Προβλέψεις - εκτιμήσεις για τις Βάσεις 2024

eltqt

Νεοφερμένος

Η eltqt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών, Μαθήτρια Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Απο 2ο πεδιο, τι λετε να παιξει; Αύξηση, μείωση, ή σχεδόν τιποτα;
Ελπιζω να πεσουν για το ΑΠΘ..
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,061 μηνύματα.
Απο 2ο πεδιο, τι λετε να παιξει; Αύξηση, μείωση, ή σχεδόν τιποτα;
Ελπιζω να πεσουν για το ΑΠΘ..
ε λεμε τωρα... μαλλον μειωση... κατι που δεν γραψατε καλα μαθηματικα κατι λιγοτεροι υποψηφιοι ..να πεσουνε και να παρεις αυτο που θελει η ψυχη σου..
Αλλα δεν τελειωσαμε, κατι εμεινε ακομα και παμε γερα.
 

johnstamatis34

Νεοφερμένος

Ο johnstamatis34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ε λεμε τωρα... μαλλον μειωση... κατι που δεν γραψατε καλα μαθηματικα κατι λιγοτεροι υποψηφιοι ..να πεσουνε και να παρεις αυτο που θελει η ψυχη σου..
Αλλα δεν τελειωσαμε, κατι εμεινε ακομα και παμε γερα.
Οι υποψήφιοι νομίζω είναι λίγο περισσότεροι από πέρυσι
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,061 μηνύματα.

neurogirl

Νεοφερμένος

Η Ανδρονίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Το ότι είναι περισσότεροι οι υποψήφιοι δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα ανέβουν οι βάσεις . Είναι ανάλογα με την επίδοση του μέσου όρου σε κάθε μάθημα και αυτό θα το ξέρουμε με τις βαθμολογίες όταν βγουν τα στατιστικά .Προς το παρόν απλά ας μην σκεφτόμαστε καν τις βάσεις , το τι θα γίνει τελικά θα φανεί αργότερα , τώρα είναι τζάμπα άγχος όλη αυτή η σκέψη
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Τι πιστεύετε θα γίνει με τις βαθμολογίες και κατά συνέπεια με τις βάσεις;
Εγώ πιστεύω θα γίνει ένα Βατερλώ στις βαθμολογίες των καλών και μέτριων μαθητών αλλά οι άριστοι και καλά προετοιμασμενοι θα έχουν γράψει πολύ καλά (οκ, λίγο πιο κάτω από πέρυσι αλλά πολύ καλά) .
Οπότε αυτό θα ρίξει τις βάσεις στις περισσότερες σχολές αλλά τα "ρετιρέ " θα πέσουν λίγο, όχι τόσο πολύ που περιμένουν οι περισσότεροι.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,061 μηνύματα.
Τι πιστεύετε θα γίνει με τις βαθμολογίες και κατά συνέπεια με τις βάσεις;
Εγώ πιστεύω θα γίνει ένα Βατερλώ στις βαθμολογίες των καλών και μέτριων μαθητών αλλά οι άριστοι και καλά προετοιμασμενοι θα έχουν γράψει πολύ καλά (οκ, λίγο πιο κάτω από πέρυσι αλλά πολύ καλά) .
Οπότε αυτό θα ρίξει τις βάσεις στις περισσότερες σχολές αλλά τα "ρετιρέ " θα πέσουν λίγο, όχι τόσο πολύ που περιμένουν οι περισσότεροι.
Λυπαμαι να σου πω καλη μου mammy οτι οι αριστοι δεν κατοικουν εκει που βρισκονται οι καλα προετοιμασμενοι..
Τωρα για της βασεις να σε κανω μαντεψια.
1ο πεδιο ..μειον 300 παντου
2ο και 3ο πεδιο ...πτωση 400 στα ρετιρε και μεχρι 600 στα μεσαια.
4ο ...μικρη πτωση (100-200).
 

Leo komm

Νεοφερμένος

Ο Leo komm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φυσικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Μην πιστεύεις και ότι ακούς γενικά.. και ούτε τον τεράστιο ντόρο που σήκωσαν φροντιστές και λοιπές δυνάμεις…
Θα υπάρξει πτώση -λογική-γύρω στα 300-400 μόρια περίπου, θα έλεγα μια ‘λογική διορθωση’ θα γίνει.. γιατί είχαμε φτάσει στη στρέβλωση άριστοι, πολύ καλοί/καλοί στο τέλος να είναι σχεδόν στα ίδια και οι διάφορες να κρίνονται στις ασήμαντες λεπτομέρειες.
Αριστούχοι θα υπάρχουν όπως και παιδιά που γράψανε πολύ καλά.
Δεν προβλέπω δραματικά γεγονότα…
 

angela_k

Νεοφερμένος

Η angela_k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Απο 2ο πεδιο, τι λετε να παιξει; Αύξηση, μείωση, ή σχεδόν τιποτα;
Ελπιζω να πεσουν για το ΑΠΘ..
Καλά νομίζω είναι ανούσιο να μιλάμε για αυξομειώσεις στις βάσεις εφόσον δεν έχουν βγει ακόμα οι βαθμοί. Όταν γνωρίζουμε τα ΑΚΡΙΒΗ στατιστικά -και το τονίζω διότι το δείγμα 200-300 γραπτών δεν είναι τόσο έγκυρο- των βαθμολογιών τότε θα υπάρξουν οι σωστές εκτιμήσεις των βάσεων. Διότι τώρα απλά απογοητευόμαστε ή αντίστοιχα ελπίζουμε άδικα. Υπομονή έχουμε μια βδομάδα μπροστά μας :hypno:
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Υπομονή, αγαπητοί υποψήφιοι! Μία εβδομάδα μένει! Και πάλι μετά ασφαλείς προβλέψεις δεν θα υπάρχουν γιατί με τους συντελεστές έχουν δυσκολέψει πολύ. Στη χρονιά μου για τη Νομική Αθήνας ο Στρατηγάκης πρέπει να έπεσε γύρω στα 500 μόρια έξω... :lol: Κάντε το μηχανογραφικό σας σαν να έχετε γράψει 20.000 μόρια, περιορισμοί δεν υπάρχουν. Ευτυχώς οι βάσεις βγαίνουν νωρίς και δεν θα έχετε αγωνία για πολύ (αν και ξέρω ότι αυτό δεν παρηγορεί, κι εμένα μου το έλεγαν αλλά δεν άλλαζε και κάτι).

Με ευχές για τα βέλτιστα για εσάς αποτελέσματα!
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
μηπως γνωρίζει καποιος αν υπαρχει οριο στον αριθμο των σχολων που δηλώνουμε στο μηχανογραφικό;
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,061 μηνύματα.
μηπως γνωρίζει καποιος αν υπαρχει οριο στον αριθμο των σχολων που δηλώνουμε στο μηχανογραφικό;
Οχι δεν υπαρχει περιορισμος ...και ολες αμα θες. Δηλαδή ολες οσες εμφανιζονται.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,246 μηνύματα.
Τι πιστεύετε θα γίνει με τις βαθμολογίες και κατά συνέπεια με τις βάσεις;
Εγώ πιστεύω θα γίνει ένα Βατερλώ στις βαθμολογίες των καλών και μέτριων μαθητών αλλά οι άριστοι και καλά προετοιμασμενοι θα έχουν γράψει πολύ καλά (οκ, λίγο πιο κάτω από πέρυσι αλλά πολύ καλά) .
Οπότε αυτό θα ρίξει τις βάσεις στις περισσότερες σχολές αλλά τα "ρετιρέ " θα πέσουν λίγο, όχι τόσο πολύ που περιμένουν οι περισσότεροι.
Δε θα πέσουν θεωρώ ιδίως για μεγάλης ζήτησης σχολές.

Το απόλυτο 20άρι θα γράφει πάντα 20, άσχετα με τα θέματα.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,077 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,246 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,246 μηνύματα.
εχουν υπαρξει και μεγαλυτερες διαφορες ...
Ναι βρε παιδί μου δε διαφώνησε κανείς, αλλά η διαφορά ποτέ δεν είναι τόσο τεράστια όσο τη κάνουν οι και καλά ειδήμονες να ακούγεται για να δίνουν ελπίδα στα λιμά ότι θα περάσουν.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,633 μηνύματα.
Το απόλυτο 20άρι θα γράφει πάντα 20, άσχετα με τα θέματα.
Εσύ τώρα μιλάς για καμιά χούφτα παιδιών που υπάρχει κάθε χρόνο σε κάθε πεδίο.
Αυτοί δεν επηρεάζουν καθόλου τις βάσεις όμως καθώς είναι ούτως η άλλως εκτός συναγωνισμού σε σχέση με τους υπόλοιπους. Οι βάσεις καθορίζονται απο τους πιο "νορμάλ" μαθητές που δεν ανήκουν στην κατηγορία των ελάχιστων παιδιών που θα έγραφαν 20 οτι και να έπεφτε(θεωρητικά).
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top