Ποια είναι η ευκολότερη τάξη στο γυμνάσιο;

Ποια είναι η ευκολότερη τάξη στο γυμνάσιο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 146)
  • Όλες το ίδιο είναι

    Ψήφοι: 18 12.3%
  • Η Α' γυμνασίου

    Ψήφοι: 54 37.0%
  • Η Β' γυμνασίου

    Ψήφοι: 26 17.8%
  • Η Γ' γυμνασίου

    Ψήφοι: 48 32.9%

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
ναι ομως δεν εχει βιολογια μονο η α και η γ εχουν.ιστορια το λεω γιατι τα μεσαιωνικα χρονια ειναι βαρετα και τα βαριεμαι .οτι αν ειναι κακο γραμμενο δεν με πειραζει τοσο πολυ γιατι την θεωρια στα μαθηματια μεσω τοιν ασκησεων του σχολειου βγαζω την θεωρια την μαθαινε και υστερα κανω εξασκηση μεσω τον ασκησεων και των παραδειγματων!!!απλως το λεω λογω του οτι αν εχει φρασεις που δεν καταλαβαινω προσπαθω να της καταλαβω και ετσι μου περνει ωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
η Α' Γυμνασιου 100%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
εγω τον Σεπτεμβριο παω γ γυμνασιου και δεν ξερω πως ειναι αλλα αν ειναι να επιλεξω μεταξυ α και β ευκολοτερη μου φανηκε η β!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tatoulis

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Η πρώτη γυμνασίου πιστεύω είναι η πιο εύκολη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Όλες το ίδιο είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Απόσο θυμάμαι η α γυμνασίου.Δεν έχει ούτε φυσική,ούτε χημαία και στα μαθηματικά δεν είχαμε μάθει ούτε τα πρόσημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Απόσο θυμάμαι η α λυκείου.Δεν έχει ούτε φυσική,ούτε χημαία και στα μαθηματικά δεν είχαμε μάθει ούτε τα πρόσημα.

Εισαι σιγουρος αγαπητε;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Η άτιμη η συνήθεια.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Δικαιολογιες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
κοιτάξτε...από θέμα μαθημάτων πιο εύκολη είναι η α'γυμνασίου...αλλά από θέμα συνήθειας είναι η β'γυμνασίου...εγώ για παράδειγμα φέτος στις εξετάσεις ήμουν πολύ πιο χαλαρή από πέρυσι..όπως και στους βαθμούς και στα διαγωνίσματα γιατί ή ξερα τι με περίμενε!!οπότε τώρα πιο εύκολη μου φαίνεται η α'γυμνασίου...κατανοώ όμως και το ζόρι αυτών που είναι καινούριοι στο γυμνάσιο αλλά υπομονή παιδιά..όλα θέμα συνήθειας είναι..και να δείτε που το γυμνάσιο θα σας αρέσει περισσότερο από το δημοτικό!!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά καμία δε με δυσκόλεψε σε μεγάλο βαθμό!! Με το διάβασμα, όλα είναι πιο εύκολα!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
Η Γ' γυμνασίου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Κ για μένα η ευκολότερη τάξη η γ γυμνασίου ήταν!!!:D:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nata5saa

Νεοφερμένος

Η nata5saa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιάαα! Η Β' Γυμνασίου η πιο εύκολη ειναι! μεχρι και την ιστορια που την μισώ μου ειχε αρεσει. Παρόλο που η τρίτη τάξη ήτανε η πιο αστία γιατι ήμασταν και οι "μεγάλοι" του γυμνασίου πιστεύω πως η Β' ητανε η πιο εύκολη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
και εγω πιστευω οτι η β ηταν πιο ευκολη.......τα μαθηματα ηταν πιο ευκολα κατα τη γνωμη μου... αλλα ενταξη ολες ηταν ευκολες σε γενικες γραμμες.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rodama

Νεοφερμένος

Η rodama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Κοιτά Α Γυμνασίου σε έχουν στα όπα όπα και όλα μέλι γάλα! Β Γυμνασίου όλα είναι μια χαρά εκτός από την Ιστορία ( μπλιαχχχ..) και στην Γ Γυμνασίου κάνεις τον σταυρό σου μπας και έρθει η Τριήμερη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
εγω ειμαι ακομη πρωτη γυμνασιου αλλα γενικα οι φιλες μου μου λενε οτι η Γ' ειναι πιο ευκολη..δεν ξερω..!:ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rodama

Νεοφερμένος

Η rodama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Κοίτα δεν λέω πως είναι και τελείως χάλια απλά είναι απίστευτα βαρετά έχει δυσκολότερο πρόγραμμα εξετάσεων από τις άλλες τάξεις...Και έπειτα πάντα όσο μεγαλώνεις τόσο αναπολείς τις παλιές καλές εποχές :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Manthak47

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Για εμένα η Β' Γυμνασίου είναι η καλύτερη χρονιά ever!
Και όχι μόνο σαν Β' Γυμνασίου, αλλά γενικά σαν χρονιά. Μου είχαν έρθει όλα τότε όπως τα ήθελα! Μια ζωή θα θέλω να ξαναζήσω στιγμές σαν κι εκείνες.
Σαν άποψη τάξης τώρα, είναι η πιο εύκολη για τους εξής λόγους:
- Δεν έχεις τόσο διάβασμα όσο στη Γ.
- Μετά από ένα χρόνο στην Α έμαθες τι εστί Γυμνάσιο.
- Τα μαθήματα έχουν ευχάριστη ύλη.
- Έχεις ήδη αποκτήσει καινούργιους φίλους (σε περίπτωση που η ατυχία σου σ' έκανε να χάσεις τους παλιούς).
- Δεν μετράν οι βαθμοί σου για το απολυτήριο του Γυμνασίου.
- Αρχίζεις και ασχολείσαι με πράγματα που έχουν πρακτικό ενδιαφέρον, όπως είναι οι κινήσεις της φυσικής, τα αρχαία που σου μαθαίνουν να μιλάς τα ελληνικά σαν άνθρωπος, κλπ.

Στη χρονιά μου μάλιστα τα πράγματα ήταν ακόμη καλύτερα γιατί:
- Είχαν αλλάξει τα μισά βιβλία και όσα έμειναν ήταν πολύ καλά.
- Οι καθηγητές που μας είχαν ήταν καλοί (στην Α και στη Γ γιατί παν όλα τα μπάζα δεν κατάλαβα ποτέ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Manthak47

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
...Και έπειτα πάντα όσο μεγαλώνεις τόσο αναπολείς τις παλιές καλές εποχές :Ρ
Πες το ψέμματα... Κάθε μέρα θέλω να γυρίσω πίσω στο χρόνο και να ξεχάσω ότι υπάρχει στο λεξιλόγιο των ελλήνων η λέξη "λύκειο"...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top