Πληροφορική στο ΠΑΔΑ και επαγγελματικά δικαιώματα

Gcudfi

Νεοφερμένος

Η Gcudfi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειάς σας, έδωσα και εγώ φέτος πανελλήνιες και έβαλα στο μηχανογραφικο την σχολή πληροφορικής στο παδα, όχι σαν πρώτη επιλογή αλλά είμαι περίπου 50 μόρια κάτω από την βάση των άλλων σχολων και με τις βάσεις δεν ξέρω αν θα μειωθει και μάλλον θα μπω εκεί, και ήθελα να ρωτήσω αν όντως το πτυχίο αυτό έχει επαγγελματικά δικαιώματα γιατι διάβασα στο google ότι κάποιες σχολές δεν αναγνωρίζονται από το κράτος. Ισχύει και με αυτό το πτυχίο?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,727 μηνύματα.
Γειάς σας, έδωσα και εγώ φέτος πανελλήνιες και έβαλα στο μηχανογραφικο την σχολή πληροφορικής στο παδα, όχι σαν πρώτη επιλογή αλλά είμαι περίπου 50 μόρια κάτω από την βάση των άλλων σχολων και με τις βάσεις δεν ξέρω αν θα μειωθει και μάλλον θα μπω εκεί, και ήθελα να ρωτήσω αν όντως το πτυχίο αυτό έχει επαγγελματικά δικαιώματα γιατι διάβασα στο google ότι κάποιες σχολές δεν αναγνωρίζονται από το κράτος. Ισχύει και με αυτό το πτυχίο?
Η σχολη του παδα ειναι μηχανικων υπολογιστων κατι πιο αγγουρι απο την πληροφορικη...
Εναι η μονη σχολη απο τις αλλες σχετικες των αθηνων που θα εχει δικαιωματα στο ΤΕΕ ( οχι τωρα, σε λιγο) στην κατηγορια Ηλεκτονικων μηχανικων.
Δεν ειναι και τοσο ζωτικης σημασιας βεβαια, αλλα κατι ειναι αν χρειαστει υπογραφη. Τα πολλα δικαιωματα στην κατηγορια αυτη τα μαζευουν οι μηχανολογοι και οι ηλεκτολογοι.
Κατα την αποψη μου η καταταξη δυσκολιας ειναι
Μηχανικοι Παδα
Πληροφορικαριοι Εκπα
Πληροφορικαριοι Χαροκοποιου
Με το Χαροκοπειο να υπερτερει στο πιο φιλικο περιβαλον.
 

Συνημμένα

  • ΠΔ 99.pdf
    259.3 KB · Εμφανίσεις: 79

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top