Προετοιμασια απο τη Β λυκειου

Katerinaki:)

Νεοφερμένος

Η Katerinaki:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους!
ειμαι β λυκειου και εχω μια απορια:πιστευετε οτι ειναι απαραιτητη η προετοιμασια για τη γ λυκειου απο τη β?

από ο,τι μου λένε τα καλοκαιρινά χρειάζονται, αλλά αρκετοί συμμαθητές μου προετοιμάζονται από τώρα, και παράλληλα με τα φροντιστήρια για την ύλη της β, βγάζουν και την ύλη της γ...

βοηθάει αυτό? δηλαδή εγώ που δεν κάνω,θα δυσκολευτώ στην ολοκλήρωση της ύλης στο βέλτιστο βαθμό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Εγω εχω 6 ωρες τη βδομαδα φροντιστηριο, και απλα τις 2 ωρες απο αυτες ασχολουμαστε με μαθηματικα κατευθυνσης της γ'. Δεν εχουμε ως σκοπο να βγαλουμε την υλη μεχρι το τελος της χρονιας, θα παθουμε κανα overdose οχι τιποτα αλλο. :p
Εγω πιστευω οτι μονο καλο μας κανει αυτο, θα μας ειναι πιο οικεια του χρονου και θα κυλησει καπως πιο ομαλα η υλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Ράνια για πες τι κάνετε από γ'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους!
ειμαι β λυκειου και εχω μια απορια:πιστευετε οτι ειναι απαραιτητη η προετοιμασια για τη γ λυκειου απο τη β?

από ο,τι μου λένε τα καλοκαιρινά χρειάζονται, αλλά αρκετοί συμμαθητές μου προετοιμάζονται από τώρα, και παράλληλα με τα φροντιστήρια για την ύλη της β, βγάζουν και την ύλη της γ...

βοηθάει αυτό? δηλαδή εγώ που δεν κάνω,θα δυσκολευτώ στην ολοκλήρωση της ύλης στο βέλτιστο βαθμό?

Τι να σου πω..εγω τουλάχιστον δεν δυσκολεύτηκα ιδιαίτερα-οπως και άλλα παιδια που έβλεπα, παρ όλο που δεν ειχα κανει τπτ απο τη β...

Τωρα απο κει και περα, κανα δυο ώρες τη βδομάδα στο πολύ χαλαρό ισως ειδικα σ εσενα κανει καλό επειδη φαίνεσαι αγχωμένη, μονο για ψυχολογικούς λόγους όμως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ράνια για πες τι κάνετε από γ'

Προς το παρον μονο μιγαδικους και θεματα γυρω απο αυτους που εχουν πεσει στις πανελληνιες.
Ειναι ευκολο κεφαλαιο και συνεχως μας λενε οτι εχει πολυ πιο δυσκολα παρακατω. Εχουν αρχισει να με τρομαζουν τα ρημαδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγω κανω προετοιμασια για τη Γ....αλλα και παλι πιστευω οτι καποιος που δεν κανει δεν σημαινει οτι ειναι τελειωμενος και οτι δεν θα γραψει...μη τρελαθουμε κιολας.Παλια τα παιδια που εδιναν και στην Β πανελληνιες την Γ την εβλεπαν κανονικα απο Σεπτεμβριο και δεν επαθαν και κτ...Χαλαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
ΠΟΛΥ υπερβολικό να κανεις προετοιμασια απο τη β.απο το καλοκαιρι πριν τν γ νταξ αλλα απο τη β λυκειου το βρισκω ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimiMoli

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης Μολύβας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Είναι λίγο άσχημο να κάνεις από β' λυκείου τα μαθήματα της Γ', εκτός από τα μαθηματικά, που οι μιγαδικοί έχουν σχέση με την ύλη της β. Πέρα από αυτό πιστεύω πως καλό θα είναι να ηρεμήσεις και να φουλάρεις για του χρόνου. Και όχι, τα μαθηματικά δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Το τελευταίο είναι υποκειμενικό. Οι περισσότεροι σ αυτό το μθμ την πατάνε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki_7

Νεοφερμένος

Η Maraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
γεια σου εγω ειμαι επισης β λυκειου κ εδω κ κανενα μηνα εχω μπει φυσικη της γ λυκειου κ θα μπω και μαθηματικα
Γνωμη μου ειναι οτι δεν χρειαζεται να κανεις γιατι απλα πιστευω οτι απτο καλοκαιρι θα μπορεσεις να βγαλεις την υλη μεχρι τον δεκεμβριο
απλως αν ξεκινησεις απο τωρα θα βγει πιο χαλαρα αλλα η ουσια ειναι οτι και εγω και εσυ που ξεκινας το καλοκαιρι θα χουμε κανει ακριβως την ιδια προετοιμασια εγω πιο αργα κ συ πιο γρηγορα και θα τελειωσουμε και οι 2 την υλη των δεκεμβριο
Δηλαδη δεν θα σε δυσκολεψει να βγαλεις την υλη αν ξεκινησεις καλοκαιρι εξαλλου σκεψου κ αυτο π ειπε καποιος με τισ πανελληνιες παλια μια χαρα την βγαζανε την υλη απο καλοκαιρι ως δεκεμβριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Είμαι υπερ του να κάνουμε προετοιμασία από την β' για την γ'. Όπως είπαν και τα παιδιά παραπάνω, σκοπός δεν είναι να βγει η ύλη αυτή την στιγμή αλλά να μπορέσει η επόμενη χρονιά να κυλήσει πιο καλά.

Και για την κοπέλα που είπε ότι είναι ΠΟΛΥ υπερβολή, διαφωνώ.
Υπερβολή είναι να κάνεις από την α' στην β'. Όχι από την β' στην γ'. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iraklis7

Νεοφερμένος

Ο Iraklis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Εγώ άρχισα μετά τα Χριστούγεννα της Β λυκείου προετοιμασία για την γ' αλλά κάναμε εύκολα πράγματα δλδ 1-1, αντίστροφη κτλ. και το καλοκαίρι μπήκαμε όρια και μιγαδικούς που θεωρώ ότι είναι πιο λογικό γιατι στηρίζονται καθαρά στην ύλη της 2ας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top