Γενικό -  Ποια είναι η γνώμη σας για την Α' Λυκείου;

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Κλαις για τους βαθμούς της α λυκείου;Εγώ που μάλλον θα χάσω μόρια από τους φετινούς για μαλακίες τι να πω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Εδώ τα "πρωτάκια" του Λυκείου θα γράφουμε τις πρώτες μας εμπειρίες,τις αλλαγές αλλά και τις πρώτες μας εντυπώσεις:clapup:

Λοιπόν εγώ για πρώτα μέρα τι να σας πω; Η υποδομη του σχολειου χειριστη,με βαλανε σε ενα τμημα με καθυστερημενα:Pκαι βιβλιαααα:whistle::whistle::whistle:(ουτε λογος) -λογικο- Δεν ξερω ειναι πολλοι αγνωστοι που θελω να γνωρισω:P:clapup: Ευτυχως οταν μπουμε σε τμηματα με βαση την γλωσσα θα ξεκαθαρισουν τα πραγματα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εδώ τα "πρωτάκια" του Λυκείου θα γράφουμε τις πρώτες μας εμπειρίες,τις αλλαγές αλλά και τις πρώτες μας εντυπώσεις:clapup:

Λοιπόν εγώ για πρώτα μέρα τι να σας πω; Η υποδομη του σχολειου χειριστη,με βαλανε σε ενα τμημα με καθυστερημενα:Pκαι βιβλιαααα:whistle::whistle::whistle:(ουτε λογος) -λογικο- Δεν ξερω ειναι πολλοι αγνωστοι που θελω να γνωρισω:P:clapup: Ευτυχως οταν μπουμε σε τμηματα με βαση την γλωσσα θα ξεκαθαρισουν τα πραγματα:hmm:
Η οση εμπειρια που εχω ως μαθητης α λυκειου ( 1 μερα ) ηταν η πρωτη μερα για τον πεο . Γιατι εμ δεν πειραμε βιβλια εμ δεν μας χωρσαν σε ταξεις να ξερω με ποιους μαλακες ειμαι .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aris1412

Νεοφερμένος

Ο Aris1412 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Εγώ είμαι σχεδόν με τα ίδια παιδιά (Ο Θεός να τα κάνει :P ) που ήμουν και στο γυμνάσιο. Βιβλία δεν μας έδωσαν φυσικά. :Ρ Κάτι φωτοτυπίες απο μερικά μαθήματα μόνο. Κατα τ'αλλα φαίνεται να είναι καλύτερα απο το γυμνασιο. Κυρίως στην καθαριότητα του κτηρίου :wacko: :P Στο γυμνάσιο ήταν λες και κάναμε μάθημα σε μαντρί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
απο οτι καταλαβα οι πιο τυχεροι ειμαστε εμεις που πειταμε 8 βιβλια!! καλα ενταξει τι να λεει τρ?? 26 παιδια σ εναα τμημα?????? ελεος εκει μεςσα δν 9α γινεται μα9ημα χαμος.... και ολοι οι κα9ηγητες ειναι ηλικιωμενοι.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Η μονοήμερη εμπειρία μου στο λύκειο ήταν λίγο...αδιάφορη.
Φτάσαμε ακριβώς 9 που ήταν ο αγιασμός και ξεκίνησε κατευθείαν. Μας χώρισαν σε τάξεις είμαι με όλους τους συμμαθητές απ το γυμνάσιο και κάποιους από άλλα γυμνάσια. Το σχολείο δεν κατάφερα να το δω γιατί η τάξη μας είναι μόλις μπαίνουμε και χρεισιμοποιούνταν για ενημέρωση γονέων. Εκτός αυτού δεν είχε θρανία και τα βάλαμε εμείς:mad:
Για βιβλία φυσικά ούτε λόγος! Τίποτα. Ούτε μίσό! Τς τς τς. Τώρα εγώ πιο βιβλίο θα ξεφυλλίσω όπως κάνω κάθε χρόνο τέτοια μέρα ε:cry_x:?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
τκλα πλακα πλακα ειμαστε οι πιο τυχεροι πηραμε τουλαχιστον 8 βιβλια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
Εμείς στο τμήμα είμαστε γύρω στα 16 παιδιά (ευτυχώς) εκ των οποίων τα 12 δεν τα ξέρω και με τα υπόλοιπα που τα ήξερα από το γυμνάσιο δεν κάναμε ιδιαίτερη παρέα:/:, αλλά δεν πειράζει θα γνωριστούμε..... Βιβλια πήρα 5 αλλά είμαι χαρούμενη (άλλοι πήραν 3)... Καθηγητές έχουμε μόνο 3 και αύριο θα κάνουμε 4ωρο... Εντάξει το κτίριο δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση αλλά καλύτερα από το γυμνάσιο είναι....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
16??? ποσο τυχερη παιζει να σαι... τουλαχιστον 9α κανεις μα9ημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εχμ..εγώ ένιωσα παράξενα από ότι εσείς από αυτά που γράφετε. :P

Κατάλαβα απότομα ότι μεγάλωσα..θυμάμαι τον εαυτό μου μικρή. Πότε πήγα δημοτικό, πότε τελείωσα το γυμνάσιο και τώρα τι; Μόνο 3 χρόνια και θα αναλάβω την ζωή στα χέρια μου.
Δεν μπορώ να το εξηγήσω ακριβώς, εξάλλου δεν μπορούμε πάντα να περιγράψουμε τα συναισθήματα μας. ;)

Εμείς κάναμε κανονικά αγιασμό και μας μοίρασαν σε τμήματα. Βίβλια δεν μας έδωσαν, αλλά μας είπαν ότι μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα μας δώσουν DVD. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Τέλεια όλα. Η τάξη η ίδια, οι καθηγητές αρκετά καλοί και τα νέα παιδιά συμπαθητικότατα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sirenia

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
16??? ποσο τυχερη παιζει να σαι... τουλαχιστον 9α κανεις μα9ημα.

εγώ πέρσι έκανα με άλλους 14 και δεν λες πως έκανα και ιδαίτερο μάθημα! γινόταν τρομερή φασαρία:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
αναλογα δημητρα δν ξερεις και εμεις που μαστε 26 μπορει να κανουμε ησυχια (δν το βλεπω) και να κανουμε κανονικο μα9ημα! τελως παντων... 9α περασει και αυτος ο χρονος και 9α ειναι τελειος οπως και αυτοι που περασαν!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Σ Κ Α Τ Α.στις 11 αρχισε ο αγιασμος,με εβαλαν σε τμημα στο οποιο υπαρχει μονο 1 παιδια που κανω παρεα.Η φιλολογος με πηρε με κακο ματι επειδη ειπα οτι παω προς θετικη κατευθυνση,τα περισσοτερα παιδια ειναι κοριτσια και ειναι ψωνισμενα και οχι ωραια για τα δικα μου γουστα.τα αλλα αγορια ειναι πολυ "δηθεν" με εξαιρεση 2 παιδια που παρατηρησα.πηραμε 3 βιβλια.τα 2 τα εχουμε απο γυμνασιο και φυγαμε στη 1..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,065 μηνύματα.
....οταν μπουμε σε τμηματα με βαση την γλωσσα ...
Ίσως κάνω λάθος, αλλά νομίζω ότι με το "νέο λύκειο" από την Α τάξη από φέτος, μόνη ξένη γλώσσα είναι τα Αγγλικά και οι άλλες καταργούνται...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
αγγλικα 9α ναι και καλα βασικο μα9ημα! αλλα μα9ημαα δν προκειται να γινεται.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ίσως κάνω λάθος, αλλά νομίζω ότι με το "νέο λύκειο" από την Α τάξη από φέτος, μόνη ξένη γλώσσα είναι τα Αγγλικά και οι άλλες καταργούνται...


Δυστυχως οχι σε μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Νομίζω πως σε κάποια σχολεία υπάρχει η δυνατότητα επιλογής άλλης γλώσσας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rea-l-love

Νεοφερμένος

Η rea-l-love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγώ παίζει να είμαι και η πιο χαρούμενη μαθήτρια 1ης Λυκείου!!!!!Ξετρελάθηκα!!Αυτό βέβαια μπορεί να συνέβη επειδή ήταν τόσο χάλια το γυμνάσιό μας που δεν θα μπορούσε το λύκειο να είναι χειρότερο...Το κτίριο σαθώς καλύτερο από το γυμνάσιο που ήταν πάνω στο βουνό και με ατελείωτεσ σκάλες,στην τάξη είμαστε μόνο 15 παιδιά από τα οποία δεν γνωρίζω μόνο τα δύο.Το βασικότερο όμως είναι ότι τα παιδιά στο λύκειο μου φάνηκαν πιο φιλικά και έγινα αμέσως πολύ κοινωνική και γνώρισα μερικούς.....Υπάρχουν επίσης πολλά ακόμα ενδιαφέροντα άτομα που θα ήθελα να γνωρίσω και ανυπομονώ......;)Να φανταστείτε περιμένω πώς και πώς να έρθει η επόμενη μέρα να ξαναπάω.......Ααα ούτε σε εμάς έδωσαν βιβλια και αύριο θα κάνουμε μόνο 4 ώρες:(.
Ελπίζω πάντως η χαρά να κρατήσει και μέχρι το τέλος της χρονιάς...........:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Για δευτερη μερα γνωρισαμε 2 καθηγητριες φιλολογους,εκ των οποιων η μια ειναι τρελαμενη και μισει αυτα:

Mini-skirt-01.jpg

και εναν εξαιρετο μαθηματικο που δεν χρησιμοποιει μπλοκακι :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top