Πολυτεχνείο του Παρισιού

marelpol

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Έχω ακούσει ότι πρόκειται για ένα από τα καλύτερα θετικά πανεπιστήμια της Ευρώπης . Ξέρετε κάτι για τη σχολή , για τα μαθήματα κτλ. , είτε από προσωπική εμπειρία είτε έστω να έχετε ακούσει κάτι ; Με ενδιαφέρουν οι σπουδές στη Γαλλία και οποιαδήποτε γνώμη θα μου φανεί χρήσιμη... :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Το μόνο που έχω ακούσει είναι ότι έχει απαιτητικά κριτήρια εισαγωγής!Γενικά πρόκειται για ένα από τα καλύτερα πανεπιστήμια στον κόσμο.Αν ενδιαφέρεσαι για σπουδές στη Γαλλία κοίτα και άλλα πανεπιστήμια..Οι Γάλλοι είναι πολύ μπροστά σε θέματα μαθηματικών/χημείας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marelpol

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
ναι κοιταω και αλλου .. εννοειται :P

Α ! Ξέχασα να το διευκρινίσω και πιο πάνω:redface: .. αν ξέρει κάποιος για τα διδακτρα παρακαλω να μου πει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top