Πολυτεχνείο Σάμος ή ΑΕΙ Θεσσαλονίκης

Πολυτεχνείο Σάμος ή Τει πληροφορικης θεσσαλονικης

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 20)
  • Πολυτεχνείο Σάμος

    Ψήφοι: 13 65.0%
  • Τει πληροφορικης θεσσαλονικης

    Ψήφοι: 7 35.0%

dimos hatz

Νεοφερμένος

Ο dimos hatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Παιδιά εχω συμπληρώσει το μηχανογραφικό που αυτές τις μέρες εβγαλα 13.791 και σκεφτομαι για το αν ποιανω μια απο τις 2 σχολες εφωσον θα πεσουν πολυ τα μορια. Ειμαι απο θεσσαλονικη και γιαυτο δηλωσα πρωτα το ΤΕΙ πληροφορικης και μετα την σχολη στην Σαμο ....πιστευετε οτι υπαρχουν ελπιδες να πιασω μια απο τις 2 και αν ναι ποια? ....αν περασω τελικα στην σαμο η σχολη ειναι καλη? η ζωη παλευετε στην σαμο? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Ποια σχολη δηλωσες απο την σαμο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimos hatz

Νεοφερμένος

Ο dimos hatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ποια σχολη δηλωσες απο την σαμο;

η σχολη λεγετε μηχανικών πληροφοριακών και επικοινωνιακών συστημάτων και ειναι στην σαμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Απο οτι γνωριζω το τει που αναφερεις ασχολητε ποιο πολλη με στησημο ενος υπολογιστη χωρις να γνωριζω σε τι βαθος αχοιλητε με το λογισμικο .ΤΟ τμημα μηχανικών πληροφοριακών και επικοινωνιακών συστημάτων αλλα δεν θυμαμε και πολλα πραγμτα σχετικα με αυτο νομιζω οτι το πιανεις με βαση την περσινη βαση αλλα δεν ξερεις που θα παει φετος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimos hatz

Νεοφερμένος

Ο dimos hatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Απο οτι γνωριζω το τει που αναφερεις ασχολητε ποιο πολλη με στησημο ενος υπολογιστη χωρις να γνωριζω σε τι βαθος αχοιλητε με το λογισμικο .ΤΟ τμημα μηχανικών πληροφοριακών και επικοινωνιακών συστημάτων αλλα δεν θυμαμε και πολλα πραγμτα σχετικα με αυτο νομιζω οτι το πιανεις με βαση την περσινη βαση αλλα δεν ξερεις που θα παει φετος.
η περσινη βαση της σχολης ηταν 14770 οποτε πρεπει να πεσει γυρο στα 1000 μορια...απλα φετος ηταν πολυ δυσκολα τα θεματα + οτι κοπηκαν οι μεταγραφες και πολυ δν πανε στην σαμο λογο αποστασης .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Μαλλον κατι αλλο θυμομουν για βαση ευχαριστω για την διορθωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimos hatz

Νεοφερμένος

Ο dimos hatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Μαλλον κατι αλλο θυμομουν για βαση ευχαριστω για την διορθωση

nop :) απλα ελπιζω να πιασω μια απο της 2 γιατι η επομενη επιλογη μου ειναι τει πληροφορικης σερρων (10600) και σιγουρα θα ξαναδοσω....παντος αν περασω πιστευεις οτι αξιζει το κοπο να παω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Τι να σε πω ειναι καθαρα δικο σου θεμα το μονο που θα σε πω ειναι οτι σκεψουτω καλα και κανε μια αναζηση στην ιστοσελιδα του τμηματος για να μαζεψης πληροφοριες περετερω ειναι μια αρκετα καλη ιστοσελιδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimos hatz

Νεοφερμένος

Ο dimos hatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Τι να σε πω ειναι καθαρα δικο σου θεμα το μονο που θα σε πω ειναι οτι σκεψουτω καλα και κανε μια αναζηση στην ιστοσελιδα του τμηματος για να μαζεψης πληροφοριες περετερω ειναι μια αρκετα καλη ιστοσελιδα

πρεπει να μαθω αν οντως η σχολη ειναι καλη και αν ειναι καλα στην σαμο για φιτιτες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos992

Νεοφερμένος

Ο giorgos992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καρλόβασι (Σάμος). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
πρεπει να μαθω αν οντως η σχολη ειναι καλη και αν ειναι καλα στην σαμο για φιτιτες ;)
η σχολή στη σάμο ειναι πολύ καλή αν και έχει μερικά προβλήματα με εγκαταστάσεις. Όχι πολλά.
Σε αυτή στόχευα κ εγω αλλα με 12500 πρεπει να γίνει η δευτέρα παρουσία για να μπώ :P
H βάση πάντως θα πέσει πιο πολύ απο 1000 μόρια ειναι η γνώμη μου. Άν θες διάβασε μια αναλυτική σκέψη μου για το πως θα κινηθούν οι βάσεις σε αυτή τη σχολή LINK

Για Σέρρες πάντως νομίζω οτι θα ηταν κρίμα να ξαναδώσεις. Έχει ενα πολύ καλό πρόγραμμα σπουδών και καλούς καθηγητές και κατα τη γνώμη μου ειναι καλύτερο απο το τει θεσσαλονικης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Powershifter

Νεοφερμένος

Ο Powershifter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Σάμο πας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos992

Νεοφερμένος

Ο giorgos992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καρλόβασι (Σάμος). Έχει γράψει 76 μηνύματα.

dimos hatz

Νεοφερμένος

Ο dimos hatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
η σχολή στη σάμο ειναι πολύ καλή αν και έχει μερικά προβλήματα με εγκαταστάσεις. Όχι πολλά.
Σε αυτή στόχευα κ εγω αλλα με 12500 πρεπει να γίνει η δευτέρα παρουσία για να μπώ :P
H βάση πάντως θα πέσει πιο πολύ απο 1000 μόρια ειναι η γνώμη μου. Άν θες διάβασε μια αναλυτική σκέψη μου για το πως θα κινηθούν οι βάσεις σε αυτή τη σχολή LINK

Για Σέρρες πάντως νομίζω οτι θα ηταν κρίμα να ξαναδώσεις. Έχει ενα πολύ καλό πρόγραμμα σπουδών και καλούς καθηγητές και κατα τη γνώμη μου ειναι καλύτερο απο το τει θεσσαλονικης.

δηλαδη αν την πιασω την σχολη να παω?πιστευεις οτι αξιζει το κοπο? η ζωη στην σαμο 5-6 χρονια παλευετε? :P ...Μακαρι να εχεις να δικιο και να πεσει τοσο :P ...εσυ τι σχολες δηλωσες?

λες να παω δηλαδη σαν σχολη αξιζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Powershifter

Νεοφερμένος

Ο Powershifter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Αν σε ενδιαφέρει ως τμήμα εννοείται,πολυτεχνικό τμημα είναι άλλωστε.Πάντως αν δε μπεις το τει Σερρών είναι αρκετά καλό και το τμήμα μάχιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimos hatz

Νεοφερμένος

Ο dimos hatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Αν σε ενδιαφέρει ως τμήμα εννοείται,πολυτεχνικό τμημα είναι άλλωστε.Πάντως αν δε μπεις το τει Σερρών είναι αρκετά καλό και το τμήμα μάχιμο.
απο τει σερρων ειναι πολυ ανωτερη σχολη σωστα?...και αν ξερεις ποια η διαφορα πολυτεχνιου-πολυτεχνικης σχολης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Powershifter

Νεοφερμένος

Ο Powershifter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Το "ανώτερη" ορίζεται απο το τι αρέσει σε σένα και πως ενδιαφέρεσαι να πορευθείς στη συνέχεια.

Διαφορά ουσιαστική δεν υπάρχει,απλά το τμήμα της Σάμου δεν υπάγεται σε κάποιο ευρύτερο υπερσύνολο πολυτεχνικών σχολών στο νησί,είναι η μόνη πολυτεχνική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos992

Νεοφερμένος

Ο giorgos992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καρλόβασι (Σάμος). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
απο τει σερρων ειναι πολυ ανωτερη σχολη σωστα?...και αν ξερεις ποια η διαφορα πολυτεχνιου-πολυτεχνικης σχολης?

Δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές στα ανώτατα τμήματα. Και στα δύο τμήματα μαθαίνεις κατα 80-90% τα ίδια πράγματα όπως και σε όλα τα πανεπιστημιακά τμήματα ή τμήματα τει πληροφορικής. Άν και 5ετές πολητεχνική το ένα και 4ετές Τ.Ε.Ι. το άλλο τα επαγγελματικά δικαιώματα στη πληροφορική στην Ελλάδα είναι να χαμε να λέγαμε, αυτό που χρειάζεσαι είναι η γνώση και ένα καλό χαρτάκι για να σε πάρουν σε μια δουλειά.
Άμα θέλω δηλαδη και εγώ αύριο πάω αύριο στη Δ.Ο.Υ. και κάνω έναρξη επαγγέλματος ώς πληροφορικός.

Συγκριτικά όμως σαν ποιότητα σπουδών το τμημα της σάμου ειναι καλύτερο λόγω καλύτερου προσωπικού.

Η διαφορά πολυτεχνείου - πολυτεχνικής σχολής είναι οτι το πρώτο αποτελεί ξεχωριστό πανεπιστήμιο και υπαρχουν μονο 2 το ΕΜΠ και το Πολυτεχνείο Κρήτης και η πολυτεχνική σχολή είναι όπως το λέει και η λέξη σχολή μέσα σε ένα άλλο πανεπιστήμιο όπως η πολυτεχνική στο ΑΠΘ.
Ουσιαστικά δεν υπάρχει καμια διαφορά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Το ΤΕΙ Θεσσαλονίκης είναι πολύ καλο μακάρι να περάσεις.

Η βάση του πέρσι ήταν 14551 και νομίζω θα ανεβεί,κάπου διάβασα πως στα καλά ΤΕΙ αναμένεται άνοδος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimos hatz

Νεοφερμένος

Ο dimos hatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές στα ανώτατα τμήματα. Και στα δύο τμήματα μαθαίνεις κατα 80-90% τα ίδια πράγματα όπως και σε όλα τα πανεπιστημιακά τμήματα ή τμήματα τει πληροφορικής. Άν και 5ετές πολητεχνική το ένα και 4ετές Τ.Ε.Ι. το άλλο τα επαγγελματικά δικαιώματα στη πληροφορική στην Ελλάδα είναι να χαμε να λέγαμε, αυτό που χρειάζεσαι είναι η γνώση και ένα καλό χαρτάκι για να σε πάρουν σε μια δουλειά.
Άμα θέλω δηλαδη και εγώ αύριο πάω αύριο στη Δ.Ο.Υ. και κάνω έναρξη επαγγέλματος ώς πληροφορικός.

Συγκριτικά όμως σαν ποιότητα σπουδών το τμημα της σάμου ειναι καλύτερο λόγω καλύτερου προσωπικού.

Η διαφορά πολυτεχνείου - πολυτεχνικής σχολής είναι οτι το πρώτο αποτελεί ξεχωριστό πανεπιστήμιο και υπαρχουν μονο 2 το ΕΜΠ και το Πολυτεχνείο Κρήτης και η πολυτεχνική σχολή είναι όπως το λέει και η λέξη σχολή μέσα σε ένα άλλο πανεπιστήμιο όπως η πολυτεχνική στο ΑΠΘ.
Ουσιαστικά δεν υπάρχει καμια διαφορά

ok φιλε σε ευχαριστω πολλυ με βλεπω τελικα να πηγενω σαμο αμα περασω :P . μηπως ξερεις απο κανεναν πως ειναι η ζωη εκει? θα αντεξω 6 χρονια? :P γτ σε 5 δν βλεπω να το βγαζω χαχαχα :P

Το ΤΕΙ Θεσσαλονίκης είναι πολύ καλο μακάρι να περάσεις.

Η βάση του πέρσι ήταν 14551 και νομίζω θα ανεβεί,κάπου διάβασα πως στα καλά ΤΕΙ αναμένεται άνοδος...

ναι το ξερω οτι ειναι πολυ καλο αυτο ηθελα απο την αρχη αλλα οπως λες θα ανεβει μαλλον.....αν περασω σαμο πιστευεις πως αξιζει να παω η οχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Δεν το ξέρω το συγκεκριμένο Πολυτεχνείο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top