Ποιο πτυχίο Αγγλικών πιστεύετε ότι θα μου είναι πιο χρήσιμο στο μέλλον;

Ποιό πτυχίο Αγγλικών πιστεύετε ότι θα σας διευκόλυνε περισσότερο στο μέλλον σας;
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Cambridge

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Lancashire

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Michigan

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • TOEIC

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κρατικό

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Edexcel

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • TOEFL

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κάτι άλλο?

    Ψήφοι: 0 0.0%

Just_Butterfly

Νεοφερμένος

Η Just_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
:bye: εχω δώσει το lancashire αλλα νομίζω οτι κόπηκα για λίγο στο προφορικό!!Θέλω να δώσω και κάποιο άλλο..αλλα δεν ξερω ποιο....!!
Νομίζω οτι το TOEIC είναι ότι πρεπει..αλλα δεν ξέρω πότε να αρχίσω τα μαθήματα για φέτος ετσι ώστε να απολαύσω τς διακοπές μου αλλα και να μπορώ να διαβάσω κ όλας με ησυχία!!:giveup:Εμαθα οτι μπορείς να το δώσεις καθε Πέμπτη και οτι αν σε περίπτωση το μετάνιωσες μπορείς να πάρεις τα χρήματα σου πίσω ή να τ αναβάλλεις για κάποια άλλη στιγμή..!! :up:
:hmm:!![μαλλον ζητάω πολλα]!!:hmm::P

:thanks:καλα όπως κ να έχει THANKS ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΕΤΟΧΗ ΤΣ:thanks: :lol2: :fish:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
To TOEIC δεν ειναι για σενα!Απευθυνετε σε ενηλικες.Αρα forget it!
Γιατι δεν στρεφεσαι σε κανονικες επιλογες οπως Michigan/Cambridge/Edexcel και επιλεγεις το UCLAN που δεν αναγνωριζετε κιολας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just_Butterfly

Νεοφερμένος

Η Just_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δν κατάλαβα!!Θσ να μ πείς κάτι?!:hmm:
Τέλος πάντων..!!Μ είπαν οτι αυτο ειναι πολυ καλο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
To TOEIC δεν ειναι για σενα!Απευθυνετε σε ενηλικες.Αρα forget it!
Γιατι δεν στρεφεσαι σε κανονικες επιλογες οπως Michigan/Cambridge/Edexcel και επιλεγεις το UCLAN που δεν αναγνωριζετε κιολας?

To TOEIC ειναι ενα πτυχιο για καποιους που δν πηραν τα κλασικα και ψαχνουν να βρουν δουλεια . και να τονισω οτι δν ειναι μονιμο δλδ εχει διαρκεια 1 χρονο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
To TOEIC ειναι ενα πτυχιο για καποιους που δν πηραν τα κλασικα και ψαχνουν να βρουν δουλεια . και να τονισω οτι δν ειναι μονιμο δλδ εχει διαρκεια 1 χρονο...

Mην μπερδευεις το TOEIC με το ΤOFL και το ΙELTS τα οποια εχουν ισχυ 2 χρονια!Το ΤOEIC "ειναι ενα πτυχιο για καποιους που δν πηραν τα κλασικα και ψαχνουν να βρουν δουλεια" αλλα εχει απεριοριστη ισχυ!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Γιατί δεν αρχίζεις κλασικά με το cambridge, michigan (τα lower)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyridoul@

Νεοφερμένος

Η Σπυριδούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Κωνσταντίνος (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Το TOEIC είναι ένα καλό πτυχίο αλλά αναγνωρίζεται από τον ΑΣΕΠ μόνο μέχρι το επίπεδο Advanced! Το έχω δώσει και έπιασα το επίπεδο Advanced! Έχει πολλούς οικονομικούς όρους και δεν θα σου συνιστούσα να το δώσεις αν δεν έχεις κάνει οικονομικά(εγώ είχα κάνει ένα βιβλίο με πολλά οικονομικά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just_Butterfly

Νεοφερμένος

Η Just_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ok guys!
Σας ευχαριστώ όλους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Mην μπερδευεις το TOEIC με το ΤOFL και το ΙELTS τα οποια εχουν ισχυ 2 χρονια!Το ΤOEIC "ειναι ενα πτυχιο για καποιους που δν πηραν τα κλασικα και ψαχνουν να βρουν δουλεια" αλλα εχει απεριοριστη ισχυ!:bye:

οχι ειμαι βεβαιος οτι δν τα μπερδευω... η μανα μ ειναι καθηγητρια αγγλικων και μ εχει πει οτι το toeic ειναι μια μοναδα αξιολογησης (προσωρινη). οταν κανεις το τεστ σου βγαζει εναν αριθμο. δν υπαρχει κοβεσαι και περνας εκει. πχ αν γραψεις 100/1000 ξες αγγλικα επιπεδου Α1 και παει λεγοντας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
το TOFL νομιζω πως το ζητανε στο εξωτερικο για μεταπτυχιακο.Διορθωστε με αν κανω λαθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ναι αλλά έχει περιορισμένη διάρκεια ισχύος απο οτι ξέρω, οπότε δεν έχει νόημα να το δώσεις απο τώρα.
Το Cambridge Proficiency γενικά αναγνωρίζεται σχεδόν παντού.
Σε κάτι γερμανικά πανεπιστήμια που έχω ψάξει για μεταπτυχιακά (είναι στα αγγλικά) δέχονται είτε το TOEFL είτε το Cambridge Proficiency αλλά με βαθμό μεγαλύτερο ή ίσο του B.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Ναι αλλά έχει περιορισμένη διάρκεια ισχύος απο οτι ξέρω, οπότε δεν έχει νόημα να το δώσεις απο τώρα.
Το Cambridge Proficiency γενικά αναγνωρίζεται σχεδόν παντού.
Σε κάτι γερμανικά πανεπιστήμια που έχω ψάξει για μεταπτυχιακά (είναι στα αγγλικά) δέχονται είτε το TOEFL είτε το Cambridge Proficiency αλλά με βαθμό μεγαλύτερο ή ίσο του B.

δεχομαι αυτο που λες αλλα εχω ακουσει απο καποιους που κανουν μεταπτυχιακο στο εξωτερικο οτι χρειαζονται το TOEFL και δεν τους αναγνωριζουν TO PROFICIENCY
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε ναι σε κάμποσα πανεπιστήμια θέλουν οπωσδήποτε TOEFL.
Δεν έχει νόημα όμως να το κάνεις απο τώρα, έχει περιορισμένη διάρκεια ισχύος, θα πρέπει να το ξαναδώσεις μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroulistasos

Νεοφερμένος

Ο Tasos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Συμφωνω με τον bAKI...Οσο για το πτυχιο Αγγλικων συστηνω MIchiganκαι ξερο ψωμί...όχι οτι μ αρλεσει...γιατι και γω κόπιασα αρκετά για να το πάρω...Χωρίς να ιδρώσω ευτυχώς...Ομως η Αμερικη έχει ένα προτέρημα έναντι της Βρετανίας....Είναι Αμερική!!! Τέλος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Ναι, άρα μπορείς να το χρηιμοποιείς στην Αμερική και στη Ελλάδα :)
Θα έλεγα πως το να καταλήξει κανείς σε καποιο πιστοποιητικό εξαρτάται από πολλά. Εχει σημασία να δει κανείς πού είναι καλύτερος και έχει σημασία και η χρήση που θα του κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Cambridge - εννοείται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
σιγουρα..και το μισιγκαν δευτερο ακολουθει καταιδρωμενο.και γω ειμαι της αγγλικης σχολης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pkgate13

Νεοφερμένος

Ο pkgate13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
αν θελετε την αποψη μου η επιλογη πτυχιου πρεπει να γινεται με βαση το που εισαι καλος. για παραδειγμα εμενα μου ταιριαζε το michigan και τωρα αγωνιω για τα αποτελεσματα που βγαινουν αυτες τις μερες. ετσι κι αλλιως στην ελλαδα εχουν την ιδια αναγνωριση (το michigan και το cambrige) ενω για το εξωτερικο συνηθως χρειαζεται ακαδιμαικο πτυχιο η TOEFL. στο κατω κατω τι νοημα θα εχει να δωσεις ενα πτυχιο ακομα και με μεγαλυτερη αναγνωριση αν δε μπορεις να το περασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.I.K.O.S

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Επειδή υπάρχουν αρκετά πτυχία σήμερα πιστεύω πως καλύτερο είναι να προσπαθήσεις και να δώσεις κάποιο ''σίγουρο'' πτυχίο όπως αυτό του Cambridge και του Michigan ή και το Κ.Π.Γ(Κρατικό Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας) άμα το θές μόνο για το εσωτερικό.Επίσης το Lancashire αναγνωρίστηκε!Όλα τα πτυχία είναι τα ίδια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Eve =)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Ναι αλλά έχει περιορισμένη διάρκεια ισχύος απο οτι ξέρω, οπότε δεν έχει νόημα να το δώσεις απο τώρα.
Το Cambridge Proficiency γενικά αναγνωρίζεται σχεδόν παντού.
Σε κάτι γερμανικά πανεπιστήμια που έχω ψάξει για μεταπτυχιακά (είναι στα αγγλικά) δέχονται είτε το TOEFL είτε το Cambridge Proficiency αλλά με βαθμό μεγαλύτερο ή ίσο του B.

συμφωνω απολυτα...γιατι η αδερφη μου εχει παρει το michigan αλλα τωρα που θελει να παει για μεταπτυχιακο θελουν cambridge αλλα προτίμησε να δωσει TOEFL ή ενα αλλο που δεν θυμαμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top