Προβλήματα με αλυσίδες φροντιστηρίων (αντιπαραθέσεις, δικαστικές διαμάχες)

Stamoulisp

Νεοφερμένος

Ο Stamoulisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Οσοι εχουν προβληματα με αλυσιδες θα ηταν καλο να λεγονται προκειμενου να καθαρισουμε την αγορα απο ανθρωπους που δεν πρεπει να εχουν φροντιστηριο. Εμεις εχουμε την δυναμη ΕΝΩΜΕΝΟΙ. Εμεις πληρωνουμε εμεις ειμαστε οι πελατες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,168 μηνύματα.
εμείς σαν Έλληνες επιτρέψαμε την ύπαρξή τους στην αγορά της γλωσσομάθειας επειδή μας άρεσε η παραπαιδεία
αντί να ήμασταν ενωμένοι και να απαιτούσαμε από το δημόσιο σχολείο γλωσσομάθεια επιπέδου αντίστοιχη φροντιστηρίου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,120 μηνύματα.
Δεν είχα δικαστική διαμάχη αλλά είχα προβλήματα με τέτοιο φροντιστήριο (Δε θα αναφέρω ποια αλυσίδα αλλά θα συμβουλέψω μακριά από αλυσίδες). Προτιμήστε φροντιστές ιδιοκτήτες γιατί οι άλλοι αλλάζουν τους καθηγητές σαν φανελάκια.

Διαφήμιζαν ψευδώς ότι είχαν ολιγομελή τμήματα
Ειδικά τμήματα για ενηλίκους (μαζί με μας κάνανε μάθημα και ανήλικα)
Εγγύηση πτυχίου (δωρεάν προετοιμασία σε περίπτωση αποτυχίας)
Λέγανε 100% επιτυχια ενώ δεν είχαν ούτε 50% επιτυχία
Σε αναγκαζανε να δώσεις εξετάσεις προσομοιώσεις (οι οποίες τυχαία ήταν μέσα σε εξεταστικές περιόδους)

Το σημαντικότερο από όλα
ΠΡΝ ΔΩΣΩ ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ ΗΞΕΡΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΡΟΦΟΡΙΚΩΝ

Το πιστοποιητικό το πήρα την επόμενη φορά με προσωπικό διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Δεν είχα δικαστική διαμάχη αλλά είχα προβλήματα με τέτοιο φροντιστήριο (Δε θα αναφέρω ποια αλυσίδα αλλά θα συμβουλέψω μακριά από αλυσίδες). Προτιμήστε φροντιστές ιδιοκτήτες γιατί οι άλλοι αλλάζουν τους καθηγητές σαν φανελάκια.

Διαφήμιζαν ψευδώς ότι είχαν ολιγομελή τμήματα
Ειδικά τμήματα για ενηλίκους (μαζί με μας κάνανε μάθημα και ανήλικα)
Εγγύηση πτυχίου (δωρεάν προετοιμασία σε περίπτωση αποτυχίας)
Λέγανε 100% επιτυχια ενώ δεν είχαν ούτε 50% επιτυχία
Σε αναγκαζανε να δώσεις εξετάσεις προσομοιώσεις (οι οποίες τυχαία ήταν μέσα σε εξεταστικές περιόδους)

Το σημαντικότερο από όλα
ΠΡΝ ΔΩΣΩ ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ ΗΞΕΡΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΡΟΦΟΡΙΚΩΝ

Το πιστοποιητικό το πήρα την επόμενη φορά με προσωπικό διάβασμα.

καλα αυτο εγινε και σε εμενα,τους ρωτησα αν εχουν τμημα ενηλικων,μου ειπανε βεβαιως εκει θα με βαλουν,και μπαινω μεσα στην ταξη και παθαινω σοκ απο τα υπολοιπα 8 παιδια(ολιγομελες τμημα ε?:P) τα οποια ηταν ανηλικα,αποτελεσμα;Χαμηλο επιπεδο μαθητων,ημουν η μονη που διαβαζε γιατι πηγα συνηδητοποιημενα να παρω το χαρτι και οχι επειδη πρεπει:)
Καπου στα μεσα της χρονιας και επειδη δεν πηγαινε αλλο η κατασταση,μιλησα με την καθηγητρια μου,της ειπα οτι αυτο το επιπεδο παει και εμενα πισω,οσο και αν προσπαθω και ετσι εισηγηθηκε η ιδια στη διευθυνση και αλλαξα τμημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stamoulisp

Νεοφερμένος

Ο Stamoulisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Οσοι ειχαν σοβαροτατο προβλημα με αλυσιδες φροντιστηριων οπως αντιδικιες κλπ, θα ηταν καλο να κρατησουν το τηλεφωνο μου και να μου μιλησουν. Υπαρχει σοβαροτατος λογος για τον οποιο εβγαλα αυτη την κατηγορια στο forum. Το τηλ. μου ειναι 6979-963683. Πλακες δεν χωρανε σε αυτα τα πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Το σημαντικότερο από όλα
ΠΡΝ ΔΩΣΩ ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ ΗΞΕΡΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΡΟΦΟΡΙΚΩΝ

.
Έχω την αίσθηση ότι όλα τα φροντιστήρια ς μπορούν να τα μάθουν..το φροντιστηριο που έδωσα το lower δεν ήταν κάποιας αλυσίδας (όμως ήταν εξεταστικό κέντρο..) αλλά μας έδωσε στο τέλος 5-6 θέματα προφορικών και έπεσαν από αυτά..

Τώρα πάω σε φροντιστήριο αλυσίδας..Και σε τμήμα ενηλίκων με έβαλε, και σε 5μελές τμήμα και τις ώρες μου έφτιαξε όπως τις είπα..σε γενικές γραμμές καλά είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stamoulisp

Νεοφερμένος

Ο Stamoulisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σας εχει κανει κανενα φροντιστηριο ευρωγνωση ασφαλιστικα μετρα. Αντιμετωπισατε ποτε τετοια κατασταση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Σας εχει κανει κανενα φροντιστηριο ευρωγνωση ασφαλιστικα μετρα. Αντιμετωπισατε ποτε τετοια κατασταση?
Τι ακριβώς ψάχνεις; Φαίνεται πως κατι περίεργο έχεις στο μυαλό σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stamoulisp

Νεοφερμένος

Ο Stamoulisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Δεν έχω κατι περιεργο στο μυαλο μου. Ειμαι 33 χρονων, αναφερω το ονομα μου και καθαρος ουρανος δεν φοβαται. Απλα επειδη εχω μια περιπετεια εγω ΑΠΛΑ ρωταω εαν υπαρχει καμια τέτοια περιπετεια με φροντιστηρια. Το οτι αναφερω συγκεκριμενο εταιρια δεν σημαινει κατι για τους αλλους, απλα εχω καποιο προβλημα εγω. Και απο τη στιγμη που δεν αναφερω κατι πολυ συγκεκριμενο δεν εχω να φοβηθω τιποτα. Απλα περιμενω απαντησεις. Τωρα να καθομαι να αναλυω δεν αφορα κανεναν. Το θεμα ειναι να βρουμε απαντηση στην ερωτηση. Τιποτα αλλο. :):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top