Πληροφορική ΕΚΠΑ vs Χρηματοοικονομική ΠΑΠΕΙ

appricot

Νεοφερμένος

Η appricot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ιδού το δίλημμα για τη μικρή μου αδελφή...

διαφορετικά αντικείμενα το ξέρω, αλλά όσον αφορά τη μετέπειτα καριέρα και τη δυνατότητα ανέλιξης, ποια από τις δύο σχολές είναι η καλύτερη επιλογή?

επίσης, για την επαγγελματική αποκατάσταση και τον κορεσμό στην αγορα εργασιας τι έχετε να πείτε?

ευχαριστώ:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Ιδού το δίλημμα για τη μικρή μου αδελφή...

διαφορετικά αντικείμενα το ξέρω, αλλά όσον αφορά τη μετέπειτα καριέρα και τη δυνατότητα ανέλιξης, ποια από τις δύο σχολές είναι η καλύτερη επιλογή?

επίσης, για την επαγγελματική αποκατάσταση και τον κορεσμό στην αγορα εργασιας τι έχετε να πείτε?

ευχαριστώ:bye:

Και τα δύο αρκετά καλές σχολές. Η ανεργία είναι το ίδιο. Έχει να κάνει τόσο με την τύχη, όσο και με τις γνωριμίες. Νομίζω πρέπει να επιλέξει αυτό που της αρέσει περισσότερο. Και στα δύο πάντως, μια ζωή μπροστά από έναν υπολογιστή θα είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

appricot

Νεοφερμένος

Η appricot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Και τα δύο αρκετά καλές σχολές. Η ανεργία είναι το ίδιο. Έχει να κάνει τόσο με την τύχη, όσο και με τις γνωριμίες. Νομίζω πρέπει να επιλέξει αυτό που της αρέσει περισσότερο. Και στα δύο πάντως, μια ζωή μπροστά από έναν υπολογιστή θα είναι.

Λοιπόν, αυτό που σκέφτεται ειναι να πάρει τον βασικό της τίτλο σπουδών από την πληροφορική του καποδιστριακού και ύστερα να κάνει μεταπτυχιακό στα χρηματοοικονομικά. Έχω ακούσει ότι αυτοί που συνδυάζουν πληροφορική και οικονομικά είναι αρκετά περιζήτητοι. Εσείς τι λέτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Λοιπόν, αυτό που σκέφτεται ειναι να πάρει τον βασικό της τίτλο σπουδών από την πληροφορική του καποδιστριακού και ύστερα να κάνει μεταπτυχιακό στα χρηματοοικονομικά. Έχω ακούσει ότι αυτοί που συνδυάζουν πληροφορική και οικονομικά είναι αρκετά περιζήτητοι. Εσείς τι λέτε?

Θεωρητικά μπορεί. Αλλά στην Ελλάδα ζεις. Αν θέλει να συνδυάσει πληροφορική με οικονομικά καλύτερα πληροφορική ΑΣΟΕΕ να πάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, έχει κάποια βάση αυτό που λέτε αν και μην περιμένεις να κάνεις εφαρμοσμένη πληροφορική στην ΑΣΟΕΕ γιατι βασικα ειναι pure πληροφορική. Απλά δεν ειναι τοσο θεωρητικη (αν και υπαρχει σχετικος κυκλος) οσο του ΕΚΠΑ και μπορεις να παρεις και επιλογές απ'τα οικονομικα τμηματα. Κατα τ'αλλα αν δεν σ'ενδιαφέρει η ακαδημαική καριέρα, θα σου πρότεινα κι εγώ την Πληροφορικη του ΟΠΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top