Ποια είναι η αγαπημένη σας εποχή και γιατί ;

Ποια είναι η αγαπημένη σας εποχή ;
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 36)
  • Άνοιξη

  • Καλοκαίρι

  • Φθινόπωρο

  • Χειμώνας


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Giorgkalo

Νεοφερμένος

Ο Giorgkalo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Κάτσε ακόμα δεν είδαμε τίποτα από καλοκαίρι. Έρχεται καύσωνας όλο τον Ιούλη και δυσοίωνες προβλέψεις κάνουν λόγο για σκληρό καύσωνα τον Αύγουστο. Κατακόκκινη φαίνεται η Ελλάδα σε χάρτες. Ας ευχηθούμε να μην επαληθευτούν.
Ναι δυστηχως δεν εχουν αρχισει ακομα οι πολλες ζεστες...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Βλέπω ότι υπάρχει ομόφωνα μια απέχθεια απέναντι στο καλοκαίρι... :P

Δεν θα διαφοροποιηθώ. Το σιχαίνομαι από τα βάθη της καρδιάς και της ψυχής μου. Δεν μπορώ να ανεχθώ τους καύσωνες, δεν ενθουσιάζομαι ιδιαίτερα να πηγαίνω για μπάνιο σε παραλίες (είμαι λάτρης του βουνού και της πεζοπορίας, όλες τις εποχές). Το μόνο ενδιαφέρον που βρίσκω σε αυτό είναι φυσικά η δουλειά μου, οι ανασκαφές. Αλλά κι αυτές είναι ανυπόφορες ώρες ώρες με τόσο υψηλές θερμοκρασίες.

Η άνοιξη θα έλεγα ότι μου περνά λίγο αδιάφορη, παρ' ότι έχω γιορτή και γενέθλια τότε.

Το φθινόπωρο και ο χειμώνας αποτελούν μεγάλη αγάπη και αποτελούν για εμένα μία αδιάσπαστη συνέχεια (παρά τις διαφορές στις θερμοκρασίες βεβαίως), η οποία σηματοδοτείται από κλίμα που προτιμώ, από μέγιστη παραγωγικότητα και εν γένει από πιο ποιοτική διαχείριση του χρόνου μου. Εννοείται τα Χριστούγεννα δίνουν ακόμη μεγαλύτερη αξία στο χειμώνα :happy:
Συμφ
Βλέπω ότι υπάρχει ομόφωνα μια απέχθεια απέναντι στο καλοκαίρι... :P

Δεν θα διαφοροποιηθώ. Το σιχαίνομαι από τα βάθη της καρδιάς και της ψυχής μου. Δεν μπορώ να ανεχθώ τους καύσωνες, δεν ενθουσιάζομαι ιδιαίτερα να πηγαίνω για μπάνιο σε παραλίες (είμαι λάτρης του βουνού και της πεζοπορίας, όλες τις εποχές). Το μόνο ενδιαφέρον που βρίσκω σε αυτό είναι φυσικά η δουλειά μου, οι ανασκαφές. Αλλά κι αυτές είναι ανυπόφορες ώρες ώρες με τόσο υψηλές θερμοκρασίες.

Η άνοιξη θα έλεγα ότι μου περνά λίγο αδιάφορη, παρ' ότι έχω γιορτή και γενέθλια τότε.

Το φθινόπωρο και ο χειμώνας αποτελούν μεγάλη αγάπη και αποτελούν για εμένα μία αδιάσπαστη συνέχεια (παρά τις διαφορές στις θερμοκρασίες βεβαίως), η οποία σηματοδοτείται από κλίμα που προτιμώ, από μέγιστη παραγωγικότητα και εν γένει από πιο ποιοτική διαχείριση του χρόνου μου. Εννοείται τα Χριστούγεννα δίνουν ακόμη μεγαλύτερη αξία στο χειμώνα :happy:
Συμφωνω!
Το φθινωπορο μου αρεσει κ γιατι νυχτωνει πιο νωρις...Η νυχτα ειναι πιο ενδιαφερουσα νομιζω ειδικα αυτον τον καιρο😁
 

Abiogenesis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Abiogenesis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Χειμώνας μονοοοοοοο. Το καλοκαίρι είναι αισχρότατο και δεν βγαίνει με τίποτα. Ειδικά άμα είσαι φτωχομπινεδάκι περνάς εφιαλτικά άσχημα
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,035 μηνύματα.
Σιωπηλοί αυτοί που ψήφισαν το καλοκαίρι πάντως:ropalo:.
 

Reader

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 162 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,035 μηνύματα.
Είναι επειδή πρώτοι πλακώσαμε στις απαντήσεις εμείς που ψηφίσαμε τον χειμώνα.
Βασικά, ο χειμώνας μου αρέσει και εμένα πάρα πολύ μεν λόγω των ήσυχων κρύων βραδιών, ειδικά με μια ταινιούλα ή έστω μια βόλτα είναι πολύ atmospheric.

Αλλά όταν το ψοφόκρυο φτάνει στο ζενίθ, δεν έχεις το κουράγιο να βγεις απο τα παπλώματα να πας ούτε τουαλέτα. Οπότε για αυτό το έριξα φθινόπωρο τελικά :hehe:.

Το καλοκαίρι τώρα έχει σνομπιστεί ακραία λογικά γιατί οι περισσότεροι εδώ απο οτι αντιλαμβάνομαι-όπως είναι αναμενόμενο-δεν είμαστε party animals. Εαν πηγαίνεις διακοπές σε νησιά κτλπ. λογικά και το καλοκαίρι μια χαρά είναι.
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5,187 μηνύματα.
αρχίζει να πεφτει η θερμοκρασια και να βλεπω συννεφα στον ουρανό και οριακα βγαινω στο μπαλκονι να σκιζω μπλουζες και να ουρλιαζω απο την ηδονη
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,035 μηνύματα.
αρχίζει να πεφτει η θερμοκρασια και να βλεπω συννεφα στον ουρανό και οριακα βγαινω στο μπαλκονι να σκιζω μπλουζες και να ουρλιαζω απο την ηδονη
Μετά από 2 + 1/3 μήνες αφόρητης ζέστης, πρέπει να δροσίσει πολύ και για πολύ για να φτάσω στο σημείο που λες :hehe:.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,294 μηνύματα.
Το καλοκαίρι τώρα έχει σνομπιστεί ακραία λογικά γιατί οι περισσότεροι εδώ απο οτι αντιλαμβάνομαι-όπως είναι αναμενόμενο-δεν είμαστε party animals. Εαν πηγαίνεις διακοπές σε νησιά κτλπ. λογικά και το καλοκαίρι μια χαρά είναι.
Το αντίθετο θα έλεγα
Όταν είναι καλοκαίρι ακόμα και στην πόλη να είσαι είναι πολύ ωραία , μπορείς να πας για ένα μπάνιο , για μια βόλτα , νυχτώνει αργά , έχει αρκετό κόσμο έξω και γενικά επικρατεί ένα κλίμα ζωντάνιας, επίσης μπορείς να περάσεις καλά με λίγα ή και καθόλου χρήματα (μια απλή βόλτα στην παραλία με μουσική )
Όταν είναι χειμώνας όλοι κλείνονται μέσα , βγαίνεις έξω δεν κυκλοφορεί ψυχή , και το χειρότερο μου είναι ότι νυχτώνει από τις 5 :cry_x:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,380 μηνύματα.
Το καλοκαιρι ειναι πορωση ...μετα την ανοιξη βεβαια αυτη ειναι πιο πιο...
Αλλα αυτο το καλοκαιρι ειναι αλλο πραμα ..αν δεν μπορεις να πας θαλλασα να κατσεις να πιεις ενα καφε ..ε τι?
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5,187 μηνύματα.
Αλλά όταν το ψοφόκρυο φτάνει στο ζενίθ, δεν έχεις το κουράγιο να βγεις απο τα παπλώματα να πας ούτε τουαλέτα. Οπότε για αυτό το έριξα φθινόπωρο τελικά :hehe:.
το εν λογω ψοφόκρυο ειναι 10 βαθμοί κελσίου.
Σε κανα δυο τρια χρονακια θα κανουμε χριστουγεννα με κουνούπια... Εχω γνωστό στην πολωνία που τώρα, αυγουστο εχει 13 βαθμους κελσίου..
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,035 μηνύματα.
Το αντίθετο θα έλεγα
Όταν είναι καλοκαίρι ακόμα και στην πόλη να είσαι είναι πολύ ωραία , μπορείς να πας για ένα μπάνιο , για μια βόλτα , νυχτώνει αργά , έχει αρκετό κόσμο έξω και γενικά επικρατεί ένα κλίμα ζωντάνιας, επίσης μπορείς να περάσεις καλά με λίγα ή και καθόλου χρήματα (μια απλή βόλτα στην παραλία με μουσική )
Όταν είναι χειμώνας όλοι κλείνονται μέσα , βγαίνεις έξω δεν κυκλοφορεί ψυχή , και το χειρότερο μου είναι ότι νυχτώνει από τις 5 :cry_x:

Το καλοκαίρι στην Αθήνα είναι σκατά γενικά. Τα πάντα βράζουν λόγω καύσωνα και πυκνής δόμησης το οποίο σε εξαντλεί φουλ, ειδικά αυτούς που δεν τους αρέσει η παραλία. Τα μέσα αργούν ανυπόφορα πολύ ενώ μερικά, συμπεριλαμβανομένου και του μετρό, δεν έχουν κλιματισμό. Φέτος ειδικά μια απλή βόλτα να κάνεις, και βλέπεις κοπάδια από κατσαρίδες, μερικές και ιπτάμενες ενώ δεν φυσάει καν αρκετά για να πεις ότι ξεσκας.

Στα θετικά ότι η ημέρα διαρκεί πράγματι περισσότερο που σου δίνει περισσότερη ενέργεια να κάνεις πράγματα, και ότι μπορείς να πας να αραξεις κάπου με λίγο φαγητό.

Τον χειμώνα τον προτιμώ περισσότερο ακριβώς γιατί όλοι κλείνονται μέσα, το οποίο συμπεριλαμβάνει και διάφορους ενοχλητικούς. Μπορείς να βγεις βόλτα με έναν φίλο ή μια φίλη σου και να συζητήσετε ήρεμα, με απόλυτη ησυχία και κουκουλιασμενοι, το οποίο το βρίσκω πολύ atmospheric. Ειδικά εάν υπάρχει θάλασσα κοντά, αξίζει φουλ. Ψοφας από το κρύο βέβαια, αλλά worths it.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

το εν λογω ψοφόκρυο ειναι 10 βαθμοί κελσίου.
Σε κανα δυο τρια χρονακια θα κανουμε χριστουγεννα με κουνούπια... Εχω γνωστό στην πολωνία που τώρα, αυγουστο εχει 13 βαθμους κελσίου..
Γιατί τα προηγούμενα Χριστούγεννα δεν είχαμε κουνουπακια ; :hehe:
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,294 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,035 μηνύματα.
Αααα εμένα μου αρέσει πάρα πολύ !
Εν τω μεταξύ αυτό που λένε ότι η Αθήνα το καλοκαίρι είναι άδεια δεν ισχύει καθόλου
Πριν μερικά καλοκαίρια σε έναν βαθμό ίσχυε. Έμπαινες μέσα στο μετρό και ήταν το πολύ 2-3 άτομα στο βαγόνι.

Τώρα ακόμα και Έλληνες να μην έχει, που πλέον έχει, θα έχει κυριολεκτικά ορδές από τουρίστες.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,294 μηνύματα.
Πριν μερικά καλοκαίρια σε έναν βαθμό ίσχυε. Έμπαινες μέσα στο μετρό και ήταν το πολύ 2-3 άτομα στο βαγόνι.

Τώρα ακόμα και Έλληνες να μην έχει, που πλέον έχει, θα έχει κυριολεκτικά ορδές από τουρίστες.
Ε ναι αφού δεν λείπουν όλοι όλον τον Αύγουστο, κάποιοι παίρνουν άδεια πιο πριν η πιο μετά, επίσης ναι είναι έχει πάρα πολλούς τουρίστες
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,035 μηνύματα.
Ε ναι αφού δεν λείπουν όλοι όλον τον Αύγουστο, κάποιοι παίρνουν άδεια πιο πριν η πιο μετά, επίσης ναι είναι έχει πάρα πολλούς τουρίστες
Εισακούστηκαν οι προσευχές του Πορτοσαλτε...μην πηγαίνουμε όλοι για διακοπές τον Αύγουστο και ενοχλήσουμε τους τουρίστες :bleh:.

Ε λογικο τοτε υπηρχε λιγο χρημα στην ακρη για διακοπες. 🤣
Τωρα μας βλέπω να βολευομαστε με πλαστικές πισίνες από τα Jumbo :hehe:.
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.

Nala

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 872 μηνύματα.
Καλοκαιράκι βραδινό μπανακι
Καλοκαίρι για πάντα!!
Ήλιος, φως, αλλάζει όλη η διάθεση μου
Δεν μπορώ να ακούω τον χειμώνα βροχή και ναι πρέπει να σηκωθώ να πάω σχολη##
Αν είναι να κάθομαι σπίτι και να χουζουρευω καλά είναι
Ωραία ανάλαφρα καλοκαιρινά ρούχα, με χρώμα και όχι τα σκούρα του χειμώνα
Διακοπές, θάλασσα, κοκτέιλ, ποτάκια, παράδεισος
Μετά ακολουθεί η άνοιξη, Απρίλιος και Μάιος, από μέσα Οκτωβρίου και ειδικά ο Νοέμβριος ο χειρότερος μου, ε μετά ευτυχώς γιορτές, απόκριες, Πάσχα, τσουπ ήρθε πάλι το
ΓΛΥΚΌ Καλοκαιράκι :swimming::swimming::swimming:
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,035 μηνύματα.
Στην μπανιερα και πολυ μας ειναι βασικα 😂
Well, θεωρητικά πρέπει να αφήνει την ίδια αίσθηση στο σώμα και να διατηρείσαι δροσερός για ώρες μετά . Φυσικά χάνεις και κάποια άλλα καλά όπως ας πούμε τον ήλιο, την άμμο, το αεράκι και την θέα...αλλά γλιτώνεις από αυτά τα αξιαγάπητα παιδάκια που ουρλιάζουν και τρέχουν πάνω κάτω όλη μέρα καθώς και τους τύπους που κοπανάνε τις ρακέτες όλη μερα και ενίοτε βαράνε και εσένα καμιά δεκαριά φορές με το μπαλάκι☺️.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,294 μηνύματα.
Καλοκαιράκι βραδινό μπανακι
Καλοκαίρι για πάντα!!
Ήλιος, φως, αλλάζει όλη η διάθεση μου
Δεν μπορώ να ακούω τον χειμώνα βροχή και ναι πρέπει να σηκωθώ να πάω σχολη##
Αν είναι να κάθομαι σπίτι και να χουζουρευω καλά είναι
Ωραία ανάλαφρα καλοκαιρινά ρούχα, με χρώμα και όχι τα σκούρα του χειμώνα
Διακοπές, θάλασσα, κοκτέιλ, ποτάκια, παράδεισος
Μετά ακολουθεί η άνοιξη, Απρίλιος και Μάιος, από μέσα Οκτωβρίου και ειδικά ο Νοέμβριος ο χειρότερος μου, ε μετά ευτυχώς γιορτές, απόκριες, Πάσχα, τσουπ ήρθε πάλι το
ΓΛΥΚΌ Καλοκαιράκι :swimming::swimming::swimming:
Και το φθινόπωρο είναι τέλειο ... Αυτό που δεν μπορώ καθόλου είναι Ιανουαρίο Φεβρουαρίο και λίγο Μάρτιο :cry_x:
 
Top