοφυλάκιο όπου και θα δεις τις ανακοινώσεις :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athens18

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Χαιρετώ παιδιά! Συνάδελφος κι εγώ στον πόνο, Βιολογία Αθήνας. Ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για το θέμα του προγράμματος!!! Είχα σημειώσει το πρόγραμμα αλλά δεν ήμουν σίγουρη ως προς το ποιά ακριβώς Δευτέρα ξεκινάμε...!:P Anyway, καλή μας αρχή παιδιά!

P.S.: Παίζει να είμαστε οι μόνοι γκαντέμηδες που είχαν αγιασμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis..A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Χαιρετώ παιδιά! Συνάδελφος κι εγώ στον πόνο, Βιολογία Αθήνας. Ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για το θέμα του προγράμματος!!! Είχα σημειώσει το πρόγραμμα αλλά δεν ήμουν σίγουρη ως προς το ποιά ακριβώς Δευτέρα ξεκινάμε...!:P Anyway, καλή μας αρχή παιδιά!

P.S.: Παίζει να είμαστε οι μόνοι γκαντέμηδες που είχαν αγιασμό.
σε λενε μηπως αθηνα γεωργιου???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grmako

Νεοφερμένος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Παπάγος (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Παιδιά με ρωτάει μια φίλη μου αν τα μαθήματα στο βιολογικό αθήνας, αρχίζουνε αύριο.... Ξέρει κανείς???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athens18

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
σε λενε μηπως αθηνα γεωργιου???

Nope, sorry! :P

Παιδιά με ρωτάει μια φίλη μου αν τα μαθήματα στο βιολογικό αθήνας, αρχίζουνε αύριο.... Ξέρει κανείς???

Όχι, αρχίζουν την επόμενη Δευτέρα, μετά τις εκλογές... (ευτυχώωωως!) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grmako

Νεοφερμένος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Παπάγος (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Όχι, αρχίζουν την επόμενη Δευτέρα, μετά τις εκλογές... (ευτυχώωωως!) :)

:thanks::thanks::thanks::thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Τη Δευτερα η την Τριτη; Γιατι ακουσα για 6 Οκτωβριου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Biomen

Νεοφερμένος

Ο Biomen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.

Athens18

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Τη Δευτερα η την Τριτη; Γιατι ακουσα για 6 Οκτωβριου...

Τι να σου πώ, κι έχω μπλεχτεί εδώ... Γιατί είδα να λένε για 06/10 αλλά μας είπαν ότι ξεκινάμε Δευτέρα και μας δώσανε και πρόγραμμα για Δευτέρα... Ένα τηλέφωνο αύριο το πρωί στη γραμματεία θα βοήθησει! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

microbio

Νεοφερμένος

Η Βασιλική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λεχαινά (Ηλεία). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Παιδιά, πήρα τηλ στη γραμματεία κ σίγουρα τα μαθήματα αρχίζουν στις 6/10, δηλαδή την Τρίτη μετά τις εκλογές!

Μήπως ξέρει κανένας το πρόγραμμα των εργαστηρίων? Πότε ξεκινούν?
Παρεμπιπτόντως, όλοι οι πρωτοετείς είναι ήδη γραμμένοι στα μαθήματα κ τα εργαστήρια( μου το είπαν στη Γραμματεία).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top