Ποιο είναι το ποσοστό εισαγωγής στο παμακ

elenika

Νεοφερμένος

Η elenika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Σαν μαθήτρια γ ΕΠΑΛ που γράφω πανελλαδικές φέτος ανησυχώ για το πλήθος των παιδιών που θέλουν να μπουν σε ένα συγκεκριμένο τμήμα Πανεπιστημίου. Έχω ακούσει πως τα πανεπιστήμια παίρνουν από 5-10% κάτι που φυσικά μου φαίνεται άδικο διότι μπορεί να μαθήματα να θεωρούνται πιο εύκολα αλλά όχι ο ανταγωνισμός. Οπότε σε περίπτωση που ξέρετε ή ξέρετε κάποια ιστοσελίδα που δείχνει το ποσοστό εισαγωγής ενός τμήματος, πόσα παιδιά δέχονται και ποια είναι η ελάχιστη βάση εισαγωγής... Θα με βοηθούσε πολύ<3
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,720 μηνύματα.
Σαν μαθήτρια γ ΕΠΑΛ που γράφω πανελλαδικές φέτος ανησυχώ για το πλήθος των παιδιών που θέλουν να μπουν σε ένα συγκεκριμένο τμήμα Πανεπιστημίου. Έχω ακούσει πως τα πανεπιστήμια παίρνουν από 5-10% κάτι που φυσικά μου φαίνεται άδικο διότι μπορεί να μαθήματα να θεωρούνται πιο εύκολα αλλά όχι ο ανταγωνισμός. Οπότε σε περίπτωση που ξέρετε ή ξέρετε κάποια ιστοσελίδα που δείχνει το ποσοστό εισαγωγής ενός τμήματος, πόσα παιδιά δέχονται και ποια είναι η ελάχιστη βάση εισαγωγής... Θα με βοηθούσε πολύ<3
Οι σχολες του παμακ ειναι 4ετεις και επομενως το 10% ειναι λογισμενο για τα επαλ.
Για να δεις τον ακριβη αριθμο εισακτεων ,βασεις και εβε που θελεις μπορει να κτυπησεις την διεύθυνση
 

Συνημμένα

  • ΒΑΣΕΙΣ_ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΠΑΛ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ_ΠΑΝΕΛ.2023.xls
    202 KB · Εμφανίσεις: 36
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top