Πολιτικό Βίντεο Σόκ

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.

https://www.megaratv.gr/?p=570σερφαροντας στο internet το ματι μου πηρε αυτο το βιντεο...θα ηθελα να μου το σχολιασετε και να μου πειτε πως κρινετε την πραξη αυτου του ανθρωπου....αναφερει πως προκειται να αυτοκτονησει ...να αυτοπυρπωληθει συγκεκριμενα...
η πραξη αυτη μου θυμιζει τον κωστα γεωργακη νεαρο Κερκυραιο φοιτητη στην Ιταλια, ο οποιος αυτοπυρπολυθηκε ως ενδειξη διαμαρτυριας προς τη χουντα..:/::/:
**τι αλλο να πω??

τα συγχαρητηρια μου στους πολιτικους μας!




ποσο πιο κατω???δεν παει αλλο!:kill::kill::rant:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Σας παρακαλώ ρε παιδιά.

Ρε Αδαμαντία?Αν εγώ θέλω κάτι,κι ας πούμε πως έχω ένα δίκιο,από τους γονείς μου,και δεν το πάρω,αν πάω να αυτοκτονήσω θα φταίνε οι γονείς μου?

Η αυτοκτονία δεν ειναι σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση πράξη που σε κάνει ήρωα,ούτε κάτι για το οποίο ευθύνεται κάποιος άλλος εκτός από τον αυτόχειρα.

Μαγκιά είναι να παλεύεις να ζεις με αξιοπρέπεια παρ'όλες τις δυσκολιες.Οχι να την κάνεις έτσι απο τη ζωή,ενω αλλοι γεννιουνται αναπηροι και αρρωστοι και παλεύουν να πάρει η οργη (πόσο εγωισμός κρύβεται σε μια αυτοκτονια),και μάλιστα να προβάλλεσαι γι'αυτό.

Καθένας κάνει ό,τι θελει,αλλά προσέξτε τι πρότυπα δίνετε.

Κι οχι το video δε θα το δω,ανεξαρτητα απο τα κινητρα του κυρίου.Μην τον δω να πολιτεύεται η να επωφελείται μόνο.

Και να,η πολιτική είναι παρωδία στη χώρα μας.Ασχετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
εδώ δεν υπάρχει ούτε καν η πρέπουσα συμπεριφορά από τους πολίτες, περιμένεις να κάνει κάτι η πολιτεία; όταν ο άλλος πάει και αφήνει το μηχανάκι μπροστά ακριβώς από τη μπάρα του πεζοδρομίου, όταν πάει και καταλαμβάνει με το αυτοκίνητό του το μισό πεζοδρόμιο, όταν παρκάρει στις θέσεις για τα ΑΜΕΑ τι να περιμένεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
χμ λοιπόν μέχρι και πριν από λίγο καιρό αν μάθαινα κάτι τέτοιο θα είχα ακριβώς την ίδια άποψη με τον Chemwizard.....
ομως καναμε στο σχολειο στο μαθημα των κειμενων ενα ποιημα που λεγεται ο καιομενος! κυριο θεμα του ποιηματος ειναι ενας ανθρωπος ο οποιος αποφασιζει να καει ζωντανος στην φωτια ως μεσο αντιδρασης, γιατι δεν θελει να καταπατηθουν τα πιστευω και τα οραματα του..
και απορεις λοιπον γιατι δεν καθεται να παλεψει με τα οποια μεσα εχει στα χερια του :worry:....ποιος ξερει? ισως δεν εχει αλλες δυναμεις....ισως δεν βρισκει νοημα!

Κοιτάχτε μπήκε στη φωτιά! είπε ένας από το πλήθος.
Γυρίσαμε τα μάτια γρήγορα. Ήταν
στʼ αλήθεια αυτός που απόστρεψε το πρόσωπο, όταν του
μιλήσαμε. Και τώρα καίγεται. Μα δε φωνάζει βοήθεια.
.....
Ποιος είναι τούτος που αναλίσκεται περήφανος;
Το σώμα του το ανθρώπινο δεν τον πονά;
.....
Στην εποχή μας όπως και σε περασμένες εποχές
άλλοι είναι μέσα στη φωτιά κι άλλοι χειροκροτούνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
χμ λοιπόν μέχρι και πριν από λίγο καιρό αν μάθαινα κάτι τέτοιο θα είχα ακριβώς την ίδια άποψη με τον Chemwizard.....
ομως καναμε στο σχολειο στο μαθημα των κειμενων ενα ποιημα που λεγεται ο καιομενος! κυριο θεμα του ποιηματος ειναι ενας ανθρωπος ο οποιος αποφασιζει να καει ζωντανος στην φωτια ως μεσο αντιδρασης, γιατι δεν θελει να καταπατηθουν τα πιστευω και τα οραματα του..
και απορεις λοιπον γιατι δεν καθεται να παλεψει με τα οποια μεσα εχει στα χερια του :worry:....ποιος ξερει? ισως δεν εχει αλλες δυναμεις....ισως δεν βρισκει νοημα!

Κοιτάχτε μπήκε στη φωτιά! είπε ένας από το πλήθος.
Γυρίσαμε τα μάτια γρήγορα. Ήταν
στʼ αλήθεια αυτός που απόστρεψε το πρόσωπο, όταν του
μιλήσαμε. Και τώρα καίγεται. Μα δε φωνάζει βοήθεια.
.....
Ποιος είναι τούτος που αναλίσκεται περήφανος;
Το σώμα του το ανθρώπινο δεν τον πονά;
.....
Στην εποχή μας όπως και σε περασμένες εποχές
άλλοι είναι μέσα στη φωτιά κι άλλοι χειροκροτούνε.

υπέροχο ποιημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
χμ λοιπόν μέχρι και πριν από λίγο καιρό αν μάθαινα κάτι τέτοιο θα είχα ακριβώς την ίδια άποψη με τον Chemwizard.....
ομως καναμε στο σχολειο στο μαθημα των κειμενων ενα ποιημα που λεγεται ο καιομενος! κυριο θεμα του ποιηματος ειναι ενας ανθρωπος ο οποιος αποφασιζει να καει ζωντανος στην φωτια ως μεσο αντιδρασης, γιατι δεν θελει να καταπατηθουν τα πιστευω και τα οραματα του..

Μόλις διάβασα το 1ο μήνυμα μου ήρθε στο μυαλό αυτό το ποίημα και μόλις διάβασα το μήνυμα του Chem σκέφτηκα να το παραθέσω αλλά με πρόλαβες. :P

Ορίστε για όποιον το θέλει ολόκληρο
Κοιτάχτε μπήκε στη φωτιά! είπε ένας από το πλήθος.
Γυρίσαμε τα μάτια γρήγορα. Ήταν
στʼ αλήθεια αυτός που απόστρεψε το πρόσωπο, όταν του
μιλήσαμε. Και τώρα καίγεται. Μα δε φωνάζει βοήθεια.

Διστάζω. Λέω να πάω εκεί. Να τον αγγίξω με το χέρι μου.
Είμαι από τη φύση μου φτιαγμένος να παραξενεύομαι.

Ποιος είναι τούτος που αναλίσκεται περήφανος;
Το σώμα του το ανθρώπινο δεν τον πονά;

Η χώρα εδώ είναι σκοτεινή. Και δύσκολη. Φοβάμαι.
Ξένη φωτιά μην την ανακατεύεις, μου είπαν.

Όμως εκείνος καίγονταν μονάχος. Καταμόναχος.
Κι όσο αφανίζονταν τόσο άστραφτε το πρόσωπο.

Γινόταν ήλιος.

Στην εποχή μας όπως και σε περασμένες εποχές
άλλοι είναι μέσα στη φωτιά κι άλλοι χειροκροτούνε.

Ο ποιητής μοιράζεται στα δυο.

Chem, η αυτοπυρπόληση είναι πράξη διαμαρτυρίας, αν κάποιος θέλει να αυτοκτονήσει για να απαλλαχθεί από τα βάρη της ζωής του μπορεί να το κάνει με ένα σωρό τρόπους.


Για το συγκεκριμένο θέμα δεν ξέρω τι να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Ωπ!Σινόπουλος! :D

Τέσπα,νομίζω ότι είναι λίγο υπερβολικό να λέμε ότι φταίει η κυβέρνηση,όταν έχουμε ένα μόνο άτομο.Probably αυτός ήταν βαρεμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Το έχω διαβάσει το συγκεκριμένο,αλλά διαφωνώ.Αυτοκτονείς μόνο για να μη σου πάρουν την ελευθερία σου (Σούλι).

Αν θέλεις να διαμαρτυρηθείς διαδηλώνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
το θέμα είναι να κάτσεις εδώ και να παλέψεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IronBringer

Νεοφερμένος

Ο IronBringer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εγω πιστευω πως η ζωη ειναι στους δρομους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
συμφωνω μαζι σας παιδια....αλλα ποιος ξερει τι εχει γινει και να μην εχει αλλο κουραγιο να παλεψει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top