Γενικό -  Ποια είναι η γνώμη σας για την Α' Λυκείου;

'Ερικα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ερικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
+φωνω
!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Για μένα το μεγαλύτερο «πρόβλημα» στην Α' Λυκείου είναι η Άλγεβρα, και για τους wanna-be θεωρητικάριους, αλλά και για τους wanna-be θετικούς / τεχνολογικούς.

Κι αυτό γιατί σε εισάγει στην έννοια της απόδειξης και σε έναν ορθολογιστικό τρόπο σκέψης που δεν υπήρχε στο Γυμνάσιο.

Βασικότατο φυσικά μάθημα για όσους θέλουν 2ο-3ο-4ο-5ο πεδίο. Επίσης η Φυσική της Α' Λυκείου είναι προαπαιτούμενη για την Φυσική Κατεύθυνσης της Γ' Λυκείου: χωρίς αυτήν δεν πας πουθενά.

Στη Β' Λυκείου και να μην την παρακολουθήσετε χρειάζεστε 1-2 μόλις πράγματα από εκεί που μπορούν να καλυφθούν (κατά τη γνώμη μου). Αλλά όσοι έχετε ήδη καταλήξει στο ότι δεν θέλετε να βλέπετε άλλα αρχαία, δώστε βάση στα Φυσικομαθηματικά - και κάντε υπομονή με τις έξι (6!!!) ώρες αρχαία, μία χρονιά είναι, θα περάσει.


Συμφωνώ απολύτως μαζί σου για την Άλγεβρα... Ενώ στο γυμνάσιο είχαμε το απλό παραγοντοποίση - ταυτότητες τώρα μπλέκονται πολύ περισσότερα και γενικότερα αλλάζει η φιλοσοφαία της απόδειξης...Εγώ δεν έχω προσαρμοστεί ακόμα και γι' αυτό σε κάποιες αποδείξεις τα βρίσκω σκούρα:P αλλά που θα μου πάει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sed

Νεοφερμένος

Ο Στάθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Δεν έχω πρόβλημα με την 1η λυκείου… έχω ώμος με το λύκειο Ο_ο με την τσίμπλα στο μάτι μας λέει ο άλλος να πούμε τον εθνικό ύμνο!! ΕΛΕΟΣ!! Α και στο γυμνάσιο εμείς στο διάλειμμα κάναμε κύκλους( γύρο από το σχολείο περπατώντας δηλαδή…) το λύκειο δεν έχει τέτοια πράγματα L έχει μόνο πέρα δοθε… καλά μην μιλήσω για τα πρωτάκια >_>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εμενα μ τη δινει που ολοι οι καθηγητες μας λενε απο τωρα για τη γ λυκειου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicole

Νεοφερμένος

Η Νικολέττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Και σε εμένα δεν μου φάνηκε και ιδιαίτερα εύκολη. Μέτρια μάλλον. Ίσως να ήταν η αλλαγή από γυμνάσιο σε λύκειο γιατί αυτό έγινε κυρίως στην αρχή.


+ΦΩΝΩ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sed

Νεοφερμένος

Ο Στάθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
εμενα μ τη δινει που ολοι οι καθηγητες μας λενε απο τωρα για τη γ λυκειου
Ναι είναι και αυτό…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kass0la

Νεοφερμένος

Η Kassy Christina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Μεχρι στιγμης μου αρεσει αρκετα αν και θελει λιωσιμο στο διαβασμα..:( Αλλα μου λειπει το γυμνασιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
μμ.. δε τα βρισκω ιδιαιτερα δυσκολα τα πραγματα..
σιγουρα ειναι πιο απαιτητικα τα πραγματα απ' οτι στο γυμνασιο αλλα τι να κανουμε, λυκειο ειμαστε τωρα, μη τα θελουμε και ολα δικα μας!

Το προβλημα μου ειναι ο αρχαιος μας ο γκεης και οι 8 ωρες αρχαια τη βδομαδα.Γενικα.. ειναι προβλημα και τα θεωρητικα που δε γουσταρω ΚΑΘΟΛΟΥ.. Καλα για την ιστορια δε το συζητω.. να 'ναι καλα οι υπογραμμιστηρες που το εχω κανει λιγο πιο καρναβαλιστικο το βιβλιο και διαβαζεται πλεον.. με εκφραζουν τα χρωματα βλεπετε...:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
οταν λες 8 ωρες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Lmao.

Τα αρχαια στην Α' Λυκειου ειναι 6 ωρες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Lmao.

Τα αρχαια στην Α' Λυκειου ειναι 6 ωρες ;)

Εμείς κάνουμε 7...:PΗ κοπέλα μπορεί να κάνει 8...ιδιωτικό βλέπετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
και εμεις ιδιωτικο ειμεθα αλλα κανουμε 5...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
και εμεις ιδιωτικο ειμεθα αλλα κανουμε 5...

5??????????Πιο λίγες και από το δημόσιο????Αλλά εσείς νομίζω κάνετε γαλλικά κάθε μέρα γι αυτό μάλλον κάνετε πιο λίγες ώρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ναι εχουμε τη χαρα να κανουμε καθε μερα γαλλικη λογοτεχνεια για το σορμπονε 2:help::help::giveup::giveup::whatever::whatever::mpam::mpam::mpam: ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
ναι εχουμε τη χαρα να κανουμε καθε μερα γαλλικη λογοτεχνεια για το σορμπονε 2:help::help::giveup::giveup::whatever::whatever::mpam::mpam::mpam: ...


Γτ ρε συ?Ωραία είναι...Εγώ τουλάχιστον τα λατρεύω τα γαλλικά!:)

εξαρταται απο το επιπεδο μαρακι... και εγω στο τελος τελος τα σιχαθηκα...


Μπα δν νομίζω να τα σιχαθώ ποτέ!Από την αρχή μου άρεσαν...Για παράδειγμα τα αγγλικά στην αρχή δν μου άρεσαν πλ αλλά τώρα εδώ και 2 χρόνια μου αρέσουν πλ!!!!Άρα μάλλον για μένα δν έχει να κάνει το επίπεδο!:):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
τι επιπεδο εισαι στα γαλλικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
το β2 καλα ειναι... ο μιχαλης εφτασε μεχρι Γ2 το ιδιο και εγω... εγω προσωπικα τα μισω τα γαλλικα ειδικα στο σορμπονε :mad2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna93

Νεοφερμένος

Η Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Τ Ε Λ Ε Ι Α ! !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
A συμπολίτισσα δε σε βρίσκω σωστή...:D

Τα αρχαία είναι απλά..για ενέσεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top