Γενικό -  Ποιο κατά τη γνώμη σας είναι το δυσκολότερο μάθημα στην Α' Λυκείου;

Angel

Νεοφερμένος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγώ παλι βρισκω την φυσικη λιγο δυσκολη. Το συντακτικο στα Αρχαια και η Αλγεβρα ειναι απλα θεμα τετραγωνης λογικης. δεν ειναι δα και ΤΟΣΟ δυσκολα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xαρά

Νεοφερμένος

Η xαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
θα πεθαααανω στην αλγεβραααααα
και ποτε δεν θυμαμαι αν το γραφω σωστα:P
δυσκολα,δυσκολα...ευτυχως το site με διαφωτισε οτι δεν θα μεινω μετεξεταστεα
αλλα ειναι πολυ δυσκολο...γ μενα τουλαχιστον
παρεπιπτοντως γεια σας:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntonebts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ntonebts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Ιστορια θα ελεγα καθωσ χρειαζεται αρκετη παπαγαλια και χρονο για διαβασμα ,ισωσ λιγο να με ζοριζει και η γραμματικη στα αρχαια κατα τα αλλα μια χαρα :):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

St@V$

Νεοφερμένος

Ο St@V$ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
σίγουρα η φυσική.μπορεί ισως να την πηρα με σταβο ματι λογω καθηγητη αλλα κ παλι πιστευω πως ειναι αρκετα δυσκολο μαθημα..πφφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Ιστορία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silver doe

Νεοφερμένος

Η silver doe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
εγω λεω Φυσικη αλλα σε αυτη την περιπτωση δεν φταιει το μαθημα αλλα ο καθηγητης μας...πφφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alekos17

Νεοφερμένος

Ο Alekos17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Τα αρχαια κατα τη γνωμη μου ειναι πολυ δυσκολα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sotosfp7

Νεοφερμένος

Ο sotosfp7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αρχαια :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασίλης!

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Λοιπόν, εγώ νομίζω οτι το δυσκολότερο μάθημα είναι η φυσική αν και την λατρεύω όντας το αγαπημένο μου μάθημα!!! Έχει μπόλικη ύλη και θέλει πολύ πρακτική εφαρμογή σε ασκήσεις για να την κατανοήσεις! Από κει και πέρα νομίζω πως και η άλγεβρα είναι επίσης πολύ δύσκολη!! Επίσης μεγάλος όγκος καινούριων εννοιών,αρκετά δύσκολων και πολύπλοκων! Όσο για τα αρχαία έχω να πω οτι εξαρτάται τον καθηγητή που έχεις σε πααααρα πολύ μεγαλο βαθμό [μεγαλύτερο απ οτι στα άλλα μαθήματα] και από τα κενά που έχεις από προηγούμενες τάξεις του γυμνασίου! Όπως την έπαθα εγώ!




~ΓΥΝΑΙΚΕΣ~
Δεν υπάρχει τίποτα ωραιότερο!
:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
μαλλον τα αρχαια γιατι η υλη ειναι αρκετα μεγαλη και δυσκολη...αν και το προβλημα νομιζω οτι ειναι η καθηγητρια η οποια ειναι επιεικως απαραδεκτη και την εχουμε απο τη 2α γυμνασιου με αποτελεσμα να εχουμε πολλα κενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Εμένα στην πρώτη λυκείου, όλα τα φιλολογικά με δυσκόλευαν. Θυμάμαι, στα πρώτα διαγωνίσματα (αρχαία, έκθεση, ιστορία, λογοτεχνία), ο μεγαλύτερος βαθμός που έγραψα, ήταν 12.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Α΄ Λυκείου; Όλα γελοία είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τολμηρος

Νεοφερμένος

Ο Τολμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Εμένα δεν μου αρέσουν τα αρχαία!
Προτιμώ Άλγεβρα και φυσική!

Πάντως γενικώς από τους καθηγητές στο σχολείο, ειδικά στο λύκειο δεν μπορείς να έχεις καθαρή εικόνα. Όλοι κοιτάνε τα ιδιαίτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nenOuzAkI

Νεοφερμένος

Η Rena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Πιστευς το πιο δυσκολο η φυσικη ειναι ...Μεχρι περισι ολα μου φαινοταν βατα στη φυσικη...Αλλα φετοσ , σκεφτομαι ν παω θεωριτικη τ χρονου γτ δε την παλευω αλλο..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

p0p@k!

Νεοφερμένος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
για μένα φέτος το δυσκολότερο ήταν η ιστορία:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dnaSEAGAL

Νεοφερμένος

Ο dnaSEAGAL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αλγεβρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ivanna

Νεοφερμένος

Η Anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
άλγεβρα και φυσική απλα χάλια:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomi

Νεοφερμένος

Η θωμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
μπαααα..οχι εμενα μου φαινεται οτι πολυ δυσκολα ειναι τα αρχαια...κατεβατα μεταφρασεισ..γραμματικεσ και πρασινα αλογα...ισωσ επειδη δεν μ αρεσει το μαθημα..να μ φαινεται τοσο δυσκολο..δεν ξερω...το σιγουρο ειναι οτι η κλιση μ δεν ειναι προσ τα αρχαια:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marioanna

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
τα αρχαία είναι πολλά ,πάρα πολλά !!! η άλγεβρα είναι λίγο δυσνόητη αλλά παλευεται. η φυσική πάλι είναι λογική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top